Maty antypoślizgowe

Zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom to najważniejsze zadanie każdego przedsiębiorcy. Dobry pracodawca to taki, który dba o spokój i komfort swoich pracowników, gdyż jest świadomy, że od zaangażowania i efektywności załogi zależy sukces firmy. W każdym miejscu pracy istnieją zagrożenia, które mogą spowodować różne urazy, a przedsiębiorcy powinni z wyprzedzeniem dokonać oceny ryzyka i zastosować odpowiednie środki zapobiegawcze. Właśnie w tym celu, sklep AJ Produkty, oferuje swoim klientom maty podłogowe antypoślizgowe, które są jednym z najskuteczniejszych sposobów zapobiegania takim wypadkom. Maty antypoślizgowe stosuje się przede wszystkim w miejscach, gdzie istnieje szczególne ryzyko poślizgnięcia się, takich jak: schody, powierzchnie śliskie i mokre, w szatni, w halach produkcyjnych, magazynach, biurach, sklepach, urzędach, szkołach, instytucjach publicznych, z łazienek których korzysta bardzo duża liczba osób, w budynkach mieszkalnych, halach sportowych oraz na basenach.

Mata antypoślizgowa do szatni i łazienek

Poślizgnięcia, zaraz po urazach komunikacyjnych, są drugą co do wielkości przyczyną wypadków. Większość tego typu zdarzeń ma miejsce w pracy, w miejscach publicznych oraz w domu. Bezpośredni wpływ na to ma przede wszystkim rodzaj i jakość gruntu. Oferta zabezpieczeń antypoślizgowych sklepu AJ Produkty pozwala dobrać najlepsze z możliwych rozwiązań, żeby wyeliminować poślizgnięcie się i związane z tym ryzyko wypadku w każdym wilgotnym pomieszczeniu. To najlepsza profilaktyka zapobiegająca ponoszenie konsekwencji zdrowotnych, odpowiedzialności prawnej oraz strat finansowych związanych z wypłacaniem odszkodowań. Maty antyposlizgowe to doskonałe rozwiązanie dla basenów i miejsc takich jak centra fitness i spa, parki wodne oraz ich szatnie i łazienki. Obiekty te, będąc często użytkowane przez niezliczoną ilość osób, są szczególnie narażone na tego typu wypadki. Na gładkich, wilgotnych i mokrych kafelkach nietrudno o nieprzyjemne zdarzenie i dlatego też warto zabezpieczyć się, stosując maty basenowe antypoślizgowe ze sklepu AJ Produkty. Nasze miękkie towary, o żłobionej strukturze, zapewniają dobre odprowadzanie wilgoci na każdej powierzchni. Ich dwuwarstwowa konstrukcja sprawia, że przepuszczają wilgoć we wszystkich kierunkach, zapewniając podłodze odpowiednią wentylację. Te łatwe w czyszczeniu i higieniczne produkty, oferowane przez nasze sklepy, wykonane są z elastycznego tworzywa PVC, których giętkie, plastikowe żłobienia zapewniają dobrą przyczepność i wygodę użytkowania oraz niwelują niebezpieczeństwa i zagrożenia, na jakie narażony jest zarówno pracownik, jak i klient tych obiektów. Maty antypoślizgowe idealnie sprawdzą się również w biurowej przestrzeni (na korytarzu, w łazience i przebieralni), gdzie szczególnie w deszczowe i zimowe dni mokra posadzka staje się wyzwaniem dla użytkowników oraz gospodarstwach domowych, gdzie idealnie zastępować mogą dywaniki łazienkowe. Wysoka jakość i trwałość materiału, użytego do produkcji artykułu oferowanego przez nasz sklep, daje gwarancję i możliwość korzystania z niego przez długie lata. Ze względu na to, że ta wykładzina antypoślizgowa do łazienki jest elastyczna i zapewnia doskonały odpływ wilgoci oraz wodoodporność, podzielić ją można na mniejsze kawałki i użytkować jako zabezpieczenie przed poślizgnięciem pod prysznicem. Sklep AJ Produkty sprzedając ten rodzaj artykułu na metry, daje możliwość każdemu kupującemu nabycia potrzebnej w przedsiębiorstwie, czy też domu, konkretnej ilość. Maksymalną długość, jaką może posiadać nasza mata antypoślizgowa do łazienki na metry to 10 m, przy oferowanej przez nasze sklepy szerokości wynoszącej 600 mm i 910 mm. Maty antypoślizgowe do łazienki stosowane są wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z podłogami mokrymi, zapewniając bezpieczeństwo podczas korzystania z tych miejsc, stanowiąc przy tym jeden z podstawowych elementów ich wyposażenia.

