Pierwsza pomoc: Zestawy i apteczki pierwszej pomocy, opatrunki, dozowniki, szafki lekarskie

Szatnia idealna

7 kroków w drodze do zwycięskiej szatni

Przeczytaj nasz poradnik

Zestaw pierwszej pomocy, szafki na leki, opatrunki, czyli podstawowe BHP w firmie

Bezpieczeństwo podczas wykonywania zadań i obowiązków w pracy to absolutna podstawa w każdej firmie, która dba o swoich pracowników. Szkolenia z BHP oraz z udzielania pierwszej pomocy są coraz popularniejsze również w mniejszych przedsiębiorstwach. Niezależnie jednak od poziomu wiedzy pracowników, przebytych kursów i szkoleń, ważne jest to, aby w razie nagłego wypadku mieli oni po prostu czym udzielać tej pomocy. Z tego powodu warto zajrzeć do oferty AJ Produkty, w której znajdują się apteczki, opatrunki, dozowniki roztwory fizjologiczne oraz szafki lekarskie na przetrzymywanie środków medycznych. W asortymencie posiadamy dobrze zaopatrzony zestaw pierwszej pomocy, który stanowi konieczność w miejscach pracy wysokiego ryzyka, w których istnieje większe prawdopodobieństwo wypadków, ale jest również wymogiem prawnym w biurach. Nasze apteczki z wyposażeniem mogą być użyte w magazynach, fabrykach, placach budowy, a nawet w korporacyjnych miejscach pracy. Nasz zestaw pierwszej pomocy, czyli tak zwana apteczka może być zamontowana na ścianie, aby ułatwić pracownikom dostęp do niej. Oferowana przez nas apteczka pierwszej pomocy zawiera takie elementy, jak plastry, bandaże, opatrunek na oparzenia, a także chusteczki do czyszczenia ran. W skład każdego zestawu dołączamy również instrukcję udzielania pierwszej pomocy, która ma na celu nie tylko pomóc zrozumieć prawidłowe użycie zawartych w apteczce przedmiotów, ale również ułatwić zadanie, zwłaszcza jeśli działa się w stresie, czy pod presją czasu.

Ścienna apteczka pierwszej pomocy

Apteczki oferowane przez nasz sklep w pełni zaspokajają potrzeby każdej firmy i przedsiębiorstwa niezależnie od profilu ich działalności. Posiadamy apteczki pierwszej pomocy wyposażone w bandaże, plastry, nożyczki, chusteczki do oczyszczania ran, żel na oparzenia, rękawiczki oraz płyny do przemywania oczu. Apteczka to absolutna konieczność wynikająca nie tylko z przepisów prawa, ale również zdrowego rozsądku oraz dbałości o pracowników. Apteczka z wyposażeniem przydaje się w miejscach, gdzie panuje wysokie ryzyko skaleczeń, uszkodzeń ciała lub zagrożenie wynikające z rozlanych cieczy chemicznych. Nasze pomarańczowe apteczki z wyposażeniem można umieszczać na ścianach, montując je w widocznych i łatwo dostępnych miejscach, dzięki czemu w razie nagłego wypadku dostęp do akcesoriów pomocowych jest natychmiastowy dla każdej osoby. Upewnij się, że Twoje miejsce pracy jest zgodne z zasadami BHP, mając pod ręką niezbędny zestaw pierwszej pomocy. W pełni zaopatrzone wyposażenie apteczek medycznych pozwala szybko reagować w razie nieoczekiwanych wypadków. Zawartość apteczki można modyfikować, dokupując dodatkowe wyposażenie. Dla zwiększenia higieny oferujemy plastikowe osłony (sprzedawane oddzielnie), dzięki którym apteczka zabezpieczona przed brudem i kurzem pozostaje w czystości przez długi czas.

Co znajdziemy w apteczce pierwszej pomocy?

Czy wiesz, że poślizgnięcia, potknięcia i upadki są jedną z najczęstszych przyczyn wypadków w miejscu pracy? W skrajnych przypadkach wypadki te mogą spowodować poważne obrażenia pracowników, przyczyniając się w ten sposób do tymczasowego zwolnienia chorobowego pracownika. Jednak jeśli odpowiednio leczone na czas, niektóre obrażenia można wyleczyć niemal natychmiast. Dlatego każda firma powinna zaopatrzyć się w akcesoria takie jak wyposażenie apteczki pierwszej pomocy. Zatem co powinno być w apteczce? W zależności od miejsca pracy w każdym przedsiębiorstwie powinien znajdować się co najmniej podstawowy zestaw do udzielania pierwszej pomocy, a następnie akcesoria odpowiednie do rodzaju wypadków, które mogą się przydarzyć w Twojej firmie. Skład apteczki powinien zawierać: opatrunki na oparzenia, opaski i kompresy uciskowe w różnych rozmiarach, opatrunki tekstylne bądź z tworzywa sztucznego do ran, chusteczki antyseptyczne, a także instrukcję udzielania pierwszej pomocy w zestawie. Dodatkowo zawartość apteczki można wzbogacić o płyn do płukania oczu, takie wyposażenie jest niezbędne w miejscach pracy z dużą ilością pyłu i cząstek unoszących się w powietrzu lub w środowiskach przemysłowych, w których często stosuje się chemikalia. W biurze prawdopodobnie wystarczy podstawowa apteczka pierwszej pomocy, czy nawet apteczka turystyczna. Należy pamiętać, że miejsce zawierające apteczkę pierwszej pomocy powinno być wyraźnie oznaczone i łatwo dostępne dla każdej osoby w przedsiębiorstwie. Prawidłowe wyposażenie apteczki pierwszej pomocy zapewnienia podstawowe bezpieczeństwo w każdym miejscu pracy.

