Regały biurowe o szerokim zastosowaniu

Przechowywanie w biurze - poradnik

Co wziąć pod uwagę przy wyborze regałów i szaf do biura?

Przeczytaj nasz poradnik

Regał biurowy - podstawa wyposażenia

Biuro firmy to miejsce, które musi spełniać bardzo dużo wymogów aranżacyjnych, obejmujących na przykład takie kwestie jak odpowiednio dobrane meble, w tym regał ścienny i regał na dokumenty. I tylko przemyślanie, rozsądnie i starannie urządzone będzie dobrze służyć zarówno pracownikom firmy, jak i samej firmie. Ważne jest więc, aby zastosować w nim odpowiedni system regałów ściennych, zapewniając tym samym wysoką użyteczność i funkcjonalność przestrzeni. To w końcu właśnie tu odbywa się koordynacja pracy firmy, a zarazem często są podpisywane umowy. Tu przyprowadzamy kontrahentów, którzy nierzadko oceniają nasze kompetencje właśnie na podstawie (także) tego, jak wygląda biuro i czy regały z półkami albo stojące w kącie szafy na segregatory utrzymane są w odpowiednim porządku. My, pracownicy, spędzamy tam zaś wiele godzin, często więcej, niż we własnych domach - dlatego tak ważne jest, by w biurze było nam przyjemnie, wygodnie i komfortowo, a każdy mebel z półkami doskonale spełniał swoją funkcję.

Szafa, biurko i... regał ścienny

Uważa się, że najważniejszym meblem w biurze są biurko i krzesło biurkowe. To prawda, lecz nie mniej ważny - jak pokazuje praktyka - jest regał biurowy czy półka na segregatory, za pomocą których można skutecznie utrzymywać porządek w dokumentach. Nawet dziś, gdy wiele danych umieszczanych jest na nośnikach elektronicznych czy w tzw. "chmurach", regał ścienny z szufladami na klucz nadal jest ważnym elementem wyposażenia wnętrza firmy. Powód? Wciąż wiele ważnych informacji przechowuje się właśnie w postaci wydruków i w segregatorach, a do ich przechowywania najlepiej sprawdzi się regał biurowy zamykany lub, jeśli dane nie są poufne, otwarty. Dlatego regały na segregatory, prócz atrakcyjnej formy, mają (zdecydowanie) solidną konstrukcję. Są też wygodne - takie, że bez trudu można z nich wielokrotnie korzystać w ciągu dnia, ponieważ cechują się łatwym dostępem.

Regał biurowy na segregatory

Najczęściej kupowanym produktem z kategorii meble do biura są niewątpliwie regały biurowe na segregatory. To specyficzny typ szaf wyposażony w liczne półki dość duże na szerokość i ogólne wymiary, ponieważ głównym zadaniem, jakie ma do spełnienia taki regał na dokumenty, jest przechowywanie nawet kilkudziesięciu grubych segregatorów wypełnionych dokumentami. Szafy biurowe na segregatory bardzo rzadko wyposażone są w drzwi lub witryny, które utrudniałyby dostęp do półek. Zamiast tego to najczęściej klasyczny regał biurowy otwarty, skąd bardzo łatwo i bez zbędnego marnowania czasu można pobrać odpowiednią teczkę czy segregator.

Regał z półkami - wymiary

Sklep internetowy AJ Produkty oferuje Państwu regał biurowy w różnych odsłonach: posiadamy zarówno pojedynczy regał zamykany na klucz, jak i całe segmenty gotowych konstrukcji obejmujących dwa lub trzy regały do biura, które równie dobrze sprawdzą się też w archiwach i kartotekach. Korzystając z naszej oferty możecie wybierać wśród modeli o wysokości od 120 do 2100 mm, szerokości 375 do 1600 mm oraz głębokości 120 do 800 mm. ponadto półki biurowe, w które wyposażony jest każdy regał na segregatory zamykany cechują się udźwigiem rzędu 25 do nawet 55 kilogramów. Dostępne modele są w większości przypadków niezbyt wysokie - dwu, trzykondygnacyjne - o otwartych, głębokich półkach. Zazwyczaj proste, drewniane, pokrywane laminatami lub takie, gdzie główny materiał konstrukcyjny mebli to dąb. Wyróżnia je też to, że świetnie komponują się z innymi biurowymi meblami. W razie konieczności każdy pojedynczy regał na segregator może być rozbudowany o kolejne elementy i moduły, zarówno półki na segregatory, jak i osobne szafy biurowe.

Stabilność konstrukcji

Regały biurowe z naszego sklepu to meble sprawdzone i przetestowane, które mogą z powodzeniem wytrzymać spore ciężary liczące nawet do 55 kilogramów na jedną półkę przy stałym i równomiernym obciążeniu. Zaleceniem producenta, niezależnie od typu, rozmiaru i wymiarów zakupionego modelu, jest jednak każdorazowe przytwierdzenie regału do ściany lub innej powierzchni. Chociaż sam regał wykonany z drewna lub płyty jest odporny na uderzenia czy nagłe popchnięcia, warto jeszcze bardziej zadbać o jego stabilność oraz bezpieczeństwo znajdujących się na nich przedmiotów.