Wózki biblioteczne do transportu książek i dokumentów

Od 1975 roku naszym celem jest niezmiennie dostarczanie wysokiej jakości mebli w korzystnej cenie. Nasze produkty przeznaczone są nie tylko do biur, magazynów i warsztatów, ponadto rozszerzyliśmy ofertę mebli użytkowych dla środowiska edukacyjnego. Nasza szeroka gama mebli szkolnych obejmuje krzesła szkolne, biurka, szafki o różnych rozmiarach i wiele innych produktów, które pomagają stworzyć środowisko zachęcające uczniów do nauki, dbając jednocześnie o funkcjonalność i estetykę otoczenia. Oprócz mebli niezbędnymi do pełnego wyposażenia sal lekcyjnych oferujemy również duży wybór mebli do bibliotek szkolnych, w tym różnego typu regały i wózki na książki. Wózki biblioteczne to praktyczne rozwiązanie dla bibliotek szkolnych lub przedszkolnych oraz innych środowisk, w których trzeba przenosić książki albo dokumenty. Wózek biblioteczny, używany zwykle jako wózek na książki, świetnie sprawdzi się także we wszelkiego rodzaju firmach zajmujących się archiwizacją dokumentów, w archiwach sądowych czy w kancelariach prawnych. Wózki biblioteczne mają za zadanie ułatwić odkładanie i przewożenie książek, akt i innych dokumentów na niewielką i dalszą odległość. W większości wózki mieszczą się w windach, można więc przewozić książki lub dokumenty między piętrami. Takie rozwiązania oszczędzają pracownikom dźwigania i skracają czas potrzebny na dostarczenie dokumentów. Nasza firma oferuje szeroką gamę wózków, wśród których każdy znajdzie wózek biblioteczny odpowiedni do potrzeb konkretnego miejsca. Szczegóły dotyczące cech charakterystycznych każdego wózka - konstrukcja, rodzaj kół, czy są proste czy nachylone, znajdują się pod zdjęciami produktów na stronie internetowej.

Wózek na książki dla bibliotek - zalety stosowania

Dlaczego warto używać wózków na książki? Jest wiele powodów. Wszystkie nasze wózki na książki mają blokowane skrętne kółka, z hamulcem totalnym, dzięki czemu można je łatwo ustawić na miejscu lub odjechać nimi w razie potrzeby, a następnie zablokować kółka, aby uniemożliwić wózkom niekontrolowane przemieszczanie. Skrętne kółka ułatwiają manewrowanie. Większość naszych wózków wykonana jest z wysokociśnieniowego laminatu, który jest trwały i nie wymaga dużej konserwacji. Wózki z laminatu są dostępne w wielu kolorach do wyboru (kolory z palety RAL). Można wybrać odpowiadający nam kolor. Popularne są również wózki biblioteczne metalowe. Spawana konstrukcja stalowa wózka, lakierowana proszkowo, będzie służyła przez lata. Konstrukcja stalowa wózka jest łatwa w pielęgnacji i w utrzymaniu czystości oraz mało podatna na zniszczenie. Wózki na książki są dostępne w wersji jednostronnej i dwustronnej. Wózki dwustronne można wykorzystać jako przegrody i umieścić je w dowolnym miejscu pomieszczenia. Prosty skandynawski design, barwienie w kolorze białym lub w naturalnych kolorach drewna, na przykład bukowego lub brzozowego, sprawia, że wózki z laminatu świetnie sprawdzą się w każdym wnętrzu. Z kolei lakierowana proszkowo konstrukcja stalowa może mieć kolor wybrany z palety ral.

Regały mobilne mają wiele zalet w porównaniu z tradycyjnymi regałami na książki. Zastosowane w przedszkolach będą łatwo dostępne dla maluchów. Półki są w zasięgu wzroku dzieci i mają dla nich odpowiednią wysokość. Co więcej, ponieważ dostępne są wózki, na których książki lub czasopisma dla dzieci są przechowywane okładkami do przodu, dzieciom łatwiej jest wybrać taki egzemplarz, który im się najbardziej podoba. Co więcej w dostępnych u nas wózkach z szerokimi przegrodami można przechowywać również zabawki czy materiały plastyczne, które również z powodzeniem zmieszczą się na takich wózkach. Mając mobilne wózki do przechowywania i przewożenia książek łatwo można zmienić aranżację wnętrza, w tym wypadku przedszkola, wykorzystując wózki jako elementy zabudowy - przegrody. Blokując koła za pomocą hamulca można je też potraktować jako regały - stałe elementy umeblowania pomieszczenia.

