Biurowe kosze na śmieci, papier

W dobie powszechnej segregacji odpadów coraz większą rolę przykłada się do kwestii ekologii. W firmach, placówkach publicznych, sklepach można spotkać kosze biurowe przeznaczone do tylko jednego rodzaju odpadów. Najpopularniejsze to oczywiście pojemniki na papier, plastik oraz odpady płynne, które spotkać można zwłaszcza w restauracjach, barach albo stołówkach. Jednak nawet w biurach dużą popularność zyskuje ten ekologiczny trend i pracodawcy coraz częściej decydują się kupować pojemniki na odpady służące do segregacji. Nic dziwnego, bo zachowanie porządku w firmie lub wręcz przeciwnie, absolutny brak dbałości o ten element świadczy o jej pracownikach i samym właścicielu danego przedsiębiorstwa lub lokalu. Niestety wciąż w wielu środowiskach biznesowych nie docenia się tak prostego rozwiązania i nie korzysta z niego, którym są zwykłe kosze biurowe na odpady ustawione w strategicznych miejscach i pomagające zachować odpowiedni porządek. Kosze biurowe na odpady tylko wpływają na samą jakość i efektywność pracy (pracownicy nie muszą co chwila wychodzić do pokoju socjalnego, aby pozbyć się chusteczek, papierków albo opakowań), ale mają również znaczenie dla obsługi klienta. Biurowy kosz na śmieci warto dopasować do wystroju wizualnego wnętrza.

Biurowe kosze jako ważny element wyposażenia i wystroju

Szczególnie w miejscach, gdzie ta obsługa dokonywana jest na bieżąco i twarzą w twarz: salonach firmowych, recepcjach, bankach, punktach obsługi klienta. Ustawione tam biurowe kosze na śmieci służące do segregacji odpadów nie tylko usprawnią funkcjonowanie pracowników, gości i klientów, ale również wyślą sygnał, że firma odpowiednio dba o ekologię i sortowanie odpadów. Kosze na śmieci w biurze to absolutna podstawa wyposażenia takich wnętrz i to niezależne od liczby pracowników w danym pomieszczeniu. Łatwy dostęp powinni mieć do nich także klienci, dlatego popularnym rozwiązaniem jest ustawianie dla nich osobnych koszy na odpady.

Otwarte kosze biurowe

W części dostępnej dla pracowników najlepszym rozwiązaniem są otwarte biurowe kosze na śmieci, których nie wyposaża się w dodatkowe pokrywy i których można używać bez ich bezpośredniego dotykania. Taki siatkowy otwarty kosz biurowy może mieć różny kolor (w tym klasyczny czarny i stalowy), zaś w ofercie AJ Produkty dużą popularnością cieszy się model metalowy ze względu na prostotę w utrzymaniu go w czystości. Są funkcjonalniejsze w obsłudze i o wiele łatwiej i szybciej można dostrzec w nich moment, gdy wymagają opróżnienia. Otwarty kosz na śmieci do biura ma sporą zaletę, jaką jest przejrzystość: w przypadku wyrzucenia przypadkowo jakiejś ważnej rzeczy, dokumentów, kart można ją bez większych problemów zlokalizować i wyjąć. Kosze biurowe od AJ Produkty w typie otwartym występują jako osobne pojemniki z wyjmowanym wnętrzem oraz dodatkowymi nakładkami służącymi do segregacji konkretnych typów odpadów. Posiadają więc najczęściej osobny pojemnik na odpady papierowe, metalowe, plastikowe i płynne, co sprzyja łatwiejszej segregacji odpadów. Cechują się trwałą konstrukcją, nowoczesnym wyglądem oraz dobrej jakości wykonaniem, co gwarantuje wieloletnie i bezproblemowe użytkowanie. W naszej ofercie dostępne są na śmieci kosze z różnych tworzyw, w tym kosz na śmieci biurowy metalowy, plastikowy oraz tekturowy wyprodukowany w procesie recyklingu; posiadamy również niewielkie galwanizowane kosze na śmieci naścienne. Każdy kosz na odpady występuje też w innej pojemności.

Kosze biurowe z pokrywami

Nieco bardziej elegantszą formą są kosze na śmieci biurowe z pokrywami, które sprawdzają się w części biurowej. To pojemnik na śmieci inny niż otwarty, ale doskonale spełniający rolę dekoracyjną. W ofercie posiadamy kubły na śmieci z pedałami nożnymi oraz klasyczne wolnostojące. Posiadające specjalną górną pokrywę kosze na śmieci metalowe biurowe mogą występować z pokrywą obrotową lub stałą. Ta ostatnia zwykle wykończona jest popielnicą, a same kosze na śmieci biurowe wykorzystywane na zewnątrz budynków, gdzie korzysta z nich paląca część personelu i gości. Tradycyjne biurowe kosze na śmieci z pokrywami oferowane przez AJ Produkty charakteryzują się wysoką jakością wykonania oraz dostępne są w różnych kolorach i pojemnościach. Materiał, z jakiego jest wykonany każdy kosz na śmieci metalowy, posiada nieprzywierającą powłokę, co pomaga w jego czyszczeniu.

Kosze na przycisk

Alternatywą dla dwóch wcześniejszych propozycji są kosze biurowe na odpady, w tym na papier, wyposażone w specjalny nożny przycisk, który uruchamia pokrywę i unosi są w górę. Dzięki temu nie trzeba dotykać kosza ręką. Takie pojemniki na odpady – zarówno model otwarty jak i z pokrywami - najlepiej sprawdzają się w miejscach, gdzie są narażone na częste dotykanie, ocieranie, przesuwanie, które mogłoby je wywrócić lub zsunąć pokrywę. Powszechne zastosowanie kosz biurowy na odpady z przyciskiem nożnym znajduje w kuchniach i restauracjach. W naszej ofercie na uwagę zasługuje metalowy kosz na śmieci i do segregacji odpadów o wysokiej trwałości, wykonany ze stali nierdzewnej. Niekiedy stosuje się go w lokalizacjach zewnętrznych, ponieważ jest odporny na zmienne warunki pogodowe, temperaturowe i podmuchy wiatru. Pojemnik na odpady tego typu doskonale poradzi sobie też w szpitalach, przychodniach i gabinetach lekarskich, łazienkach dla pracowników i klientów. Kosze biurowe na przycisk od AJ Produkty wykonane ze wspomnianej stali nierdzewnej posiadają nieco większą pojemność (50l) od klasycznych koszy biurowych, a ich metalowy korpus stworzony jest do przechowywania i segregacji śmieci nawet w postaci płynnej czy organicznej jak resztki jedzenia, ponieważ materiał ten nie przepuszcza żadnych pozostałości.