5 aktywności zamiast przerwy na kawę

5 aktywności zamiast przerwy na kawę

Przejście na pracę zdalną sprawiło, że wielu z nas doceniło wartość poczucia wspólnoty w pracy. Teraz, kiedy w końcu możemy wrócić do biur, funkcjonowanie jest dla niektórych trudne. Atmosfera w pokoju socjalnym może być nieco sztywniejsza niż przed pandemią. Nadszedł czas na odbudowanie relacji i przełamanie lodów! Oto pięć wskazówek, jak tego dokonać.

Klub filmowy

Zaraz po pogodzie, filmy i seriale są prawdopodobnie najczęstszym tematem rozmów w pokoju socjalnym. Dlaczego więc nie zrobić z tego zorganizowanej działalności? Koncepcja jest prosta i można ją zorganizować w dowolny sposób. Jeden odcinek na tydzień czy cały sezon na miesiąc? Z góry ustalone punkty dyskusyjne, a może indywidualne recenzje? Łatwo jest również włączyć osoby pracujące zdalnie, spotykając się na spotkaniu wideo.

Kiermasz rzeczy używanych

Poznaj swoich współpracowników podczas odświeżenia garderoby! Styl ubierania się danej osoby lub gust w aranżacji wnętrz może wiele powiedzieć o jej osobowości. Ale może też być wielką niespodzianką! W każdym razie wiele z naszych rzeczy ma historię – i to taką, która może być ciekawym początkiem rozmowy. Dzień wyprzedaży lub wymiany można również urozmaicić, na przykład dodając motyw przewodni. Impreza i brokat, książki, buty, a może „mój najbardziej absurdalny zakup.

Joga i medytacja w porze lunchu

Zalet wspólnych sesji jogi i medytacji w miejscu pracy jest wiele i wykraczają daleko poza budowanie relacji. Joga i medytacja zapobiegają stresowi i sztywności ciała, poprawiają krążenie i dają mózgowi zasłużoną przerwę – a to tylko kilka przykładów.

Piątkowy quiz

Kto nie lubi zabawnych quizów? Możliwości są nieograniczone! Podzielcie się na drużyny lub rywalizujcie indywidualnie. Przyda się harmonogram dla tego, kto przeprowadza quiz i ustala motyw. Można też korzystać z quizów znalezionych w internecie. Na stronach takich jak kahoot.com możesz stworzyć własny quiz lub korzystać z quizów innych osób. Jeśli wielu z was pracuje w domu, strony internetowe i aplikacje, takie jak Kahoot, mogą być dobrym rozwiązaniem, ponieważ wszystko da się wykonać zdalnie.

Klub przerwy kawowej

Wprawdzie obiecaliśmy listę bez wspominania o przerwach na kawę, ale nie mogliśmy się oprzeć! Czasy przerw są święte dla niektórych ludzi, ale wciąż istnieje duży potencjał. Klub przerwy na kawę może być tak prosty, jak jedna osoba odpowiedzialna za poczęstunek raz w tygodniu. Nie musi to być nic szczególnie drogiego ani luksusowego. Ale nietuzinkowe przekąski z innych krajów czy może smakołyki inspirowane filmami… zapewnią wiele tematów do rozmowy.

Nowe artykuły prosto do Twojej skrzynki!

Kilka razy w miesiącu wysyłamy nasz newsletter z wartościowymi artykułami, przewodnikami po produktach, inspirującymi aranżacjami wnętrz oraz aktualnymi promocjami. Zapisz się już dziś!
Zapisz się tutaj!
Proszę czekać...
Klikając "Zapisz", potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności.