Jakie biurko wybrać?

Jak wybrać biurko do pracy?

Niezależnie od tego, czy pracujesz w domu, czy w biurze, ważne jest, aby mieć odpowiednie biurko. Wybrane meble biurowe powinny zapewniać dobrą ergonomię i pasować do reszty wnętrza. Jeśli spędzasz dużo czasu przy komputerze, biurko z regulacją wysokości pomoże zmienić pozycję pracy, co jest korzystne dla zdrowia. Wybierz biurko rozważnie, to się opłaca. 
Pokój biurowy z regulowanymi biurkami

Jak używasz swojego biura?

Czas przy biurku
Ile czasu średnio dziennie będziesz spędzać przy biurku? Jeśli są to krótkie odcinki czasu, biurko nie musi być drogie ani duże, wystarczy prosty stolik pod komputer. Wtedy wystarczy wybrać model według gustu i upodobań. Jeśli jednak cały dzień spędzasz pracując przy biurku, powinieneś bardziej zwrócić uwagę na wymiary, jakość, wygląd i funkcjonalność.

Rozmiar blatu
Czego potrzebujesz w trakcie codziennej pracy? Jeśli jest to wiele rzeczy, na przykład komputer stacjonarny i laptop, a także dokumenty, przybory i inne akcesoria na biurko, powinieneś oczywiście wybrać większy blat. Jeśli jednak na biurku zmieści się tylko laptop i skromny stojak na dokumenty, warto zdecydować się na mniejszy rozmiar i zyskać więcej miejsca w pomieszczeniu.
Dwie osoby na spotkaniu przy narożnym biurku

Wybierz odpowiedni kształt 

Klasyczne biurka proste są kompaktowe i często używane w biurach open space lub w ciasnych pomieszczeniach. Zaletą klasycznych biurek jest to, że można je ustawiać w różnych aranżacjach na środku pokoju i oddzielać od siebie przy pomocy ścianek biurkowych i podłogowych.

Biurko z wcięciem to idealny wybór jeśli chcesz mieć pod ręką najbardziej niezbędne przybory. Konstrukcja blatu umożliwia również przysunięcie się do biurka podczas pracy, co zapewnia ergonomiczną pozycję i dobre podparcie ramion.

Biurka narożne lub biurka z ergonomicznie profilowanym blatem nadają się do miejsc trudnych do umeblowania. Są szczególnie polecane, jeśli obszar musi spełniać wiele funkcji, ponieważ przestrzeń na środku pomieszczenia może pozostać wolna. Warto korzystać z dostawek, które pozwalają na przyjmowanie gości i organizowanie spotkań bezpośrednio na stanowiskach.   
Biurko z wcięciem
Praca przy komputerze na stojąco przy regulowanym biurku

Biurko z regulacją wysokości czy bez?

Biurko bez regulacji
Jeśli wybierasz biurko bez regulacji, powinieneś wybrać wysokość blatu dostosowaną do wzrostu. Podczas siedzenia ramiona powinny opierać się o blat pod kątem około 90 stopni, a stopy spoczywać na podłodze lub podnóżku. W ten sposób uzyskasz najbardziej ergonomiczną pozycję siedzącą.

Biurko z regulacją wysokości
Praca na siedząco jest jednym z największych współczesnych zagrożeń dla zdrowia, a długie dni przed komputerem stały się normą. Na szczęście można temu przeciwdziałać na kilka sposobów – m.in. inwestując w biurko z regulacją wysokości.

Częste przełączanie się z pozycji siedzącej na stojącą (i vice versa) w ciągu dnia to doskonały sposób na aktywizację organizmu. Funkcja regulacji wysokości dostępna jest w modelach w różnych kolorach, kształtach i rozmiarach i stanowi inwestycję w zdrowie oraz dobre samopoczucie osób wykonujących pracę biurową.

Wybierz kolor lub imitację drewna

Niezależnie od wybranego kształtu i wielkości biurka, będzie pasować do wnętrza. Blaty naszych biurek posiadają trwałą i łatwą w pielęgnacji powierzchnię laminowaną. Większość modeli występuje w kilku kolorach, takich jak brzoza, buk, dąb, szary, gliniastoszary, czarny i biały. Zwykle istnieje również możliwość wyboru koloru stelaża. 
Biurko narożne z osłoną na dole

