Wybierz idealną szafę do biura

Przewodnik: Jak wybrać odpowiednią szafę do biura

Przemyślane przechowywanie nie tylko ułatwia życie, ale także przyczynia się do bardziej atrakcyjnego środowiska biurowego. Szafa to świetne rozwiązanie do przechowywania zarówno w domowych biurach, jak i firmach. Dzięki odpowiedniej szafie łatwo uporządkować dokumenty i inne ważne przedmioty. Kiedy nadejdzie czas zakupu mebli biurowych, zastanów się, czego dokładnie potrzebujesz. Stylowe i oszczędzające miejsce szafy żaluzjowe, antywłamaniowe szafy bezpieczeństwa czy praktyczne szafy metalowe? Dobre przechowywanie ułatwia pracę!
Szafy wysokiego i niskiego składowania z segregatorami i półką na dokumenty

Jakiej szafy potrzebujesz?

Szafy występują w wielu wariantach dostosowanych do różnych potrzeb. Pierwsze pytania, które powinieneś sobie zadać przed zakupem, to: co będzie przechowywane i gdzie szafa zostanie umieszczona. Jaki model sprawdzi się najlepiej?  

Szafy biurowe: szafa podłogowa to doskonałe rozwiązanie do ogólnego przechowywania książek, czasopism, segregatorów, przyborów biurowych itp. A szafka ścienna pozwala wykorzystać przestrzeń and biurkiem lub niższym regałem.

Szafki boczne: zaprojektowana do ustawienia obok biurka, ale posłuży także jako przegroda pomieszczenia. Wysuwana konstrukcja z wewnętrznymi półkami zapewnia łatwy dostęp do zawartości.

Szafki kartotekowe: ten typ szafy jest przystosowany do przechowywania skoroszytów wiszących.

Szafki lekarskie: ścienna szafka z zamkiem do przechowywania lekarstw.

Szafki na rysunki: chroń swoje rysunki, szkice i mapy dzięki modelowi z płytkimi szufladami. Konstrukcja pozwala na dobry przegląd zawartości.

Szafa archiwizacyjna: W zależności od tego, co chcesz archiwizować, wymagania są różne. W przypadku mniej ważnych dokumentów może wystarczyć prostsza szafa z zamkiem, natomiast dokumenty wrażliwe lub bardzo ważne wymagają szafy bezpieczeństwa/antywłamaniowej.
Szafka do przechowywania z zamkami i niebieskimi drzwiami w pokoju biurowym

Sprytne i bezpieczne przechowywanie

Czystość i porządek
Wybór szaf z możliwością regulacji wnętrza ułatwia dostosowanie do potrzeb, na przykład dzięki dodatkowym półkom i wkładom. Aby zwiększyć funkcjonalność, możesz także dodać pojemniki do przechowywania i stojaki na czasopisma, które ułatwiają sortowanie.

Dostęp tylko dla osób upoważnionych
Zamykana szafa to świetne miejsce do przechowywania ważnych dokumentów i przedmiotów. Zamek na klucz to dobre rozwiązanie, jeśli do szafy biurowej masz mieć dostęp tylko ty lub kilka wybranych osób. Dzięki elektronicznemu zamkowi szyfrowemu dostęp do zawartości może uzyskać wiele osób bez uciążliwego zarządzania kluczami. 

Szafa ognioodporna i antywłamaniowa
Do przechowywania szczególnie ważnych dokumentów przydadzą się szafy na cenne przedmioty, które zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa. W zależności od klasy ogniowej przypisanej szafie lub sejfowi, zawartość jest chroniona przed pożarem przez 60-120 minut. Szafa antywłamaniowa jest odporna na próbę sforsowania i posiada stosowny certyfikat.Chcesz wiedzieć więcej o bezpiecznym przechowywaniu?
Klasyczna szafa biurowa z dwiema otwartymi półkami i drzwiczkami w dolnej części
Niskie szafki do przechowywania służą jako przegrody między pomieszczeniami

Typy szaf i materiały wykonania

Szafy do przechowywania są dostępne w różnych rozmiarach, wykończeniach i wzorach. Ważne jest, aby myśleć zarówno praktycznie, jak i estetycznie. Jaki typ szafy odpowiada twoim potrzebom i pasuje do reszty mebli? Potrzebujesz szafy archiwizacyjnej otwieranej rzadziej lub takiej, z której korzystasz kilka razy dziennie?

Szafy z laminatu to zarówno funkcjonalne, jak i niedrogie rozwiązanie dla biura. Materiał nie wymaga konserwacji, powierzchnia jest gładka, odporna na zarysowania i wilgoć, dzięki czemu szafy te nadają się do wielu zastosowań.

Szafy pokryte fornirem mają wykończenie z naturalnej okleiny drewnianej, która zapewnia wrażenie solidności i podnosi klasę mebla. Ponieważ materiał jest naturalny, szafy mają elegancki wygląd z naturalnymi różnicami w strukturze powierzchni.