Szafki lekarskie

Zastanawiasz się, jak bezpiecznie przechowywać swoje wyposażenie apteczki do udzielania pierwszej pomocy czy przedmiotów medycznych i leków? W AJ Produkty sprzedajemy kompletne szafki medyczne, dostępne z jedną lub dwoma komorami, w zależności od wybranego modelu. Oferowane przez nas szafki są dostępne w kilku różnych rozmiarach składają się z trzech półek poziomych oraz jednej pionowej przeznaczonej do przechowywania np. butelek lub dozowników. Szafki są wyposażone w regulowane półki, dzięki czemu można je dostosować do własnych potrzeb. Wybierając nasze szafki lekarskie możesz mieć pewność, że otrzymasz obszerne wnętrze do przechowywania medycznych produktów. Dzięki nim cała zawartośc apteczki będzie właściwie, w dobrze zorganizowany sposób przechowywana. W naszej ofercie znajdują się również specjalistyczne szafy lekarskie przystosowane do przechowywania środków farmaceutycznych wydawanych w ściśle określonych przypadkach. Szafki zamykane są za pomocą klucza, co uniemożliwia do nich dostęp przez osoby nieupoważnione, a także chroni wyposażenie apteczki przed ewentualną kradzieżą znajdujących się tam leków. Każda nasza szafka lekarska została zaprojektowana do montażu na ścianie w celu zaoszczędzenia miejsca i zapewnienia łatwego dostępu w razie potrzeby do apteczki z wyposażeniem. Oferujemy zestawy, czyli gotowe wyposazenie apteczek oraz pojedyncze elementy, które powinna zawierać każda szafka lekarska czy apteczka w przedsiębiorstwie oraz w domu. Każdą apteczkę należy na bieżącego uzupełniać, sprawdzając czy materiały eksploatacyjne wchodzące w skład apteczki, wyposażenie jest dostosowane do udzielania pierwszej pomocy w nagłym wypadku.

Opatrunki

Jeśli wyposażenie posiadanych apteczek jest dla Państwa niewystarczające lub wolicie po prostu dmuchać na zimne, oferujemy również możliwość zakupu opatrunków do ran wraz ze specjalnym dozownikiem ułatwiającym ich rozdzielanie. Elastyczny opatrunek na ranę jest w pełni antyseptyczny, nie przykleja się do rany, świetnie pochłania krew i można go stosować również w przypadku wrażliwych ran. Plaster na rany dostępny jest w 2 wersjach kolorystycznych: w beżowym oraz w niebieskim kolorze. Dzięki wykonaniu ze specjalnej pianki jałowej te rodzaje opatrunków nie zmniejszają zakresu ruchów stawów ani nie uciskają nerwów wokół rany. Dodatkową zaletę jaką posiadają oferowane przez nas plastry opatrunkowe jest fakt, że włókna opatrunków absorbują krew, jednocześnie nie przyklejają się do rany czy do włosów na ciele. Nasze plastry z opatrunkiem zachowują w pełni swoje właściwości również w środowiskach mokrych, można je stosować bez względu na obecność takich cieczy jak woda, oleje, smary czy farby. Dzięki temu nasze opatrunki na rany idealnie nadają się do stosowania w trudnych warunkach przemysłowych takich jak fabryki czy zakłady produkcyjne. Dostępne w naszej ofercie opatrunki są niezwykle wszechstronne oraz praktyczne. Warto pamiętać, że różnego rodzaju plastry na rany, a także opatrunki na gojenie odleżyn, są niezastąpionym produktem w każdej apteczce z wyposażeniem do udzielania pierwszej pomocy, znajdującej się w przedsiębiorstwie czy w domu. Sklep AJ Produkty oferuje plaster opatrunkowy na każdą ranę, nawet do ran przewlekłych, który tamuje krwawienie, stanowi doskonałą barierę przed bakteriami, a także w znaczny sposób przyspieszają proces gojenia, leczenia rany. Aby w jeszcze lepszy sposób poprawić bezpieczeństwo w zakładzie pracy oferujemy w naszym asortymencie ścienny chroniący przed kurzem oraz różnego rodzaju zanieczyszczeniami dozownik na opatrunki do ran. Nasz praktyczny dyspenser opatrunków umożliwia szybkie i sprawne udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanej osobie wskutek skaleczenia. Dostępny w naszym asortymencie dozownik zawierający opatrunek na rany jest bardzo łatwy w użyciu. Pozwala w błyskawiczny sposób odrywać plaster na ranę bez konieczności używania ostrych narzędzi typu nożyczek. Uzupełnij dyspenser pasującymi do niego plastrami z naszej oferty, które są elastyczne, rozciągliwe oraz bardzo chłonne. Dostępny w naszym asortymencie wielofunkcyjny dozownik jest idealnym dodatkiem w przedsiębiorstwie, do każdej apteczki zawierającej zestaw do udzielania pierwszej pomocy.