Kosz na śmieci zewnętrzny

Segregacja odpadów - poradnik

Wskazówki, jak usprawnić segregację śmieci

Przeczytaj nasz poradnik

Kosz na śmieci zewnętrzny

Każdy z nas ma wpływ na najbliższe otoczenie, szczególnie na utrzymanie go w czystości. Jednym z najprostszych sposobów na dbałość o środowisko w najbliższej okolicy jest segregowanie śmieci. Recykling to proces odzyskiwania odpadów tak, aby mogły być ponownie przetworzone w surowce lub materiały zdatne do ponownego wykorzystania. Dzięki segregacji odpadów możemy odzyskać surowce, z których powstały opakowania i sprawić, żeby po jednym użyciu nie stały się obciążeniem dla środowiska. Trzeba też pamiętać, że do kosza na śmieci nie wrzucamy odpadów niebezpiecznych, takich jak akumulatory samochodowe, żarówki czy zużyte baterie. Takie odpady należy dostarczyć do wyznaczonych punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Pierwszym etapem procesu recyklingu jest proces segregacji śmieci, zarówno w gospodarstwach domowych, jak też w podmiotach gospodarczych. Zgodnie z przepisami prawa należy oddzielnie usuwać odpady zmieszane, odpady biodegradowalne, metal i tworzywa sztuczne, szkło oraz papier. Ponowne użycie odpadów ogranicza szkodliwy wpływ człowieka na środowisko. Ma to niebagatelne znaczenie, ponieważ odpady komunalne, czyli odpady powstające w gospodarstwach domowych, związane bezpośrednio z nieprzemysłową działalnością człowieka, są coraz większym problemem. Z odpowiednimi narzędziami segregacja odpadów staje się prosta. W procesie segregacji śmieci pomogą odpowiednie kosze na śmieci. Recykling można prowadzić także na zewnątrz, na przykład na imprezach masowych, takich jak koncerty czy mecze. Na dużych imprezach wyraźnie oznakowane kosze na śmieci, dostępne w najbardziej uczęszczanych punktach, takich jak główne szlaki komunikacyjne, toalety czy punkty gastronomiczne, przyczynią się do zachowania porządku. Sprzątanie terenu będzie znacznie mniej uciążliwe, a zebrane śmieci będą odpowiednio posortowane. Wybierając kosze uliczne dostosujmy ich rodzaj i liczbę do konkretnego miejsca użytkowania. W ofercie AJ Produkty dostępne są różnego typu funkcjonalne kosze do segregacji odpadów, do użytku w pomieszczeniach oraz zewnętrzne kosze uliczne o różnych parametrach i cechach użytkowych. Wiele z produktów w naszym asortymencie wykonanych jest z materiałów pochodzących z recyklingu, ponieważ w ten sposób chcemy przyczyniać się do ochrony środowiska naturalnego.

Zewnętrzne kosze uliczne

Zewnętrzne kosze uliczne na odpady stanowią niezbędny element w przestrzeni publicznej. Zewnętrzne pojemniki pomagają w utrzymaniu otoczenia w czystości, szczególnie w miejscach, gdzie przebywa wiele osób. Spotkamy ją na ulicach, szczególnie w okolicach przystanków, w parkach w pobliżu ławek, przy plażach i w innych miejscach spacerowych. Przy przystankach popularne są zarówno pojemniki betonowe, jak też trwałe modele plastikowe lub z metalu odpornego na korozję. Ich funkcjonalność zwiększają wbudowane popielniczki, które pozwalają znacząco ograniczyć problem poniewierających się niedopałków papierosów. Z kolei w parkach i na innych terenach zielonych oraz na osiedlach równie ważne i przydatne są specjalne kosze na odchody zwierząt. Korzystają z nich właściciele psów, którzy mają obowiązek sprzątania po swoich pupilach. Te szczególnego rodzaju pojemniki na odpady cechuje widoczne oznakowanie dotyczące przeznaczenia. Zwykle przystosowane są do montażu na ścianie lub słupie. Taki praktyczny model pojemnika na odpady wykonany z polietylenu jest odporny na trudne warunki pogodowe i promieniowanie UV. Sztywny plastik pokrywy pojemnika idealnie nadaje się do użytku na zewnątrz. Pokrywka zabezpiecza zawartość kosza przed przypadkowym wysypaniem.

