Jakie wybrać biurko

Jak wybrać biurko do pracy?

Istnieje wiele rodzajów biurek. Tylko jak znaleźć model, który jest nie tylko ładny, ale także funkcjonalny i dopasowany do specyfiki pracy? W tym artykule przybliżamy zalety poszczególnych typów biurek i pomagamy wybrać idealny wariant.
Kontorsrum med höj- och sänkbara skrivbord

1.   W jaki sposób korzystasz z biurka?

Czas przy biurku
Ile czasu spędzasz przy biurku? Jeśli to tylko godzina lub dwie, biurko nie musi być duże, wystarczy wybrać model, który się podoba. Jeśli jednak pracujesz na siedząco od rana do wieczora, musisz bardziej uważać na takie aspekty jak rozmiar, jakość, wygląd i funkcjonalność.


Rozmiar blatu
Co musisz mieć pod ręką, gdy pracujesz? Jeśli jest to typowy sprzęt i akcesoria, takie jak komputer stacjonarny lub laptop, kilka przegród na dokumenty i akcesoria biurowe, powinieneś oczywiście wybrać biurko z większym blatem. Ale jeśli zmieścić musi się tylko laptop i pojedynczy segregator, wystarczy mniejsze biurko, dzięki czemu uzyskasz więcej miejsca w pomieszczeniu.
wózek do biura TUBE

PORADY! Jak odciążyć kręgosłup

Umieść przedmioty wygodnie na wózku stołowym TUBE! W biurze często trzeba przenosić wiele różnych rzeczy, od segregatorów i pudeł do archiwizacji aż po materiały biurowe, w zależności od tego, kiedy i komu są potrzebne. Dzięki naszemu wózkowi transport jest łatwiejszy i pozwala uniknąć niepotrzebnego dźwigania. Ten wózek jest zarówno łatwy w manewrowaniu, jak i cichy, co sprawia, że nie przeszkadza innym w pracy.

Pokaż produkt

2.  Wybierz właściwy kształt

Klasyczne biurko proste
Biurko proste dzięki kompaktowym wymiarom stanowi popularne rozwiązanie w biurach, szczególnie niewielkich. Największe zalety tego klasycznego biurka to min. fakt, że można je z powodzeniem ustawić na środku pomieszczenia oraz wygodnie oddzielić gotowe stanowiska przy pomocy ścianek podłogowych i biurkowych.

Biurko ergonomiczne z wcięciem
Biurko ergonomiczne z wcięciem jest idealne, jeśli wszystko, czego potrzebujesz do codziennej pracy musi być w zasięgu ręki. Konstrukcja blatu pozwala przysunąć się bliżej biurka, co zapewnia prawidłową, ergonomiczną postawę przy pracy oraz wygodne podparcie dla ramion.

Biurko narożne
Biurko narożne zwane także biurkiem typu L sprawdzi się w biurach, które służą także jako przestrzeń bezpośredniej obsługi klienta. Jeśli dodasz stolik lub boczną szafkę, uzyskasz pełnowymiarową recepcję. W klasycznych biurach takie biurka można z powodzeniem ustawiać w narożnikach, wykorzystując dostępną przestrzeń do maksimum.
Två personer i möte vid ett hörnskrivbord
Skrivbord med maguttag

PORADY! Ergonomiczne stanowisko

Biurko FLEXUS z wcięciem zapewnia bardziej ergonomiczną pozycję przy pracy i odciąża ramiona.

  • Elektryczna regulacja wysokości
  • Blat z wcięciem i przepustem kablowym
  • Można połączyć z szafami i regałami z tej samej serii

Stående datorarbete vid justerbart skrivbord

3.  Z regulacją czy bez?

Biurko stacjonarne
Jeśli wybierasz biurko bez regulacji, najlepiej dobrać wysokość do wzrostu. Kiedy siedzisz, powinieneś móc oprzeć ręce na blacie pod kątem około 90 stopni, a stopy powinny spoczywać płasko na podłodze lub podnóżku. W ten sposób uzyskujesz najbardziej ergonomiczną pozycję podczas siedzenia. Opisaną pozycję pomoże też osiągnąć zmiana ustawień krzesła, np. wysokości siedziska.

Biurko z regulacją wysokości
Siedzący tryb życia jest jednym z głównych zagrożeń dla zdrowia naszych czasów i jest konsekwencją faktu, że długie dni spędzane przed komputerem stały się normą. Negatywnym konsekwencjom można na szczęście przeciwdziałać na kilka sposobów, a jednym z nich jest zastosowanie biurka z regulacją wysokości.

Częste zmiany pozycji w ciągu dnia to doskonały sposób na aktywizację organizmu. Nasze biurka we wszystkich kolorach, kształtach i rozmiarach są wyposażone w funkcję regulacji wysokości i stanowią inwestycję w dobre samopoczucie.Poznaj zalety biurek z regulacją wysokości

4.  Kolory i struktura drewna

Niezależnie od wybranego kształtu i wielkości biurka, łatwo dopasujesz je do pozostałych mebli. Dlaczego? Nasze blaty mają trwałą i łatwą w pielęgnacji powierzchnię laminowaną. Większość modeli dostępna jest w kilku kolorach, takich jak brzoza, buk, dąb, szary, gliniana szarość, czarny i biały. W niektórych przypadkach można również wybrać kolor ramy.


Potrzebujesz wskazówek dotyczących atrakcyjnego biura?
Hörnskrivbord med insynsskydd nedtill

5.  Sprytne akcesoria do biurek

Panel maskujący zapewnia prywatność i umożliwia ustawienie biurka w dowolnym miejscu w pomieszczeniu, szczególnie w biurze open space. Maskownica ukrywa przedmioty pod biurkiem, zasłaniając m.in. kontenerek, kosz na papier i okablowanie.

Kontenerek z powodzeniem przechowuje ważne dokumenty, a uchwyt na kable zapobiega plątaniu się przewodów. Oprócz tego, oferujemy także dyskretne szuflady podblatowe, ergonomiczne podpórki na przedramię, ramiona na monitor i podkładki na biurko.

Istnieje wiele sprytnych rozwiązań, które pozwalają uzyskać biurko dokładnie takie, jak chcesz. Pomoże ci nasza szeroka gama akcesoriów.

 

Chcesz poprawić organizację?
Biurko regulowane elektrycznie z białym blatem
Biurko FLEXUS
1 829,-
Małe biurko z praktyczną półką do przechowywania
Biurko NOVUS
1 249,-

Naprawdę duży wybór

Nasza szeroka oferta pozwala łatwo znaleźć biurko oraz stolik pod komputer do każdego rodzaju pracy.

Jeśli potrzebujesz wsparcia przy wyborze produktów, skontaktuj się z nami – z radością pomożemy!Znajdź najlepsze dla siebie biurko

Nowe artykuły prosto do Twojej skrzynki!

Kilka razy w miesiącu wysyłamy nasz newsletter z wartościowymi artykułami, przewodnikami po produktach, inspirującymi aranżacjami wnętrz oraz aktualnymi promocjami. Zapisz się już dziś!
Zapisz się tutaj!
Proszę czekać...
Klikając "Zapisz", potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności.