Stoły montażowe

Stoły montażowe stanowią niezbędny element wyposażenia wielu zakładów pracy, gdzie prowadzone są prace montażowe lub pakowanie. Stoły montażowe to niezastąpione meble w magazynach zajmujących się wysyłką produktów. Funkcjonalny stół montażowy usprawnia pracę przy składaniu produktów lub przy ich pakowaniu. Dla lepszej ergonomii wysokość stołu montażowego można regulować. Łatwy w montażu stół montażowy, który ułatwia pracę dzięki swoim inteligentnym i wygodnym funkcjom najczęściej jest wykonany z metalu. Jest trwały i solidny. Blat stołu można nachylać w różnym zakresie, na przykład 0-45°, co pozwala na jeszcze precyzyjniejsze dostosowanie do potrzeb użytkownika. Podwyższona krawędź u dołu stołu utrzymuje przedmioty na blacie, co ogranicza ewentualne szkody związane z ich upadkiem na podłogę. Z tego powodu stoły montażowe warto dodatkowo wyposażyć w praktyczną matę gumową, która chroni blat i znajdujące się na nim przedmioty zarysowaniami i utrzymuje je na blacie. Można ją zakupić w sklepie internetowym AJ Produkty. Typowe stoły do pakowania mają elektryczną regulację wysokości. Każdy stół montażowy posiada przegrody umożliwiające podział półki na praktyczne sekcje. Istnieje także możliwość dobrania odpowiedniego produktu, który posiadać będzie w standardzie panel narzędziowy, szafkę podwieszaną, szyny na plastikowe pojemniki, nóż czyli ucinarkę i drążek na papier oraz półkę na listy. Stwórz ergonomiczne stanowisko pracy dzięki stołowi z elektryczną regulacją wysokości. Stół wyposażony w mocny napęd pozwala dostosować wysokość roboczą przy pomocy jednego przycisku. W ten sposób łatwo zmienić pozycję z siedzącej na stojącą w trakcie pracy. Stół z regulacją wysokości jest szczególnie przydatny, gdy kilka osób pracuje przy jednym stanowisku. Każdy może przystosować stół do wzrostu i potrzeb. Można także dobrać ergonomiczny taboret albo krzesło z regulacją wysokości. Blat stołu montażowego pokryty wysokociśnieniowym laminatem HPL z krawędzią ochronną z tworzywa ABS sprawia, że powierzchnia z laminatu jest jednocześnie trwała i łatwa w czyszczeniu. Stabilna stalowa rama daje wytrzymałość i stabilność. Warto pamiętać o dodaniu maty roboczej zabezpieczającej przed urazami i nadmiernym obciążeniem kręgosłupa i kończyn spowodowanego pozycją stojącą. Maty przeciwzmęczeniowe to artykuł przydatny do różnych miejsc pracy, szczególnie wykonywanej w pozycji stojącej. Mata stanowiskowa redukuje zmęczenie, a w dłuższej perspektywie wpływa pozytywnie na stan zdrowia i samopoczucie pracowników. Używana systematycznie mata antyzmęczeniowa redukuje także bóle pleców, nóg i stóp, ponieważ powoduje mikroskurcze mięśni i zmniejsza ich napięcie oraz poprawia przepływ krwi. Znaczącą poprawę komfortu pracy odczują na przykład pracownicy zatrudnieni przy taśmie produkcyjnej lub stojący przy stole montażowym, a niewątpliwą korzyścią dla pracodawcy jest wzrost efektywności ich pracy.

Mobilny stół montażowy

Mobilny stół montażowy można bez problemu przemieszczać i ustawiać w wybranym miejscu nawet wiele razy w ciągu dnia pracy, co jest jego niewątpliwą zaletą. Funkcjonalny stół montażowy od AJ Produkty z opcją ustawienia blatu pod kątem usprawnia codzienną pracę montażysty czy pakowacza. Prosta gazowa regulacja wysokości sprawia, że dostosowanie stołu do wzrostu i aktualnego zajęcia jest niezwykle szybkie. Mobilny stół montażowy jest wyposażony w cztery koła skrętne. Usprawnij pakowanie i prace montażowe w miejscu pracy przy pomocy funkcjonalnego stołu. Stół wykonany jest ze stali, blat jest lakierowany proszkowo na kolor czerwony, a rama lakierowana na czarno. Lakierowanie proszkowe sprawia, że przedmioty dłużej zachowują trwałość i estetyczny wygląd i rzadziej wymagają ponownego pomalowania niż w przypadku farb tradycyjnych. Stół posiada gazową regulację wysokości blatu pomiędzy 730 a 980 mm, co pozwala na łatwe dostosowanie do wzrostu i potrzeb użytkownika. Kąt nachylenia blatu można ustawić w zakresie między 0–20°, co sprawia, że stół jest jeszcze bardziej praktyczny i elastyczny. Podwyższona krawędź u dołu stołu utrzymuje przedmioty na blacie. Nasz stół jest wyposażony w cztery gumowe koła skrętne z hamulcami, co pozwala unieruchomić stół w wybranym miejscu. Maksymalne równomierne obciążenie stołu wynosi 125 kg, udźwig wynosi do 50 kg. Maksymalne obciążenie przy ustawieniu pod kątem to 20 kg. Tego typu stoły montażowe znacząco podnoszą komfort i efektywność pracy, na przykład przy składaniu produktów albo przy pakowaniu.

Taborety i krzesła warsztatowe

Taborety lub krzesła warsztatowe mogą stanowić doskonałe uzupełnienie stołów montażowych. Takie siedzenia, z profilowanym siedziskiem i oparciem, zapewniają wygodę podczas pracy. Przyczynia się do tego regulowana wysokość siedziska oraz wysokość i głębokość oparcia. Można dostosować krzesło do preferencji użytkownika, jego wzrostu i sylwetki. Konstrukcja z poliuretanu zapewnia odporność na intensywne użytkowanie, nawet w trudnych warunkach pracy. Dodatkowo powierzchnia krzesła jest łatwa do utrzymania w czystości. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i wiedzy z zakresu ergonomii pracy firma AJ Produkty oferuje specjalistyczne stoły, taborety i krzesła warsztatowe, które zapewniają komfort i bezpieczeństwo użytkownikom, także w trudnych środowiskach pracy. Warto zapoznać się z naszą ofertą produktów warsztatowych. Dane techniczne podawane są przy każdym oferowanym produkcie.

Stoły narzędziowe

Warto także zwrócić uwagę na nasze stoły narzędziowe. Stół narzędziowy jest meblem przeznaczonym do różnego typu warsztatów. Bez niego ciężko sobie wyobrazić sprawne wykonywanie pracy. Stół narzędziowy pozwala na zapewnienie kompletnej przestrzeni roboczej przeznaczonej do cięcia, wiercenia, szlifowania czy montażu i demontażu podzespołów. Mobilny stół narzędziowy jest nieocenionym wsparciem podczas napraw poza stałym stanowiskiem pracy. Standardowy wózek narzędziowy ma praktyczną powierzchnią roboczą z trwałego materiału. Na blacie można dodatkowo umieścić nakładkę antypoślizgową albo antyprzepięciową. Dodatkowo stół narzędziowy można też uzupełnić o praktyczną nadstawkę, która zapewnia miejsce na narzędzia, śruby, podkładki i inne niewielkie przedmioty.

AJ Produkty posiada w ofercie, oprócz stołów montażowych i stołów narzędziowych, także inne meble przydatne w miejscach takich jak zakłady produkcyjne, magazyny czy warsztaty. Tam zastosowanie znajdą metalowe szafy gospodarcze czyli wzmocnione konstrukcje z solidnej blachy stalowej, w których wnętrzu znajdują się mniejsze lub większe schowki, przegrody i wieszaki. Szafa gospodarcza umożliwia przechowywane przedmiotów o różnych cechach i gabarytach. Oferujemy również krzesła i taborety warsztatowe do wymagających środowisk pracy. Nie zapomnij dodać maty roboczej, pod nogi lub pod krzesło, zabezpieczającej przed urazami i nadmiernym wysiłkiem fizycznym. Zapoznaj się z naszą ofertą mebli i akcesoriów, a w przypadku pytań skontaktuj się na czacie z naszymi konsultantami. Zawsze chętnie służymy pomocą.