Luksusowe otomany nowością w biurach

Otomana to nazwa niskiej, tapicerowanej, wyściełanej sofy, mieszanki znanego wszystkim fotela i leżanki. Sofy, dla której nieodzownymi elementami wyposażenia są bardzo wygodne poduszki, boczne wałki, zastępujące poręcze oraz miękkie oparcie, często przypominające swoim kształtem wydłużony owal. Otomana znana jest również pod nazwą kanapa, sofa otomana czy otomanka. Dane wskazują, że powyższa nazwa pojawiła się w europejskich salonach pod koniec XVII w. wraz z przybyciem mody orientalnej. Geneza sofy zwanej otomana związana jest z kulturą otomańską (osmańską), aktualnie współczesna Turcja. Meble tego rodzaju od zarania dziejów kojarzą się z prestiżem, wysokim komfortem użytkowania. Otomana również kojarzy się z elegancją, ze względu na fakt, że ten wariant pufy do siedzenia nie posiada skrzyni, czyli dodatkowego miejsca przechowywania, dzięki czemu nóżki na których stoją te meble, zwane otomany, dodają im lekkości, delikatności. Kanapy te mogą posiadać cztery, a nawet i większą ilość nóżek, co czyni te meble komfortowym rodzajem kanapy, do korzystania w czasie wypoczynku. Otomana ma nieco wydłużoną formę, dzięki czemu umożliwia wypoczywać zarówno w pozycji siedzącej jak i można ją wykorzystać do leniuchowania czy drzemki w pozycji półleżącej, a nawet leżącej. Dostępne meble otomany mają bardzo różne kształty, mogą być podobne do pufy do siedzenia, kanapy, a nawet swoim wyglądem mogą przypominać siedzisko okrągłe. Jedno jest pewne, wszystkie te meble z rodziny otoman łączy jedna olbrzymia zaleta, mianowicie 100% wygoda!

Luksusowa otomana nowością w biurach

W dzisiejszych czasach meble typu otomany można spotkać nie tylko w salonie mieszkania zaprojektowanego w stylu industrialnym czy w stylu retro. Dzięki swojemu ponadczasowemu stylowi, kanapy te coraz częściej popularne są przy urządzaniu wnętrz w biurowcach, w poczekalniach firm. Z dnia na dzień otomany stanowią nieodzowną część wyposażenia w biurze. Usadowienie tego rodzaju kanapy w pomieszczeniu ma na celu przede wszystkim unowocześnienie wnętrza. Ten awangardowy rodzaj sofy swoim wyglądem upaja nie jedno oko, a swoją wygodą zachwyca i zachęca każdego użytkownika do spoczynku na niej. Wpasowanie nowoczesnej otomany w wystrój biura może zmienić wygląd firmowego wnętrza bez inwestowania dużych środków finansowych. Modele otoman oferowane przez AJ Produkty są funkcjonalne, a także nabrały nowoczesnych form ekspresji, dzięki czemu w łatwy sposób można połączyć tradycyjne wnętrza poczekalni bądź recepcji z aktualnymi trendami meblarskimi dedykowanymi firmom. Otomany czyli meble najnowszej generacji obszyte są pięknymi, niezawodnymi materiałami, które gwarantują wysoką odporność na przetarcie tkaniny. tego typu sofy bardzo często wykorzystywane są w biurze jako uzupełnienie podstawowego zestawu mebli, co pozytywnie wpływa na odbiór firmy przez Twoich klientów czy partnerów biznesowych.

