Kosze do segregacji śmieci i recyklingu

Inspiracje i rady w kwestii designu

Najlepsze rady, jak poczuć się dobrze w pracy

Poznaj nasze inspirujące pomysły

Kosze do segregacji śmieci i recyklingu

Badania pokazują, że statystyczny Europejczyk w ciągu roku wyrzuca około 0,5 tony różnego typu odpadów. Odpady komunalne, czyli odpady powstające w gospodarstwach domowych, związane bezpośrednio z nieprzemysłową działalnością człowieka, są z roku na rok coraz większym problemem i jednocześnie wyzwaniem. Plastik praktycznie zalewa świat, dostając się do gleby i wody, a później w postaci mikroplastiku także do organizmów ludzi i zwierząt. Aby chociaż trochę ograniczyć zalew tworzyw sztucznych powinniśmy pamiętać, że znacząca część codziennych odpadów nadaje się do przetworzenia i ponownego wykorzystania, czyli do recyklingu. Recykling to proces odzysku, w czasie którego materiały odpadowe są ponownie przetwarzane w surowce, materiały lub substancje wykorzystywane w celu pierwotnym lub w innych celach. Dla przykładu dzięki recyklingowi możemy odzyskać surowce, z których powstały opakowania, które po jednym użyciu stały się odpadami. Ich ponowne użycie ogranicza szkodliwy wpływ człowieka na środowisko. Pierwszym etapem procesu recyklingu jest właściwa segregacja śmieci, zarówno w gospodarstwach domowych, jak też w podmiotach gospodarczych. Pomoże w niej odpowiedni kosz na śmieci. Należy oddzielnie usuwać odpady zmieszane, odpady biodegradowalne, razem metal i tworzywa sztuczne - w tym powszechne w użyciu opakowania z plastiku i metalu, szkło - głównie opakowania szklane oraz papier. Pamiętajmy także, aby szkła ani papieru nie wyrzucać w opakowaniach foliowych. Podobna sytuacja dotyczy odpadów biodegradowalnych, głównie resztek żywności, takich jak obierki, skorupki jaj, fusy kawy - należy je wyrzucać bez foliowego worka albo w worku kompostowalnym, który ulega rozpadowi. Worki biodegradowalne umożliwiają higieniczne gromadzenie tego typu resztek - śmietnik się nie brudzi - i co najważniejsze są przyjazne dla środowiska. Pamiętajmy - do pojemników wrzucamy tylko te odpady, na które pojemniki są rzeczywiście przeznaczone. Z kolei odpady niebezpieczne dla środowiska, takie jak akumulatory samochodowe, żarówki czy zużyte baterie, należy dostarczyć do wyznaczonych punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Zbiórkę zużytych baterii i żarówek prowadzi również wiele sklepów, na przykład markety ze sprzętem AGD. Nigdy nie wyrzucajmy ich do kosza na odpady komunalne! Segregacja odpadów jest prosta, a z czasem staje się po prostu naturalna.

Decydując się na świadomą właściwą segregację odpadów przyczyniamy się do ochrony środowiska. Pomagają w tym pojemniki do segregacji odpadów. Oferowane przez naszą firmę kosze do segregacji odpadów spełniają wymagania norm polskich i Unii Europejskiej w zakresie odpowiedzialnej gospodarki odpadami. Zapewnienie mieszkańcom dostępu do odpowiednio oznakowanych pojemników na odpady to obowiązek każdej gminy. Poza tym kosze do recyklingu powinny znaleźć się w każdej firmie i domu, który przestrzega przepisów dotyczących segregacji śmieci i wysoko ceni dbałość o otoczenie. Kosze do segregacji najczęściej oznaczone są kolorami. Kolorystyka koszy zwykle odpowiada zasadom segregacji odpadów. Zewnętrzne pojemniki do segregacji odpadów mające kolor żółty są przeznaczone na metal i plastik, te w kolorze niebieskim na papier, w kolorze zielonym na szkło, w kolorze brązowym na odpady biodegradowalne i wreszcie te w kolorze czarnym na odpady zmieszane, podlegające utylizacji. Ich przeznaczenie jest najczęściej dodatkowo oznaczone odpowiednimi naklejkami, aby nie dochodziło do niewłaściwego sortowania śmieci. Pojemniki do segregacji wewnętrznej w mieszkaniach, zwykle umieszczane w kuchni, oraz w zakładach pracy mogą mieć dowolny kolor, ważne aby były funkcjonalne i dobrze oznaczone.

W AJ Produkty dostępne są różne modele pojemników do segregacji odpadów: kosze pojedyncze, w zestawach, kosze do segregacji na kółkach, pojemniki na platformach, kosze otwarte i zamykane, w różnych kolorach i fasonach. Jesteśmy pewni, że każdy klient znajdzie w naszej ofercie rozwiązanie optymalne do swoich potrzeb.

Kosze - recykling - cechy charakterystyczne

AJ Produkty oferuje szeroką gamę rozwiązań w zakresie utylizacji i recyklingu odpadów. Zacznijmy dbałość o otoczenie od segregacji! Pojemniki do segregacji odpadów będą naszą nieodzowną pomocą. Pojemniki do recyklingu pozwalają na wygodne zbieranie odpadów z plastiku, szkła i papieru. Wykorzystując je w swoim otoczeniu, w pracy i w domu, ułatwiamy utylizację śmieci zmieszanych, nie nadających się do obróbki, i pomagamy w ponownym wykorzystaniu pozostałych odpadków. Duże pojemniki do recyklingu wykonane z metalu lub plastiku stawiane są w przestrzeni publicznej – na osiedlach czy w okolicach wielu firm, sklepów czy centrów handlowych. Trwały materiał, z jakiego są wykonane sprawia, że są odporne na niekorzystne czynniki atmosferyczne, takie jak mróz, wysokie temperatury i opady. To nieodłączne cechy, jakie musi mieć zewnętrzny kosz na śmieci. Zróżnicowane wzory i rozmiary, wygodne otwory i czytelne oznakowanie to tylko niektóre z wielu zalet tego typu pojemników do recyklingu. Niezwykle praktyczne są pojemniki na odpady o wielu komorach pozwalające na zbieranie kilku rodzajów śmieci, które często możemy spotkać w galeriach handlowych. Wybierając kosz na śmieci zastanówmy się, jaki rozmiar i rodzaj będzie dla nas najbardziej odpowiedni, czy będziemy potrzebowali wszystkich kolorów pojemników. Należy wziąć pod uwagę, jak dużo osób będzie używało kosz do segregacji i jaka jest częstotliwość odbioru odpadków, żeby nasz kosz do segregacji odpadów nie stał przepełniony.

Pojemniki do segregacji wewnętrznej pozwolą nam bez problemu podzielić śmieci zgodnie z obowiązującymi przepisami. Segregacja odpadów stanie się dzięki nim naprawdę łatwa. Cechą charakterystyczną wszystkich koszy jest trwałość, ale co równie ważne, estetyczny wygląd. Dawniej kosze na śmieci kojarzyły nam się z nieestetycznymi pojemnikami ukrytymi pod zlewem w kuchni. Obecnie można wybierać wśród całej masy pojemników na odpady o różnych kształtach, kolorach i designie, które dopasujemy do stylu pomieszczenia. Kosze nie muszą już stać tylko w kuchni. Można wybrać ciekawy mały kosz do łazienki, gabinetu albo do pokoju dziecięcego, który wygląda estetycznie i pomaga w utrzymaniu czystości w mieszkaniu. Kosze to artykuły, które mogą nawet pełnić rolę dekoracyjną. Ze szczotkowanej stali, z kolorowych tworzyw, o ciekawych kształtach, pojemniki do segregacji nie muszą już być ukrywane. Również w naszej ofercie dostępne są funkcjonalne artykuły o ciekawym designie.

Kosze do segregacji śmieci dla przyjaznej dla środowiska gospodarki odpadami

Im więcej śmieci przetwarzamy, tym lepiej dla środowiska. Odpady segregowane dostają kolejne życie. Ułatw segregację wszystkim pracownikom, umieszczając pojemniki na surowce wtórne w dogodnych punktach w miejscu pracy, na przykład w kuchniach, na uczęszczanych korytarzach. W biurach dobrze jest mieć pod każdym biurkiem i w pobliżu drukarek kosz na papier do recyklingu, ponieważ makulatura to cenny surowiec, a w kuchni pojemniki na plastik, szkło i puszki. W magazynie lub fabryce punkty odbioru odpadów powinny być strategicznie zlokalizowane blisko miejsc, w których powstają odpady. Używaj wyraźnych etykiet i/lub pojemników w różnych kolorach, aby szybko i łatwo umieścić śmieci we właściwym miejscu. Odpowiednie kosze pomogą w wygodnym segregowaniu odpadów. Warto też zadbać o odpowiednie worki.