Przejrzyj każdy z dostępnych na naszej stronie internetowej produktów, aby znaleźć ten, który najlepiej pasuje do Twojego przedszkola, szkoły lub biblioteki.

Wózek na książki - cechy charakterystyczne

Wózek biblioteczny można określić jako połączenie regału i konstrukcji do transportu na mniejszą lub większą odległość. Dzięki takiemu regałowi z półkami, który dodatkowo posiada skrętne koła, można szybko i łatwo przesuwać książki podczas ich sortowania lub odkładania na półki. Co do zasady każdy wózek ma łatwe do toczenia kółka z dobrej jakości gumy, jest kompaktowy i łatwy w manewrowaniu, dzięki czemu nadaje się także do małych przestrzeni. Konstrukcja stalowa z kilkoma półkami - ich ilość jest różna zależnie od modelu wózka - to niezbędny element wyposażenia nie tylko bibliotek, ale też wielu innych miejsc, gdzie codziennie przewozi się duże ilości różnego typu dokumentów, także w segregatorach.

Wózek na książki może być prosty lub nachylony pod pewnym kątem. Wózki lekko pochylone do tyłu, na przykład z półkami z blachy stalowej, sprawiają, że książki pozostają na swoim miejscu podczas przechowywania i transportu. Znacząco ułatwisz i zoptymalizujesz przechowywanie książek dzięki naszemu praktycznemu i inteligentnemu pochylonemu wózkowi. Duże wózki na książki z pochyłymi półkami dla ułatwienia transportu mają stalowe solidne uchwyty po obu stronach.

Regał mobilny

Nasze pudełka na książki to nowoczesna, wysokiej jakości i zajmująca niewiele miejsca wersja naszych wózków na książki. Ten produkt pozwoli szybko i łatwo przewieźć je w dowolne miejsce w bibliotece lub w szkole. Taki wózek na książki może być ustawiony na środku pomieszczenia lub przy ścianie. Mobilne regały na książki są jednostronne lub dwustronne i oferują dużo miejsca do przechowywania na ograniczonej przestrzeni, ale można je również wykorzystać do podziału pokoju. Oferujemy różne wymiary regałów. Większy pojemny wózek doskonale nadaje się do eksponowania książek w całej bibliotece, jest także pomocny przy przewożeniu dużej liczby książek do archiwum. Wiele z regałów posiada elementy metalowe, takie jak uchwyty, podpórki do książek i ramy, zwykle wykończone w uniwersalnym stylowym odcieniu szarosrebrnym. Dzięki zamontowanym przegrodom wiele wózków pozwala eksponować okładki lub grzbiety książek, zależnie od preferencji.

Podsumowując - najważniejsza zaleta, jaką ma wózek na książki to mobilność, dająca możliwość zmiany aranżacji wnętrza lub prostego transportowania książek, akt, dokumentów, przy minimalnym nakładzie pracy. Dobrej jakości elementy użyte do produkcji wózków, skrętne koła i sprawdzone systemy hamowania czynią z nich produkty niezbędne w wielu firmach, szkołach i bibliotekach.

Mając podstawową wiedzę dotyczącą rodzajów dostępnych mobilnych regałów warto dokładnie przejrzeć naszą ofertę, aby wybrać meble optymalnie dobrane do swoich potrzeb. Warto także zwrócić uwagę na naszą bogatą kolekcję innych mebli szkolnych, która obejmuje ławki szkolne, stoły przedszkolne, stoły do ​​stołówek i inne kategorie produktów. Dobrze dobrane meble sprawią, że każde wnętrze będzie atrakcyjne dla użytkowników.