Sprytne akcesoria do biurka

 • Kontenerek to praktyczny mebel do przechowywania dokumentów i innych przedmiotów, które musisz mieć stale pod ręką.
 • Ergonomiczne podparcie przedramienia odciąża ramię i nadgarstek.
 • Ramię na monitor pozwala dostosować umiejscowienie monitora do aktualnej pozycji przy pracy, chroniąc oczy i kark przed nadmiernym obciążeniem.
 • Zamontuj uchwyt na kable pod blatem z przepustem i ukryj plątaninę przewodów.
 • W przypadku mniejszych biurek, szuflada podblatowa to sprytne rozwiązanie zapewniające miejsce do przechowywania, ale nie kosztem miejsca na nogi.
 • Podnóżek pomaga zdrowo i wygodnie siedzieć.
 • Mata do pracy na stojąco odciąża nogi, kolana i plecy podczas pracy na stojąco.
 • Panel frontowy (blenda) to sposób na zapewnienie prywatności. Pozwala ustawić biurko absolutnie wszędzie.

Jest więcej sprytnych sposobów na dostosowanie biurka ściśle do potrzeb: podkładki na biurko, stojaki na dokumenty i przybory itp. Zachęcamy do przejrzenia naszej oferty akcesoriów.

Zależy Ci na lepszej organizacji?  

Rekomendowane produkty AJ:  

 • Nic dziwnego, że biurko FLEXUS jest popularne wśród klientów. Duży blat zapewnia dużo miejsca na wszystko czego, potrzebujesz w ciągu dnia. Możesz też łatwo zmieniać pozycję przy pracy dzięki mechanizmowi regulacji wysokości.
 • Biurko NOMAD to niedrogi mebel o mniejszych gabarytach. Biurko można oczywiście dostosować do wzrostu, co pomaga uzyskać zdrową, ergonomiczną pozycję roboczą.
 • Wielofunkcyjny stół ATTUNE jest niezwykle kompaktowy – prawie nie zajmuje miejsca! Wysokość można ręcznie regulować, więc nie musisz się martwić o kable i odległość od gniazdka. ATTUNE sprawdzi się równie dobrze w biurze, jak i domu czy mieszkaniu.
 • Stylowe biurko narożne NOVUS można ustawić w kącie, lepiej wykorzystując dostępne miejsce. Można też zestawić więcej biurek w środku pomieszczenia, tworząc przyjemną i funkcjonalną aranżację.
 • Dobrą opcją jest też zakup zestawu do biura z jednej serii. Zestaw mebli FLEXUS + WATFORD zawiera krzesło z mechanizmem multisynchronicznym, biurko z regulacją wysokości i organizer na kable.
Biurko regulowane elektrycznie z białym blatem
Biurko FLEXUS
1 059,-
Małe biurko z praktyczną półką do przechowywania
Biurko NOVUS
937,-

Zapytaj nas o biurka

Nasza szeroka oferta pozwala łatwo znaleźć idealnie dopasowane biurko lub stolik pod komputer – kimkolwiek jesteś. Jeśli potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z nami – z radością pomożemy!  Znajdź najlepsze dla siebie biurko

FAQ

Biurko powinno być na tyle głębokie, aby odległość między ekranem komputera a oczami wynosiła co najmniej 50 cm
Standardowa wysokość biurka wynosi od 71 do 75 cm. Osoby znacznie wyższe lub niższe niż średnia mogą potrzebować biurka z regulacją wysokości, aby usiąść w optymalnej pozycji.
Ustaw biurko prostopadle do okna, tak aby światło padało z boku. Wyposaż okno w żaluzje itp. aby dać pracownikom możliwość uniknięcia zbyt silnego światła z zewnątrz.
Jeśli masz siedzącą pracę, dobrze jest dla zdrowia przełączać się między siedzeniem a staniem. Możesz także regulować wysokość blatu podczas siedzenia, aby uzyskać wygodną i zdrową pozycję przy pracy.
Biurko z blatem w ergonomicznym kształcie zapewnia więcej miejsca na materiały do pracy i przez wiele osób jest uważane za wygodniejsze niż model prostokątny. Biurka ergonomiczne są dostępne w wersji dla prawo- i leworęcznych. 
Zwykle – aby wygodnie siadać i wstawać – potrzeba około 85-100 cm. 
Zwykle wystarczająca jest odległość około 50-80 cm między oczami a ekranem.

Nowe artykuły prosto do Twojej skrzynki!

Kilka razy w miesiącu wysyłamy nasz newsletter z wartościowymi artykułami, przewodnikami po produktach, inspirującymi aranżacjami wnętrz oraz aktualnymi promocjami. Zapisz się już dziś!
Zapisz się tutaj!
Proszę czekać...
Klikając "Zapisz", potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności.