Wiata dla palaczy

Rygorystyczny zakaz palenia wprowadzony w Polsce w 2010 roku spowodował, że na terenie całego kraju palenie w miejscach publicznych, do których należą między innymi przystanki komunikacji miejskiej i środki transportu publicznego, zakłady opieki zdrowotnej, szkoły, uczelnie, lokale gastronomiczne, hotele oraz oczywiście zakłady pracy, jest niedozwolone i karane mandatem. Właściciel lub zarządzający konkretnym obiektem może jednak wyznaczyć palarnię. Wymagania przepisów mówią, że pomieszczenie to musi być wyodrębnione konstrukcyjnie od innych pomieszczeń i ciągów komunikacyjnych, zaopatrzone w wentylację mechaniczną lub system filtracyjny, aby dym tytoniowy nie przenikał do innych pomieszczeń. Teren budynku warto oznaczyć znakami ostrzegawczymi o zakazie palenia, można też umieścić znaki informacyjne o lokalizacji palarni.

Nie wszędzie, z różnych przyczyn, możliwe jest stworzenie takiego miejsca dla osób palących w budynku. Rozwiązaniem mogą być postawienie na terenie zakładu pracy wiaty dla palaczy na zewnątrz. Nowoczesne palarnie zewnętrzne w miejscu pracy są dobrym rozwiązaniem dla obu stron - osoby palące mają do dyspozycji zadaszone, odporne na warunki atmosferyczne miejsce, a osoby niepalące nie są narażone na wdychanie szkodliwego dymu papierosowego i nieprzyjemny zapach. Wiaty palarnie zewnętrzne to doskonałe rozwiązanie także w restauracjach czy hotelach, w których właściciel chce zadbać o potrzeby osób palących, a jednocześnie zapewnić skuteczną ochronę przed dymem papierosowym dla niepalących klientów. Nowoczesne wiaty palarnie zewnętrzne to idealne rozwiązanie na cały rok. Wiata wykonana z profili stalowych i poliwęglanu komorowego będzie spełniała zadanie ochrony przed deszczem, śniegiem i wiatrem. Profile stalowe, ze stali nierdzewnej, są trwałe i odporne na korozję i niszczenie. Z kolei poliwęglan komorowy wyróżnia się bardzo dobrymi właściwościami mechanicznymi. Ten materiał o dużej przezroczystości i ażurowej budowie znakomicie nadaje się do wielu zastosowań konstrukcyjnych. Podobnie jako pokrycie wiaty dobrze sprawdzi się szkło hartowane. Solidne wykonanie konstrukcji stalowej malowanej proszkowo zapewni trwałość konstrukcji wiaty i bezpieczeństwo użytkowania. Wiaty palarnie zewnętrzne mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego klienta na terenie całego kraju, na przykład w wiacie opcjonalnie instalujemy ławeczkę. Wymiary i typy wiat także mogą się różnić, jednak każda wiata palarnia spełnia wymogi najwyższej jakości wykonania. Wiaty dla palaczy muszą być oczywiście wyposażone w odpowiedniej jakości popielnice, które mogą być w łatwy sposób opróżniane oraz w kosze na odpadki. W ten sposób przestrzeń wiaty dla palaczy i teren wokół niej pozostanie niezaśmiecony.

Firma AJ Produkty oferuje zewnętrzne schronienia dla palaczy, które są bezpieczne. Od czasu, gdy w Polsce wszedł w życie zakaz palenia w miejscach publicznych, strefy dla palących na świeżym powietrzu stały się istotną częścią wielu lokali gastronomicznych, lokali rozrywkowych i miejsc pracy. Aby dbać o wizerunek firmy, zapewnić przyjemniejszą przestrzeń zewnętrzną dla klientów, gości i pracowników, wiele firm zbudowało na swoich terenach wiaty dla palących, aby zapewnić dozwoloną przepisami strefę dla osób palących, chronioną przed żywiołami, ale z dala od głównego wejścia.

