Miękkie klocki

Nauka poprzez zabawę to najlepsza metoda rozwijania zainteresowań dziecka i poznawania przez nie świata. Jedną z ulubionych dziecięcych zabaw jest układanie budowli z kolorowych klocków. Takie zajęcie przyczynia się do rozwoju zdolności manualnych najmłodszych. Zabawa specjalnymi klockami sensorycznymi ma także pozytywny wpływ na pracę dziecięcego mózgu. Podstawowym zadaniem klocków jest wsparcie integracji zmysłów maluszka. Kolorowe klocki angażują zmysł dotyku małych rączek, zmysł wzroku, zmysł smaku, a klocki wydające dźwięki także zmysł słuchu, czyli zabawa klockami prowadzi do integracji sensorycznej. Integracja sensoryczna to według definicji uporządkowana, właściwa organizacja bodźców sensorycznych, które organizm odbiera przez system zmysłów. Badania pokazują, że rozpoczyna się już w życiu płodowym dziecka. Integracja sensoryczna znacząco wpływa na całościowy rozwój dziecka, które za pomocą zmysłów odbiera wszystkie bodźce ze środowiska i przetwarza je, aby zrozumieć swoje otoczenie. Miękkie klocki to produkt, który pomoże maluchom w rozwijaniu wszystkich zmysłów oraz w otwieraniu się na otaczający je świat. Klocki sensoryczne zachęcają malucha do podejmowania spontanicznej swobodnej zabawy według własnego pomysłu i stwarzają dzieciom okazję do rozwijania kreatywności.

Dla najmłodszych dzieci idealne będą miękkie klocki sensoryczne. Do niedawna jako zabawki dla małych dzieci dominowały klocki drewniane, ewentualnie plastikowe o jednolitej strukturze. Teraz na rynku dostępne są klocki o niejednorodnej strukturze i urozmaiconej budowie. Dziecko ugniatając gumowe lub piankowe klocki sensoryczne o bogatej i zróżnicowanej strukturze nie tylko usprawnia własne dłonie i paluszki, ale uwrażliwia się przy tym na dotyk różnorodnych faktur klocków. Kształty pozwalają na dopasowanie i łączenie klocków na różne sposoby. Dominują klocki sensoryczne z pianki lub z gumy, podatne na uginanie i ściskanie. Miękkie gumowe klocki sensoryczne to doskonała zabawka, przeznaczona nawet dla kilkumiesięcznych maluszków. To produkt, który zapewnia dzieciom skoordynowany rozwój fizyczny i intelektualny. Niektóre klocki wydają dźwięki, więc oprócz dotyku rozwijają także słuch dziecka. Spotkać można również klocki zapachowe. Dla rozwijania zdolności manualnych starszych dzieci odpowiednie będą także klocki drewniane, umożliwiające stawianie ciekawych budowli. Co niezwykle ważne, klocki sensoryczne muszą mieć odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa, aby być dopuszczone jako zabawki dla najmłodszych. Miękkie klocki sensoryczne produkowane są wyłącznie ze sprawdzonych i bezpiecznych materiałów, które mogą być brane przez dziecko do buzi. Klocki są wolne od toksycznych i szkodliwych dla zdrowia substancji. Klocki to zabawka, która jest także łatwa w utrzymaniu czystości.

Czy warto kupić miękkie klocki sensoryczne?

Kolorowe miękkie klocki mają wiele zalet. Zaprojektowane są tak, że pozwalają dzieciom na bezpieczną zabawę. Klocki sensoryczne to zabawka przeznaczona nawet dla kilkumiesięcznych dzieci, dla dziewczynki i dla chłopca. Maluchy mogą je ugniatać, ściskać i gryźć, co przynosi im ulgę w czasie ząbkowania. Miękkie gumowe klocki sprawdzą się więc jako rodzaj gryzaka, szczególnie te ze specjalnymi wypustkami. W ten sposób dzieci rozwijają zmysł smaku. Klocki są na tyle duże, że dziecko nie może ich połknąć. Wyraziste kolory klocków zachęcają do zabawy małe i większe dzieci. Miękkie klocki w różnych kolorach zapewniają rozwój malucha w wielu obszarach. Pomagają wypracować koordynację ruchową, rozwijają pracę mózgu prowokując abstrakcyjne myślenie i kreatywność. Angażują zmysł wzroku i dotyku maluchów. Rozwijają zdolności manualne małych rączek. Innowacyjne miękkie klocki sensoryczne są pomocne przy pracy z dziećmi, które mają problemy z integracją sensoryczną albo z nieprawidłowym napięciem mięśniowym. Zabawa klockami przyczynia się do całościowego rozwoju intelektualnego dziecka. Rozwój dziecka od najmłodszych lat przekłada się na późniejsze umiejętności zdobywania i przyswajania wiedzy oraz nauki w szkole.