Eleganckie otomany

Aktualnie otomana ma wiele interesujących oblicz. Mebel ten może występować zarówno w eleganckim stylu, jak i idealnie wpasuje się do pomieszczenia wyposażonego w meble w mniej poważnym stylu. AJ Produkty oferuje kupującym duży wybór otoman w nowoczesnym, modnym wydaniu. Wśród nich królują przede wszystkim podłużne ławki na stabilnych nóżkach oraz pojedyncze, miękko wyściełane pufy z delikatnej eko-skóry, a także w kształcie uniwersalnego sześcianu. Meble dostępne są w różnych kolorach, doskonale komponując się oficjalnymi wnętrzami gabinetów, jak i mniej oficjalnymi przestrzeniami pokojów socjalnych, recepcji albo klubowych korytarzy. Wszechstronność otomany umożliwia szeroki zakres działania w stylizacji pomieszczenia. Te nowoczesne pufy do siedzenia nie zostały ograniczone do prostokątnego czy kwadratowego kształtu, oferujemy siedzisko okrągłe, siedziska półokrągłe, które idealnie można wpasować w dom i ogród. Coraz częściej wykorzystuje się je również w publicznej przestrzeni galerii handlowych i sklepów, w przymierzalniach oraz w kinach, czyli tam gdzie meble muszą być trendy. Otomany są na tyle uniwersalne, że wpasują się nawet w najmniej spodziewaną przestrzeń użytkową czy firmową. Można dodać na ścianę kilka obrazów czy nawet kotarę przedstawiającą epokę, z której otomana się wywodzi, a dzięki temu w pomieszczeniu zostanie nadany przyjazny charakter, klimat. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty otoman, zapewne każdy znajdzie u nas odpowiedni dla siebie rodzaj pufa. Bez względu na to jaki rodzaj kanapy potrzebujesz, każda dostępna u nas otomana podoła wszelkim Twoim wymaganiom, ponadto cena rynkowa sofy oraz szybka dostawa w szczególności zachęcają do zapoznania się z naszym asortymentem, zawierającym meble biurowe.

Współczesne otomany

Teraźniejsza otomana to bardzo interesujący mebel idealnie nadający się do wypoczynku, czyli do tak zwanej strefy relaksu. Meble te podobne do kanapy umożliwiają wyciągnięcie nóg po męczącym dniu. Każdy rodzaj takiej sofy to rozłożysty mebel, przystosowany do funkcji leżenia, bez konieczności jej rozkładania. Otomana może zostać dostawiona do sofy, w celu rozbudowania kącika wypoczynkowego, a także może być dołożona do normalnej kanapy, czyniąc z niej w bardzo szybki sposób narożnik. Wszystkie sprzedawane otomany do biura lub poczekalni posiadają kilkuletnią gwarancję trwałości. Kanapy produkowane przez nas są wysoce odporne na ścieranie materiału tapicerki, a przy tym jednocześnie zaskakująco lekkie. Każda otomana posiada lekkie nóżki, dzięki czemu można ją swobodnie przestawiać z dowolnego miejsca na miejsce w przestrzeni biurowej. Dostępne w naszej ofercie meble posiadają unikalny wygląd i różnorodność kształtów, a także fantastycznie nadają się do komponowania większych zestawów modułowych. Staramy się dopasować swoją ofertę do wymagań i oczekiwań naszych świadomych klientów, dlatego sprzedajemy wyłącznie pufy do biura najlepszej jakości, stworzone z trwałych materiałów, z wygodnymi siedziskami i zaskakującym designem. W naszym asortymencie można znaleźć również stoliki kawowe, które będą idealnym uzupełnieniem dostępnych otoman.

Otomana i pufa czyli meble do poczekalni

Specjalna oferta otomany, kanapy czy sofy kierowana jest do klientów szukających ciekawych wizualnie i jednocześnie wygodnych mebli do poczekalni w swoim biurze. Jeśli znudziły Cię klasyczne wybory architektów, a tradycyjne czarne kanapy z wysokim oparciem uważasz za meble lekko staroświecki, to dostępne w naszej ofercie rodzaje otoman czy nowoczesne sofy idealnie nadają się do takiego miejsca jakim jest poczekalnia, mająca na celu ugoszczenie Twoich gości czy kontrahentów. Zarówno każda dostępna otomana jak i pufa może zostać wykorzystana w celach dodatkowego miejsca do siedzenia, przy okazji liczniejszego spotkania towarzyskiego czy to w domu, czy strefie biurowej. Sposób zagospodarowania mebla jakim jest otomana to dość szeroki temat, wystarczy położyć na niej ostatnio często dostępne stabilne tace, a nasza otomana w szybki sposób zmieni się w nowoczesny stolik kawowy. Również dostępne w naszej ofercie zestawy ławek i stołków na chromowanych nóżkach z komfortowymi i co najważniejsze z niezapadającymi się siedzeniami będą idealnym wyborem, a także dodatkiem do otomany czy sofy. Ciekawą opcją jest też wybór ławek mieszczących więcej osób i występujących w modelu prostokątnym lub półokrągłym. Stołki od AJ Produkty dostaniecie Państwo nie tylko w różnych modelach – od zwykłego prostokąta i kwadratu po koła, które dostępne są w bardzo awangardowej kolorystyce.