Maty antypoślizgowe przemysłowe

W jednostkach przemysłowych i zakładach produkcyjnych jednym z najskuteczniejszych sposobów zapobiegania urazom jest właśnie zastosowanie antypoślizgowych mat podłogowych. Sprawdzą się one nie tylko w szatni, czy jako niezbędny element łazienek pracowniczych, ale również jako wyposażenie magazynów i hal, gdzie bywa wilgotno, gdzie pracuje się przy użyciu wody lub istnieje ryzyko wycieku. Zaopatrzenie pomieszczeń przedsiębiorstwa w nasze maty to gwarancja bezpieczeństwa i zmniejszenie liczby incydentów, których przyczyną jest śliska podłoga. Wierzchnia warstwa tego typu maty jest higieniczna oraz miękka, co sprawia, że stoi się na niej wygodnie i przyjemnie. Ze względu na elastyczność naszych produktów i łatwość wycinania z nich mniejszych kawałków, zastosowanie zajdą one również jako maty na schody antypoślizgowe, które zapewnią dodatkową ochronę przed niebezpiecznymi wypadkami na skutek poślizgnięcia na nierównych i profilowanych powierzchniach. Dostępność tego produktu na metry ma na celu wszechstronne jego wykorzystanie oraz zapewnienie idealnego dopasowania go do danego zakładu pracy i jego potrzeb. Mata antypoślizgowa na metry marki AJ Produkty sprawi, że przedsiębiorstwo uniknie długich zwolnień chorobowych z powodu wypadków przy pracy. Ergonomiczne stanowisko pracy i zapobieganie wypadkom to dwa główne cele, jakie spełnia zakupiona u nas mata antypoślizgowa.

Mata antypoślizgowa i higiena

Mata antypoślizgowa, oferowana przez nasz sklep, nie wchłania wody, co sprawia, że jest łatwa w czyszczeniu i szybko wysycha. Do jej mycia nie są potrzebne żadne detergenty. Wystarczy wyszorować matę szczotką i spłukać wodą, a w momencie całkowitego zużycia, wymienić ją na nowy kawałek. Dzięki specjalnej powłoce na spodzie, łatwo ją dzielić i nie wymaga ona dodatkowego mocowania, aby pewnie trzymać się na danym miejscu. Ułatwia to przenoszenie maty do miejsc, w których jest większe jej zapotrzebowanie, bądź złożenie, gdy nie jest potrzebna.

Estetyka mat antypoślizgowych

Nasze maty to nie tylko doskonały sposób na eliminację zagrożeń, ale także atrakcyjny akcent wizualny w firmowych pomieszczeniach. W ofercie marki AJ Produkty znajdziecie Państwo zarówno modele w stonowanych kolorach, które sprawdzą się w tradycyjnych biurach i przedsiębiorstwach, jak i w żywych odcieniach – niebieskim – doskonałe, gdy trzeba wyeksponować ich obecność - na przykład na basenie. Mata antypoślizgowa to produkt o niezwykle szerokim zastosowaniu: przede wszystkim idealnie nadaje się do wykorzystania w dużych powierzchniach przemysłowych, biurowych i publicznych, a także w małych sklepach i domach. W naszej ofercie znajdą Państwo wysokiej jakości maty antypoślizgowe PVC, które są niezwykle trwałe, o wysokiej jakości, wykonane z dbałością o szczegóły i estetyczne. Produkt ten jest niezwykle odporny na zabrudzenia oraz łatwy w czyszczeniu i montażu. Zachęcamy do zapoznania się naszą ofertą mat antypoślizgowych dla biura, przemysłu i sektora rekreacyjnego. Dzięki nim stworzysz bezpieczną i funkcjonalną przestrzeń!