Zestaw kolorowych klocków z pianki pokrytych tkaniną od AJ Produkty składa się z kolorowych klocków w różnych rozmiarach i kolorach, dzięki czemu idealnie nadaje się na place zabaw w przedszkolach. Wszechstronny zestaw do budowania zachęca dzieci do ćwiczenia umiejętności motorycznych i wspólnego tworzenia różnych budowli. Klocki wykonane są z pianki i zostały pokryte miękką bawełnianą tkaniną, więc są bezpieczne i przyjazne w dotyku. Zestaw budowlany składa się z czterech klocków prostokątnych, czterech kwadratowych, czterech mniejszych kwadratowych, dwóch okrągłych, dwóch w kształcie walca i dwóch w kształcie trójkąta. Pozwolą dzieciom łączyć i budować konstrukcje w trakcie kreatywnych sesji oraz poznawać podstawowe kształty geometryczne.

Maty edukacyjne

Produktem idealnie wspomagającym rozwój malucha są różnego maty edukacyjne, idealne do przedszkoli. Pozwolą dzieciom na aktywną zabawę, na przykład na kreatywną naukę liczenia, naukę zasad ruchu drogowego, pomogą poznać literki i cyferki. Kolorowe miękkie puzzle ze zdejmowanymi literami można rozłożyć na podłodze tworząc matę lub budować trójwymiarowe figury, na przykład sześciany. Puzzle tłumią hałas i izolują od podłogi. Wielofunkcyjna mata z puzzli zachęca do kreatywnych zabaw. Dzieci uczą się alfabetu, układając litery w słowa. Puzzle uruchamiają wyobraźnię i pozwalają budować wiele kolorowych kształtów. Mata tłumi dźwięki, co sprawia, że zabawa na macie jest mniej hałaśliwa. Maty od AJ Produkty to atrakcyjny element wystroju wnętrza, który dodaje pomieszczeniom przytulności. Gumowany spód ma właściwości antypoślizgowe, co sprawia, że mata spoczywa nieruchomo w miejscu, zmniejszając ryzyko poślizgu i upadku. Maty to ciekawe rozwiązanie, które pozwala na naukę poprzez zabawę.

AJ Produkty oferuje meble, wyposażenie i zabawki dla dzieci w różnym wieku. Mamy w ofercie wybór ciekawych mebli przedszkolnych z zaokrąglonymi narożnikami, wykonanych z bezpiecznych materiałów. Mamy wszystko, czego potrzebujesz, aby stworzyć zdrowe i bezpieczne środowisko do nauki i wypoczynku dla małych dzieci. Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo i komfort dzieci, dlatego dokładamy starań, aby meble i akcesoria spełniały surowe kryteria jakościowe. Warto zwrócić uwagę na zabezpieczenia chroniące małe dzieci przed różnymi zagrożeniami, takie jak bramki zabezpieczające schody, zabezpieczenia drzwi przed zatrzaśnięciem chroniące rączki dziecka, osłony mebli i ścian do montażu na narożniki, zabezpieczenia przed otwieraniem, które mogą być montowane na przykład na szuflady i na drzwiczki szafek czy zabezpieczenia dostępu do gniazdek elektrycznych. Te akcesoria pomogą zapewnić bezpieczeństwo dzieciom, szczególnie tym najmłodszym. U nas zaopatrzysz się także w środki ochrony indywidualnej dla dzieci, takie jak kaski albo ochronniki słuchu dla dzieci z regulowanym pałąkiem z miękką wyściółką i wyjątkowo wygodnymi nausznikami. Nauszniki mogą pomóc dzieciom odciąć się od uciążliwych dźwięków w gwarnych miejscach, na przykład gdy zabieramy je w miejsca o podwyższonym poziomie hałasu. W przypadku pytań dotyczących naszych produktów do placówek edukacyjnych skontaktuj się na czacie z naszymi konsultantami. Chętnie doradzimy przy wyborze mebli i wyposażenia dla dzieci.