Recykling można prowadzić także na imprezach masowych. Istnieje wiele możliwości sortowania odpadów na imprezach, na przykład na koncertach czy na meczach. Na dużych imprezach wyraźnie oznakowane kosze na kółkach, mające specjalne oznaczenia, na jakie odpady są przeznaczone, stanowią proste rozwiązanie do zbierania dużych ilości śmieci. Można je postawić przy wejściach, przy punktach gastronomicznych, w pobliżu toalet. Na mniejszych imprezach, szkoleniach lub konferencjach pojemniki kartonowe oferują szybką i łatwą opcję zbierania odpadów, podczas gdy pojemniki na butelki, które można układać jeden w drugim, gdy nie są używane, są przydatne w branży gastronomicznej i hotelarskiej. Wybierając kosze do segregacji dostosujmy ich typ i liczbę do konkretnego miejsca użytkowania.

Kosze do segregacji odpadów - polecane modele

W AJ Produkty dostępne są różne modele koszy do segregacji śmieci. Rozpocznij recykling i usprawnij go przy pomocy pojemników do sortowania. Oferowane przez nas kosze na śmieci są zróżnicowane pod względem rozmiarów - mają różną pojemność, kształty i kolory. Oferujemy śmietniki, które można postawić w mieszkaniach i w domach lub w zakładach pracy. Bez problemu znajdziesz pojemnik do kuchni, który zmieści się w szafce pod zlewem, i małe pojemniki na odpadki do postawienia w łazienkach. Największe znaczenie ma to, że nasze kosze na śmieci ułatwiają segregację codziennych odpadów. Warto pamiętać, aby kupując kosze na śmieci zaopatrzyć się w odpowiednie worki. Jeśli ich kolor będzie powiązany z kolorem przypisanym do konkretnych odpadów, to bez wątpienia ułatwi to segregację.

Warto zwrócić uwagę na potrójny kosz na śmieci z trzema wyjmowanymi pojemnikami wewnętrznymi, kolorowymi przyciskami nożnymi i uchwytami. Ten funkcjonalny kosz na śmieci jest wykonany ze stali nierdzewnej. Stal nierdzewna to stylowy i trwały materiał, który jest na tyle wytrzymały, że można go zastosować w trudnych warunkach lub w miejscach użytku publicznego. Stal nierdzewna to także materiał odporny na korozję. Uchwyty kosza ułatwiają jego opróżnianie. Pedały oznaczone wyrazistymi kolorami pomagają wrzucać śmieci do właściwych pojemników. Otwieranie za pomocą pedałów pozwala łatwo otwierać pojemniki, w sposób ergonomiczny, bez konieczności schylania się. Ponadto dzięki przyciskom nożnym nie trzeba używać rąk do otwierania, co sprawia, że ten zestaw idealnie nadaje się do miejsc takich jak szpitale czy kuchnie, gdzie higiena jest priorytetem. Taki kosz doskonale sprawdzi się również w biurach, szkołach, sklepach, warsztatach czy restauracjach. To praktyczne i uniwersalne rozwiązanie kwestii segregacji śmieci.

Zestawy pojemników do segregacji tworzą małe centra recyklingu o doskonałej wartości w domu albo w firmie. Nasze zestawy do recyklingu wykonane są z szarego plastiku - plastik to materiał praktyczny i łatwy w utrzymaniu czystości. Pojemniki można wyciągać do czyszczenia. Produkty nadają się do kuchni, biur, warsztatów, ośrodków rekreacyjnych i wielu innych miejsc. Możesz umieścić te kosze obok siebie i przykleić etykiety, aby pokazać, jakie odpadki powinny trafiać do którego pojemnika. Dostarczamy te kosze z kompletem pięciu etykiet, dzięki czemu możesz używać koszy do zbierania odpadów ogólnych, papieru, plastiku, puszek lub szkła. Idealne do biur, przestrzeni publicznych, jadalni, a nawet domów, są nasze dwu- lub trzystrumieniowe pojemniki do recyklingu odpadków, które zapewniają schludne i stylowe rozwiązanie do segregacji odpadów. Dzięki eleganckiemu wykończeniu ze stali nierdzewnej kosze te wyglądają elegancko w każdym środowisku i są łatwe do wytarcia w celu zapewnienia dobrej higieny.