Szafy metalowe lakierowane proszkowo są niezwykle trwałe i nadają się do stosowania w środowiskach, w których spodziewane jest duże zużycie mebli. Szafy te często charakteryzują się dużą nośnością na półkę i stanowią doskonałą opcję do pomieszczeń archiwalnych.

Klasyczne drzwi zapewniają dobry przegląd zawartości szafy

Drzwi przesuwne to doskonała alternatywa do ciasnych pomieszczeń.

Drzwi żaluzjowe umożliwiają łatwy dostęp i znakomicie sprawdzają się w mniejszych biurach.

Możliwości przechowywania w biurze

Meble do przechowywania pasują do większości środowisk i oferują wiele możliwości w zakresie aranżacji pomieszczeń. Świetnie sprawdzają się np. jako przegrody pomieszczeń. Jeśli masz problem z wyborem między otwartymi półkami a zamkniętym przechowywaniem w szafach, dobrym rozwiązaniem może być ich połączenie – np. w postaci modelu z drzwiami i półkami. Można dzięki temu ukryć dokumenty i stosy papierów i wyeksponować przyjemniejsze przedmioty, takie jak książki i dekoracje. Wybór szafy należącej do serii mebli pozwala łączyć wysokie i niskie modele, a jednocześnie stworzyć jednolity styl w biurze.

Większa lub mniejsza, wysoka albo niska
Jeśli masz więcej miejsca, kilka niskich szafek w rzędzie może być stylową alternatywą dla szafy wysokiej. Zyskasz wówczas dodatkową miejsce na rośliny i inne detale. Jeśli powierzchnia podłogi jest ograniczona, rozwiązaniem może być zabudowa w górę, aby uzyskać maksymalną przestrzeń do przechowywania. Można na przykład ustawić dwie szafki jedna na drugiej lub zamontować otwarte półki nad szafką aż do sufitu. Możliwości są nieograniczone!


Potrzebujesz porady jak stworzyć atrakcyjne biuro?

Najlepsze propozycje szaf do biura z oferty AJ!

  1. Nasz bestseller SENSE to solidna szafa z blachy stalowej. Dzięki czterem regulowanym półkom, które wytrzymują obciążenie 50 kg każda, ta szafa to prawdziwy mocarz. Jest wyposażona w zamek 3-punktowy, co pozwala bezpiecznie przechowywać zawartość.
  2. Jeśli szukasz porządnej szafy w rozsądnej cenie, CLEO to wybór idealny. Szafę wykonano z trwałego laminatu w trzech kolorach do wyboru. Drzwi można zamknąć na klucz.
  3. Szafa żaluzjowa STUDIO jest jednocześnie dyskretna i kompaktowa. Dzięki drzwiom bezskrzydłowym, otwieranie jest proste, a mebel nadaje się do ciasnych pomieszczeń.
  4. Dla miłośników stylu stworzyliśmy szafy QBUS, które należą do serii mebli biurowych o tej samej nazwie. Produkty z serii są dostępne w różnych kolorach, co pozwala je łączyć, tworząc unikatowe kompozycje i spersonalizowane rozwiązania.
  5. Ważne dokumenty potrzebują dodatkowej ochrony. Zapewni ją model MIXTURE. Szafa jest wytrzymała i ognioodporna. Wyposażyliśmy ją w zamek baskwilowy oraz bębenkowy.


Zapytaj nas o szafy

Mamy nadzieję, że wskazówki zawarte w tym przewodniku zakupowym ułatwią wybór szafy do biura. Jeśli nadal potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z nami. Z radością pomożemy!
FAQ

Drzwi żaluzjowe poruszają się po zakrzywionym torze wewnątrz mebla. Składają się z cienkich listew, które nadają im elastyczność.
Polecamy szafy z drzwiami przesuwnymi lub żaluzjowymi, które zajmują mniej miejsca niż modele z klasycznymi drzwiami skrzydłowymi.
Fornir to naturalna okleina w postaci cienkich arkuszy drewna stosowanych jako warstwa wierzchnia na meblach. Arkusze forniru są toczone lub strugane z bali pochodzących z najlepszych części drzewa.
Dobrą wskazówką jest opróżnienie i osuszenie szafki, a następnie umieszczenie w niej niewielkiej miski z octem o stężeniu min. 20%. Ocet pozostaw na jeden dzień.  
Użyj sejfu lub szafy przeznaczonej na cenne przedmioty. Najlepiej wybrać model, który jest zarówno ognioodporny, jak i antywłamaniowy.
Dzięki stylowym szafom z łatwością ukryjesz przybory biurowe i ważne dokumenty, nie tylko na czas odwiedzin gości. W miejscach, gdzie przebywają odwiedzający, szafa będzie dyskretniejszym rozwiązaniem niż regał.

Jaka szafa do przechowywania jest potrzebna w Twoim biurze?

Nowe artykuły prosto do Twojej skrzynki!

Kilka razy w miesiącu wysyłamy nasz newsletter z wartościowymi artykułami, przewodnikami po produktach, inspirującymi aranżacjami wnętrz oraz aktualnymi promocjami. Zapisz się już dziś!
Zapisz się tutaj!
Proszę czekać...
Klikając "Zapisz", potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności.