Barierki ochronne dla dzieci

Dla opiekunów w placówkach edukacyjnych i dla rodziców bezpieczeństwo dziecka jest priorytetem. Z myślą o tym, aby ograniczyć niebezpieczne sytuacje, jakie mogą przytrafić się dzieciom podczas eksplorowania świata, powstały wysokiej jakości zabezpieczenia dostępu do pomieszczeń, osłony kominka przed dziećmi, zabezpieczenia kantów mebli czy gniazdek elektrycznych. Pozwalają efektywnie zadbać o bezpieczeństwo dzieci w domu i w przedszkolu. Każdy rodzic i wychowawca wie, że w przypadku małych dzieci wiele przedmiotów codziennego użytku może stanowić zagrożenie. W przedszkolach i żłobkach oprócz wyboru odpowiednich mebli przedszkolnych ważne jest także, aby zabezpieczyć pomieszczenia, w których przebywają małe dzieci w bramki zabezpieczające, zabezpieczenia przed przytrzaśnięciem palców przez drzwi, ograniczniki drzwi czy blokady na kontakty. Barierki ochronne dla dzieci i różne inne rodzaje zabezpieczeń przydatnych w mieszkaniu, domu, żłobku i przedszkolu pozwalają chronić dziecko, a jednocześnie nie hamować jego naturalnej skłonności do poznawania świata. Dzieci to mali odkrywcy, którzy dzięki wrodzonej ciekawości każdego dnia uczą się i rozwijają. Opiekując się małymi dziećmi trzeba mieć oczy dookoła głowy. Można sobie jednak pomóc stosując zabezpieczenia dla dzieci. Pozwólmy im na odkrywanie świata, ale sprawmy, aby nie były narażone na niebezpieczeństwo. Na pewno pomogą nam w tym bramki ochronne do drzwi i bramki na schody. Warto zwrócić uwagę w ofercie AJ Produkty na zabezpieczenia przed zagrożeniami dla dzieci, czyli różnego rodzaju sprzęty i akcesoria ochronne mające zapewnić bezpieczeństwo najmłodszym.

Bramki ochronne dla dzieci - skuteczne zabezpieczenie schodów

Najpopularniejsze zabezpieczenia dla dzieci to prawdopodobnie różnego typu bramki zabezpieczające, które szczególnie dużą popularnością cieszą się w pomieszczeniach, gdzie znajdują się schody wewnętrzne. Zabezpieczenia schodów to jeden z ważniejszych środków bezpieczeństwa, gdy mamy w domu małych odkrywców. Bramka schodowa zadba o bezpieczeństwo twojego dziecka, a chwila nieuwagi nie skończy się upadkiem z dużej wysokości. Bramka zabezpieczająca przyda się także jeśli chcemy ograniczyć dostęp do konkretnych pomieszczeń, na przykład do kuchni, nie tylko wejście na schody. Bramki ochronne znajdą zastosowanie w każdym domu, żłobku i przedszkolu. Ciekawe świata dzieci, które zaczynają raczkować albo stawiać pierwsze kroki są narażone na liczne upadki i drobne urazy. Nie pozwólmy, aby stała im się krzywda. Aby zapewnić dzieciom bezpieczeństwo i uchronić je przed poważniejszymi kontuzjami warto zainstalować bramki zabezpieczające przed dostępem dzieci do miejsc, w których czyha na nie niebezpieczeństwo.

Barierkę zabezpieczającą można dostosować do szerokości twoich schodów. Pozwala na to rozszerzenie bramki ochronnej. Drewniane barierki ochronne dla dzieci można dobrać kolorystycznie do rodzaju schodów. Barierka ochronna na schody może ładnie komponować się z otoczeniem. Wytrzymała drewniana bramka ochronna do przedszkola od AJ Produkty nie ma ramy dolnej, co zapewnia swobodne przejście przez próg. Bramkę można zamontować w drzwiach i przejściach lub przed nimi. Bramka ochronna jest prostym, ale skutecznym sposobem na powstrzymanie małych dzieci przed dostępem do niektórych pomieszczeń lub schodów. Nasza drewniana bramka zabezpieczająca posiada bezpieczne zamykanie, które jest łatwe w obsłudze dla dorosłych. Bramka ma u dołu wsporniki, które zapobiegają zniszczeniu produktu, na przykład, jeśli dziecko wchodzi lub zwisa z niego. Metalowa lub drewniana barierka ochronna to prosty, ale skuteczny sposób na utrzymanie małych dzieci z dala od niektórych pokojów lub klatek schodowych. Bramki zamykają się dokładnie, aby zapobiec przedostaniu się dzieci, ale jednocześnie są łatwe do otwarcia dla dorosłych. Zalecamy bramkę dla dzieci bez stałej belki podłogowej na dole, aby zapewnić swobodne przejście i uniknąć potknięcia się po otwarciu. Nasza bramka pasuje do większości drzwi i przejść, gdyż uchwyty można ustawić pod kątem, co pozwala na zamocowanie bramki we framudze, przejściu lub na zewnątrz. Bramka ma również funkcję szybkiego zwalniania, która ułatwia demontaż. W przypadku większych szczelin, takich jak podwójne drzwi, dostępna jest w naszej ofercie także bardzo szeroka bramka dla dzieci. Oferujemy bramki metalowe, na przykład lakierowane na kolor biały pasujący do wszystkich wnętrz albo bramki drewniane. Wszystkie nasze sprzęty i akcesoria są funkcjonalne i spełniają swoją podstawową funkcję zapewnienia dzieciom swobody i jednocześnie ochrony. Dziecko może się swobodnie przemieszczać, a rodziców nie martwi jego bezpieczeństwo.

Nie tylko barierki ochronne, czyli inne zabezpieczenia

Zabezpieczenie drzwi przed zatrzaśnięciem chroniące rączki dziecka, osłony mebli i ścian zamontowane na narożniki czy zabezpieczenia dostępu do źródła prądu, to konieczne elementy wyposażenia domu i mieszkania, w którym są stawiające pierwsze kroki dzieci. Osłona zawiasu drzwi jest niezbędna, aby zapobiec przytrzaśnięciu palców, które jest powszechnym urazem wśród małych dzieci. Zabezpieczenie nie koliduje z ruchem drzwi i można je zamontować bez użycia narzędzi. Popularne zabezpieczenia dla dzieci to ochraniacze narożników mebli, takich jak stoły czy niskie szafki lub komody, jak również krawędzie ścian. Piankowe ochraniacze narożników chronią główkę dziecka przed zranieniem ostrymi krawędziami lub narożnikami. Równie przydatne są zabezpieczenia przed otwieraniem szuflad i szafek. Takie akcesoria zabezpieczają przed wyciągnięciem przez dziecko ciężkiej szuflady i wysypaniem na siebie jej zawartości lub przed wyciągnięciem z szafy rzeczy, do których nie powinno mieć dostępu. Blokada szuflady lub szafki jest niedroga i łatwa w montażu, a skutecznie uniemożliwia dziecku dostęp do zawartości mebla. Szczególnie przydatne są zabezpieczenia przed dziećmi, które pomagają uniknąć porażenia prądem. Gniazdka elektryczne w domu, mieszkaniu czy przedszkolu powinny być profesjonalnie zabezpieczone przed dostępem dzieci, które interesuje cały otaczający świat, ale nie potrafią jeszcze rozpoznać niebezpieczeństw. Blokada uniemożliwia dziecku włożenie rączki albo różnych przedmiotów do gniazdka i dzięki temu zapewnia mu bezpieczeństwo.

W AJ Produkty oferujemy szeroki wybór produktów dla dzieci - do domów i placówek edukacyjnych, począwszy od bramek zabezpieczających i innych akcesoriów zwiększających bezpieczeństwo, poprzez szeroki przekrój mebli przedszkolnych wykonanych z bezpiecznych materiałów, po zabawki. Mamy wszystko czego potrzebujesz, aby stworzyć zdrowe i bezpieczne środowisko do nauki i zabawy dla małych dzieci. Zapoznaj się z ofertą naszych mebli do pokoju dziecięcego, poduszek do siedzenia, zabawek rozwijających cechy motoryczne i wyobraźnię dzieci. W przypadku pytań dotyczących oferowanych mebli i akcesoriów, skontaktuj się z naszymi konsultantami na czacie, a postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości i pomóc w dokonaniu wyboru.