Ciekawym rozwiązaniem jest mobilny pojemnik do segregacji śmieci. Mobilna stacja sortowania z 4 lub 5 pojemnikami ułatwia oddzielenie różnych typów śmieci, a ze względu na kompaktowy rozmiar oszczędza miejsce. Segregacja stanie się naprawdę łatwa. Produkt wykonano z trwałego tworzywa sztucznego. Posiada cztery wytrzymałe koła, dzięki którym można go łatwo przemieszczać. Każdy większy pojemnik posiada wyjmowany mniejszy pojemnik wewnętrzny, wyposażony w uchwyt do przenoszenia, co ułatwia opróżnianie i czyszczenie. Kosze do segregacji odpadów na kółkach albo na platformie to praktyczne rozwiązanie ułatwiające transport.

W przypadku niewielkiej ilości miejsca świetnie sprawdzi się wysoka, pionowa szafka do segregacji śmieci, którą można umieścić na podłodze lub zamontować na ścianie. Znajdzie się na nią miejsce nawet w niewielkich pomieszczeniach, na przykład we wnękach kuchennych w zakładach pracy albo w szatni szkolnej. Ta szafka do segregacji posiada kolorowe oznaczenia rodzaju odpadów. Wyposażona jest w wyjmowane pojemniki wewnętrzne z uchwytami. Jest trwała i odporna na niszczenie, ponieważ wykonano ją ze szczotkowanej stali nierdzewnej. Użytkowanie jest intuicyjne - każda przegroda jest oznaczona kolorowym symbolem odpadów, do których jest przeznaczona. Poszczególne przegrody posiadają trwały i poręczny pojemnik wewnętrzny, który można wyjąć w celu opróżniania i czyszczenia. Estetyczna, dobrze zaprojektowana konstrukcja szafki na odpady wręcz zachęcenia pracowników albo uczniów do segregacji odpadów. Szafka zdecydowanie uprości i usprawni sortowanie resztek. Ze względu na trwałość materiału wykonania, takie kosze na śmieci sprawdzą się także w miejscach publicznych, na przykład na dworcach, w tunelach, w pasażach handlowych. W takich miejscach przewija się każdego dnia wiele osób, a w przypadku segregacji odpadów liczy się każde opakowanie z tworzywa, każdy papier i każda butelka, która trafi do właściwego pojemnika na odpady.

Jeżeli szukamy nowoczesnego i stylowego pojemnika na odpady, to najlepszym wyborem będzie stacja sortowania odpadów w kolorze białym, pasująca do wielu wnętrz. Jest uniwersalna i idealnie komponuje się z otoczeniem. Można ją z powodzeniem łączyć z innymi meblami oferowanymi przez AJ Produkty. Oszczędna w formie i elegancka stacja wygląda właściwie jak szafka. Ten kosz do segregacji składa się z trzech sekcji z pojemnikami wewnętrznymi na odpady. Odpady wrzucane są od góry. Wyjmowane pojemniki ułatwiają sortowanie odpadów i opróżnianie kosza. Pokrywa i drzwiczki urządzenia posiadają schludne, wpuszczane uchwyty oraz funkcję cichego domykania, co oznacza, że zamykają się płynnie i cicho, ograniczając do minimum niepotrzebny hałas. To doskonałe rozwiązanie do miejsc publicznych, stołówek i biur.

Z odpowiednimi narzędziami segregacja odpadów staje się prosta. Zapoznaj się z naszymi produktami do sortowania śmieci, szczegółowo opisanymi na stronie internetowej. W przypadku wątpliwości dotyczących cech produktów skontaktuj się na czacie z naszymi pracownikami.