Sejfy ogniotrwałe i szafy biurowe ognioodporne

Przechowywanie dokumentów i kosztowności - poradnik

Ćśśśś! Poznaj nasze porady, jak przechowywać tajne dokumenty i kosztowności

Przeczytaj nasz poradnik

Chroń dane - wykorzystaj szejfy ogniotrwałe

Chronienie dokumentów przed kradzieżą to nie jedyne zadanie, jakie muszą spełnić nowoczesne kasy pancerne oraz ich specjalny rodzaj - sejfy ognioodporne. Ogień także może stanowić poważne zagrożenie dla miejsca pracy i przechowywanych dokumentów. Co więcej, firmy często cierpią z powodu ogromnych strat, gdy woda używana do gaszenia ognia powoduje dalsze szkody. Sklep internetowy AJ Produkty oferuje sejf ogniotrwały na nośniki danych i wydruki papierowe oraz sejfy ognioodporne na elektronikę, które jest dodatkowo wodoodporne. Ich ogniotrwała struktura oraz wzmocnione drzwi i izolacja z każdej strony to gwarancja bezpieczeństwa znajdujących się w środku przedmiotów firmowych lub należących do klientów albo pracowników. Poniżej przedstawione zostały wybrane szczegóły dotyczące naszych szaf ogniotrwałych i ich odporności na ogień, a także parametry wytrzymałościowe, jakie uzyskują oferowane sejfy ogniotrwałe.

Różne rozmiary szaf i sejfów

Nasza oferta sejfów ognioodpornych to bogactwo różnych modeli i rozmiarów. Sejf domowy dostępny jest w wersjach minimalistycznych, jak i jako rozbudowana szafa pancerna na dokumenty. Standardowe sejfy ognioodporne dostępne są w wielu rozmiarach i mogą być używane do różnych celów, niekoniecznie wyłącznie jako ochrona przed ogniem. Szafy ogniotrwałe na dokumenty są nie tylko przydatne dla firm, które muszą przechowywać ważne dane biznesowe o poufnym charakterze, ale znajdą swoje zastosowanie również w supermarketach na stacjach benzynowych, sklepach i hurtowniach. Półki w szafach są regulowane, wiec każdy sejf przeciwpożarowy może być dostosowany do własnych potrzeb. Szafy ognioodporne oraz sejfy ognioodporne widoczne w naszym asortymencie mogą mieć również regulowane szyny do przechowywania zawieszonych w teczkach dokumentów. Wysokość dostępnych modeli waha się od 168 do 1950 milimetrów, w kolei zakres szerokości, jaką osiągają szafy pancerne z oferty AJ Produkty to aż 360 do 1260 milimetrów. Różnią się też głębokością: sejfy biurowe oraz szafki dostępne są w rozmiarach od 300 do 750 mm. Taka duża rozpiętość w ofercie to spora zaleta, ponieważ dzięki temu klient ma pełną dowolność w wyborze sejfu do przechowywania dokumentów, kosztowności, pieniędzy, sprzętów elektronicznych itp. oraz chronienia ich przed pożarem.

Sejfy ognioodporne na akta

Dużą wagę warto przyłożyć do ochrony dokumentów w archiwach oraz kartotekach. W sklepie internetowym AJ Produkty posiadamy sejfy ognioodporne w formie szaf kartotekowych. Zapewniają godzinną ochronę przed pożarem i wyposażone są w kółka ułatwiające przemieszczanie szafy wraz z zawartością. Jako sejf ognioodporny sprawdza się doskonale, spełniając normy NT Fire 017 i będąc w pełni zgodny z restrykcyjnymi regulacjami Szwedzkiego Instytutu Badań Technicznych. tego typu sejfy ognioodporne to również kasy pancerne z podwójnymi drzwiczkami i wzmocnioną stalą, przez co zapobiegają kradzieży i nieuprawnionemu dostępowi. Każdy sejf posiada stosowny certyfikat.

Zwiększone bezpieczeństwo

Mimo że zamki na klucz mogą uniemożliwić nieuprawnionym osobom dostęp do ważnych dokumentów, nie pomogą w ich ochronie w przypadku pożaru. Nasze szafy ogniotrwałe chronią papierowe teczki i wydruki przez 30-120 minut w zależności od rodzaju i modelu. Klasa S2, którą cechują się sejfy ognioodporne, zapewnia wysokie bezpieczeństwo trzymanych w ten sposób rzeczy zarówno w przypadku ognia, jak i wody używanej do jego gaszenia.. Ponadto każda szuflada, w jakie wyposażona jest szafa pancerna na akta osobowe, posiada dodatkowe zabezpieczenie, czyli jest izolowana ogniowo. To oznacza, że jeśli jedna szuflada pozostaje otwarta, nie wpłynie to na przedmioty umieszczone w innych przegródkach. Dzięki temu dostępna w sklepie internetowym AJ Produkty szafa ogniotrwała oraz wszystkie sejfy ognioodporne doskonale spełnią swoje zadanie nawet w bardzo ekstremalnych warunkach. Aby powstrzymać złodziei i włamywaczy, każdy nasz produkt, tym oczywiście sejf ognioodporny posiada również klucz lub elektroniczną blokadę nad kod, które zapobiegają otwarciu drzwi przez nieuprawnione osoby i zwiększają poziom bezpieczeństwa.

Szafki ogniotrwałe czy sejfy ognioodporne?

W praktyce oba typy mebli posiadają podobne zabezpieczenia, chociaż ze względów technicznych sejfy polecane są jako bezpieczniejsze, gdyż zazwyczaj wyposażone są w dodatkowe wzmocnione zamki. Sejf i szafa ogniotrwała doskonale chroni zawartość przed ogniem - tym lepiej, im wyższą klasę bezpieczeństwa posiada, a ich cena jest do siebie zazwyczaj bardzo zbliżona. Na sejfy najczęściej decydują się przedsiębiorczy szukający prostych i kompaktowych rozwiązań, modeli niezajmujących wiele miejsca. W ofercie AJ Produkty mamy sejfy ognioodporne, pancerne, do przechowywania akt i elektroniki. Na uwagę zasługuje również sejf przeznaczony do biura lub warunków domowych, a także sejfy o zwiększonej pojemności (na przykład 115L), które wytrzymują w ogniu nawet 2 godziny. Jeśli interesuje Państwa jak najlepszy sejf na własne potrzeby, zachęcamy do kontaktu.