Zadaszenie schroniska dla palaczy

Baldachim naścienny zapewnia schronienie palaczom przed złą pogodą. Oprócz zapewnienia schronienia przed deszczem, wyraźnie zaznacza również miejsca, w których ludzie mogą palić, dzięki czemu można utworzyć wyznaczoną strefę dla palących na terenie obiektu. Dodaj popielniczkę naścienną do strefy dla palących, aby zapobiec zaśmiecaniu. Możesz nawet dodać ławkę w parku, aby dać użytkownikom miejsce do siedzenia. Schron można przykręcić do dowolnej ściany zewnętrznej, dzięki czemu jest wygodnym rozwiązaniem dla niemal każdego budynku. Konstrukcja z pleksiglasu i stali ocynkowanej sprawia, że ​​nadaje się do całorocznego użytkowania.

Kabiny dla palaczy

Alternatywnie, stwórz osłoniętą strefę dla palących z dala od samego budynku, instalując wolnostojącą zewnętrzną wiatę dla palących. Taka kabina dla palaczy chroni ich przed deszczem i wiatrem, zapewniając jednocześnie wolne od dymu środowisko zewnętrzne dla osób niepalących, ograniczając rozprzestrzenianie się dymu. Panele boczne wykonane są z przezroczystego pleksiglasu, co zapewnia solidną konstrukcję, która przepuszcza dużo światła, dzięki czemu jest to przyjemna i bezpieczna przestrzeń dla użytkowników. Dach łukowy wykonany jest z odpornego na uderzenia tworzywa akrylowego, a ocynkowane słupki są przeznaczone do mocowania do podłoża, aby zapewnić stabilność przy złej pogodzie. Dodaj kosz na papierosy i kosz na śmieci, aby zapobiec zaśmiecaniu.

Popielniczki, pojemniki na papierosy

Oczywiście przestrzeń dla osób palących na zewnątrz wymaga również odpowiednich popielniczek do bezpiecznego i czystego usuwania niedopałków papierosów. Są one dostępne w różnych rozmiarach i mogą być wolnostojące, przymocowane do ściany lub umieszczone na stole. Aby zapobiec ryzyku pożaru, niektóre modele zaprojektowano tak, aby ograniczały dopływ tlenu do pojemnika i gasiły tlące się papierosy, które nie zostały właściwie zgaszone. Oprócz daszków i kabin dla palaczy na zewnątrz oferujemy również duży asortyment pojemników na papierosy i popielniczek ściennych. Warto zwrócić uwagę na model stylowej popielnicy wolnostojącej Henry. Ta popielnica na niedopałki wykończona jest warstwą ognioodporną z ocynkowanej stali. Co ważne, ten pojemnik na niedopałki został przetestowany i zatwierdzony pod kontem ognioodporności. Pojemnik jest wytrzymały na rdzę. To sprawia, że taki pojemnik na niedopałki doskonale nadaje się przy zastosowaniu w przestrzeni publicznej. Papierosowe niedopałki zostanie szybko ugaszony w zbiorniku ze względu na ograniczoną podaż tlenu, co zmniejsza ryzyko wystąpienia pożaru. Pojemnik papierosów ma przystosowaną podstawę dla trwałego zakotwiczenia, co zapobiega kradzieży. Jest łatwy w opróżnianiu i czyszczeniu. Można również dokupić trudnopalny worek do popielnicy. Funkcjonalny worek na niedopałki do popielnic zewnętrznych wykonano z aluminium - gdy worek się zapełni, wystarczy go wyjąć, zabezpieczyć dołączonymi klipsami i wyrzucić. Inna nowoczesna i elegancka popielnica James, o cylindrycznym designie, wykonana ze stali nierdzewnej, oprócz funkcji użytkowej będzie stanowić elegancki element dekoracyjny. Popielnica wykonana jest z chromowanej stalowej blachy, odpornej na temperaturę, wiatr i zużycie. Otwory w pokrywie zabezpieczają popielnicę przed używaniem jej jako śmietnika.

W naszej ofercie dostępne są także zewnętrzne kosze na śmieci, które zapobiegają zaśmiecaniu pomieszczeń przez popiół, niedopałki i paczki po papierosach.

Firma AJ Produkty może zapewnić usługi montażu i instalacji wiaty palarni, jeśli klient wyrazi taką potrzebę. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Skontaktuj się z nami za pośrednictwem naszego czatu online lub telefonicznie, aby omówić Twoje potrzeby.