Kosze uliczne powinny być funkcjonalne i odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Najczęściej są to produkty wykonane z betonu, z trwałych tworzyw sztucznych czy z metalu albo stali ocynkowanej, które cechują się wysoką odpornością na opady deszczu, śniegu, na mróz i upał oraz na promieniowanie UV. Spotyka się również modele z odpowiednio zabezpieczonego przed niszczeniem drewna, na przykład z paneli drewnianych poddanych obróbce ciśnieniowej. Ciekawym rozwiązaniem jest klasyczny pojemnik do użytku na zewnątrz budynków wykonany z tworzywa aintwood, które wygląda jak drewno. Takie tworzywo jest odporne na złe warunki pogodowe oraz wilgoć. Praktycznie nie wymaga pielęgnacji. Część górna oraz dno kosza zostało wykonano z lakierowanej blachy stalowej. Kosz posiada wyjmowany galwanizowany pojemnik wewnętrzny, co ułatwia opróżnianie. Można wybrać model otwierany od góry i model posiadający otwór wrzutowy z części bocznej oraz wbudowaną popielniczkę, która dba o to by niedopałki nie lądowały na ziemi. Najlepszym rozwiązaniem będzie ustawienie kosza z popielnicą pod zadaszeniem, aby zabezpieczyć go przed opadami deszczu i śniegu. Na tereny zielone idealny będzie estetyczny kosz na śmieci z metalu mający dekoracyjną perforację na całej powierzchni. Taki nierdzewny, estetyczny kosz jest niezwykle funkcjonalny oraz nowoczesny i stylowy. Ma stalowe płytki do zakotwienia w podłożu, dlatego jest stabilny, a półkolisty daszek zapewnia ochronę przed deszczem i śniegiem. Kosz łatwo opróżnić, przechylając go do przodu i wyjmując pojemnik wewnętrzny.
Kosze na śmieci zewnętrzne muszą być odporne na uszkodzenia mechaniczne, aby przez wiele lat spełniały swoje funkcje w przestrzeni publicznej. Istotne są również niskie koszty ich konserwacji. W zależności od potrzeb można wybrać kosze na śmieci wolnostojące, montowane do podłoża, lub modele do montażu na ścianie lub na słupach. Ważnym elementem stojących koszy na odpady jest zadaszenie. Dostępne są pojemniki na odpady o różnej pojemności, które właściwie rozstawione pozwalają zadbać o porządek na rozległych obszarach. Przydadzą się na terenach miejskich i na terenach zielonych.

Kosze na śmieci zewnętrzne na kółkach

AJ Produkty ma w asortymencie zamykane kosze, które są wyposażone w kółka ułatwiające przemieszczanie ich z miejsca na miejsce. Mobilne kosze na śmieci są łatwe w obsłudze. Zewnętrzne plastikowe kosze lub większe kontenery na odpady występują w różnych kolorach, zgodnie z przyjętymi zasadami segregacji śmieci. Kolorystyka koszy odpowiada najczęściej zasadom segregacji odpadów. Zewnętrzne pojemniki do segregacji odpadów mające kolor żółty są przeznaczone na metal i plastik, pojemniki w kolorze niebieskim na papier, w kolorze zielonym na szkło, w kolorze brązowym na odpady biodegradowalne i wreszcie te w kolorze czarnym na odpady zmieszane, podlegające utylizacji. Takie kontenery przeznaczone są użytku zewnętrznego przy domach prywatnych, w wiatach śmietnikowych na osiedlach albo w pobliżu dużych sklepów i zakładów pracy. Kosz na kółkach może być też wykorzystywany do wygodnego sprzątania terenu wokół domu czy firmy. Możliwość przemieszczania kosza ułatwi prace porządkowe w ogrodzie.

Pojemniki na odpady z tworzywa sztucznego są praktyczne i trwałe. Mają także estetyczny wygląd. Tworzywo sztuczne to materiał, który łatwo utrzymać w czystości, zwykle wystarczy opłukać pojemniki strumieniem wody, aby wyglądały jak nowe. Kosze na kółkach mają zamykane pokrywy, ograniczające ryzyko wysypania się śmieci. Ciekawy jest praktyczny pojemnik na odpady o innowacyjnej konstrukcji z pokrywą w pokrywie. Mniejsza pokrywa otwiera się kierunku przeciwnym do większej. Takie rozwiązanie zapewnia łatwy dostęp do pojemnika i pozwala skutecznie pozbywać się śmieci. Pojemnik na kółkach jest ergonomiczny, przyjazny zarówno dla użytkowników, jak i służb komunalnych. Wytrzymały, wygodny uchwyt i duże gumowe koła ułatwiają obsługę pojemnika w warunkach zimowych i pokonywanie przeszkód, progów czy krawężników. Nasz kosz na kółkach ma delikatnie stożkowaty kształt, z gładkimi i zaokrąglonymi krawędziami i narożnikami, co ułatwia jego opróżnianie i czyszczenie.

Zapraszamy do zapoznania się naszą ofertą pojemników na odpady do mieszkań i firm oraz na zewnątrz - do przestrzeni publicznej. Nasze produkty cechują się klasycznym designem, trwałością i funkcjonalnością. Oferujemy również pojemniki do przechowywania soli i piasku w miejscach publicznych. Pojemniki są niezwykle trwałe i odporne na niekorzystne warunki pogodowe. Można je sztaplować, co ułatwia transport i magazynowanie. Pojemniki na piach i sól doskonale sprawdzą się w okolicy parkingów, na dworcach i w innych miejscach publicznych, gdzie posypuje się nawierzchnię w trakcie zimy. Pojemniki są dostępne w różnych kolorach i rozmiarach. W przypadku wątpliwości dotyczących cech oferowanych produktów zapraszamy do kontaktu na czacie z naszymi konsultantami.