Podnóżki pod biurko - ergonomiczne podnóżki biurowe

Otoczenie w środowisku pracy może wpływać na produktywność pracowników. Dlatego każdy pracodawca powinien zadbać o wygodne krzesła biurowe i biurka dla swojego zespołu, które są ustawione na odpowiedniej wysokości. Dobór odpowiednich mebli pomoże zredukować ryzyko dolegliwości mięśniowo-szkieletowych, jest odciążeniem dla kręgosłupa oraz pozytywnie wpłynie na motywację do pracy. Należy jednak pamiętać, że ergonomia stanowiska pracy nie kończy się na biurkach i krzesłach. Inne akcesoria ergonomiczne takie jak podnóżki pod biurko również przyczyniają się do wygody i zdrowia pracowników wykonujących na co dzień zadania przy biurku. Dzięki akcesoriom stworzysz komfortowe i ergonomiczne otoczenie, które będzie sprzyjać produktywności, a Twoi pracownicy docenią to, że jesteś szefem dbającym o ich potrzeby. Zapoznaj się z naszą ofertą podnóżków i zdecyduj, który model będzie idealny do Twojej firmy. Uwierz - naprawdę warto, bo dzięki temu możesz znacznie zwiększyć efektywność wśród pracowników biurowych.

Podnóżki ergonomiczne

Nasze ergonomiczne podnóżki biurowe przeznaczone pod biurko zaprojektowano, aby odciążały stopy i nogi pracowników podczas siedzenia. Pomagają one także uzyskać i utrzymać zdrową pozycję przy pracy. Dzięki podnóżkowi pracownik może siedzieć wygodnie na krześle, jednocześnie zmieniając pozycję stóp (do wyboru wysokość 60, 90, 120 i 150 mm). Podnóżek biurowy działa na dokładnie takiej samej zasadzie jak te spotykane w autokarach, dzięki którym przetrwanie wielogodzinnej podróży w jednej pozycji jest o wiele łatwiejsze. Kąt nachylenia, jakim dysponują nasze statyczne podnóżki pod biurko, dostosowuje się niemal automatycznie do naturalnej pozycji nóg i jej zmian, zapewniając optymalne podparcie. Dostępny w ofercie AJ Produkty statyczny podnóżek do biurka posiada chromowaną ramę ze stali oraz antypoślizgową powierzchnię, zapobiegającą ześlizgiwaniu się stóp. Skontaktuj się z nami, a opowiemy więcej o ergonomicznych podnóżkach pod biurko i podpowiemy, które będą odpowiednie do Twojego biura dla pracowników i ich pleców.

Podnóżki z regulacją

Innym modelem dostępnym w ofercie AJ są podnóżki do biura o regulowanym ustawieniu wysokości. Podobnie jak opisany powyżej produkt, tak i ten redukuje napięcie stóp i nóg podczas pracy na siedząco przy biurku. Prezentowany model posiada jednak większą platformę, na której można wygodnie położyć stopy oraz możliwość ustawienia kąta nachylenia stóp. Użytkownik może łatwo regulować wysokość produktu przy użyciu łatwo dostępnego przycisku nożnego, którego obsługa nie wymaga nawet ruszania się z miejsca, schylania czy wciskania lub przesuwania przekładni. Ogromną zaletą tego typu podnóżków pod stopy jest aż 12 stopni regulacji, która pozwala optymalnie dostosować je do preferencji korzystających z nich osób. Z tego względu znacznie wpływają na komfort pracy, ale mają też wpływ na jej wydajność. Odciążony pracownik, który nie boryka się z żadnym bólem i dolegliwościami, pracuje lepiej, szybciej i bardziej efektownie. Dlatego warto zainwestować w podnóżki biurowe i tym samym zwrócić uwagę pracowników na możliwości zdrowotne, jakie daje zastosowanie tak prostego z pozoru urządzenia.

Podnóżki zapewniają odpowiednią postawę

Dobrze dobrane podnóżki do biurka to niezbędny element wyposażenia stanowisk pracy przy komputerze, ale i przy ladach recepcyjnych, pocztach, kantorach, salonach sprzedaży, call center, biurach obsługi interesantów i klientów. Podnóżki pod stopy sprawdzą się w każdym miejscu, gdzie wykonywana jest długotrwała, jednostajna praca siedząca, nie tylko przy biurkach i komputerach, ale nawet na hali produkcyjnej czy w laboratoriach. Pracownicy spędzający czasem i po osiem godzin w pozycji siedzącej, którzy nie mają możliwości rozprostowania nóg poza krótkimi przerwami, z pewnością docenią podnóżek biurowy, który umożliwia odciążenie kręgosłupa, zniwelowanie bólu stóp oraz pomaga w zachowaniu właściwej pozycji i zapobieganiu powstawaniu chorób typowych dla pracy siedzącej. Urządzenia tego typu są wyjątkowo elastyczne, dopasowując się do nacisku nogi. Sama regulacja podnóżka jest z kolei banalnie prosta i możliwa bez schylania się - wystarczy odpowiednio nacisnąć specjalny pedał, aby przyrząd obniżył się lub podwyższył do wymaganej wysokości.

Antypoślizgowa powierzchnia

Aby podnóżek pod biurko najlepiej spełniał swoje zadanie, powinien być wykonany z odpowiedniego materiału, w tym antypoślizgowej powierzchni. Dotyczy to również podstawy (nóżek), na których się opiera i które przylegają do podłogi, dywanu albo wykładziny. Wszystkie podnóżki pod stopy od AJ Produkty posiadają właśnie takie rozwiązanie, dzięki czemu nie ma obaw, że noga będzie zsuwała się z podnóżka i nie zachowa odpowiedniej ergonomicznej pozycji lub że sam sprzęt będzie się przesuwał i ślizgał po podłodze. Inne ergonomiczne rozwiązania poprawiające komfort pracy tak samo jak podnóżek pod biurko, to np. ergonomiczna podkładka, regulowane ramię monitora, podłokietnik, ochronna mata pod krzesło itp. Więcej informacji znajdziesz na stronach produktowych. Niezależnie jednak od wybranego rozwiązania warto dowiedzieć się więcej o ergonomii przy stanowisku pracy, ponieważ to dzięki niej można podnieść lub wręcz przeciwnie, obniżyć efektywność pracy swoich podwładnych. Podnóżki do biurka to tylko jeden ze sposobów na to, aby zatroszczyć się o zdrowie pracowników i zlikwidować albo chociaż w znacznym stopniu ograniczyć ryzyko nabawienia się przez nich długotrwałych kontuzji. Te są bowiem obciążeniem zarówno dla ich organizmu, ale i dla samej firmy, która musi szukać zastępstwa i od nowa poświęcać czas i środki na wyszkolenie nowych pracowników. Tego wszystkiego można zaś w prosty sposób ominąć, inwestując naprawdę niewielkie pieniądze w podnóżek pod biurko.