Kosze na psie odchody

Posiadanie psa oznacza oprócz przyjemności także obowiązki. Jednym z nich sprzątanie psich odchodów. Zgodnie z przepisem ustawy z 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, każdy właściciel wyprowadzający swoje zwierzę na spacer jest zobowiązany do ochrony przed zanieczyszczeniami terenów przeznaczonych do użytku wspólnego. Oznacza to, że właściciele psów są objęci nakazem sprzątania po swoich pupilach wspólnych przestrzeni, takich jak osiedlowe chodniki, parki czy leśne ścieżki. Za nieprzestrzeganie przepisu o obowiązku utrzymania czystości grozi mandat. Mamy jednak świadomość, że taka kara rzadko spotyka nieodpowiedzialnych właścicieli psów. Sprzątanie po swoim psie powinno się raczej traktować jako obowiązek społeczny i wyraz odpowiedzialności wobec innych, często sąsiadów mieszkających na tym samym osiedlu lub osób spacerujących po tym samym parku, które na pewno nie chcą się natknąć na psie odchody. Póki co odchody zwierzęce, w tym szczególnie psie odchody, są niestety stałym elementem w naszym otoczeniu. Jest to szczególnie widoczne i uciążliwe w przestrzeni miejskiej, głównie na osiedlach mieszkaniowych, gdzie wiele osób wyprowadza na spacer psy, które muszą załatwić potrzeby fizjologiczne. Niestety nadal nie wszyscy właściciele psów sprzątają nieczystości. Z tego powodu psie odchody znajdujemy często na chodnikach, parkingach i trawnikach, a nawet boiskach i placach zabaw, gdzie bawią się małe dzieci. Psie kupy czynią te miejsca niebezpiecznymi i niezdatnymi do użytku. Narażają dzieci na choroby i zakażenia. Psie odchody mogą zawierać pasożyty, które są zagrożeniem także dla innych zwierząt. Jak zatem zmotywować właścicieli psów do wykonywania tego niezbyt przyjemnego obowiązku, jakim jest sprzątanie psich odchodów? Jak zaradzić problemowi zanieczyszczonych trawników i chodników? Sprzątanie nie będzie uciążliwe, jeśli zapewni się właścicielom psów odpowiednie narzędzia. Na pewno pomogą specjalne kosze na psie odchody. Kosze na psie odchody znajdziesz na stronie internetowej AJ Produkty.

Kosz na psie odchody - cechy

Aby zachęcić właścicieli psów do sprzątania nie wystarczą przepisy prawa. Ciekawym i oryginalnym sposobem przypominającym, że należy sprzątać psie kupy, są zabawne tablice stawiane na trawnikach, w popularnych miejscach spacerowych. Może dzięki nim choć niewielki odsetek właścicieli psów zacznie wywiązywać się z obowiązku sprzątania psich odchodów albo przypomni sobie, żeby zabierać na spacer z pupilem woreczki do sprzątania. Sami zapewne również nie chcą wdepnąć w psie odchody pozostawione przez innych właścicieli psów. Poza tym, a może przede wszystkim, należy udostępnić posiadaczom psów narzędzia pomagające w utrzymaniu porządku, takie jak kosze na psie odchody. Kosze powinny być umieszczane w odpowiedniej liczbie w parkach czy na osiedlach. Ich obecność na pewno pomoże ograniczyć psie odchody na terenach zielonych i na chodnikach.

Kosze na psie odchody różnią się od standardowych pojemników odpowiednim oznaczeniem. Najczęściej są wykonane z blachy ocynkowanej malowanej proszkowo lub z polietylenu o wysokiej gęstości. Są więc trwałe i solidne, odporne na warunki zewnętrzne. Niektóre kosze na odchody zwierzęce mają podajniki na rękawice jednorazowe oraz torebki na psie odchody. To wygodne i praktyczne rozwiązanie, doskonałe jeśli właściciel psa zapomniał zabrać odpowiedni woreczek na psie kupy. Optymalnie byłoby, gdyby właściciele psów wybierali woreczki na psie odchody, które są biodegradowalne. W ten sposób można zadbać o czystość w swoim otoczeniu, ale także szerzej - zadbać o środowisko naturalne. Kosze na psie odchody od AJ Produkty nadają się do montażu na ścianie lub słupie - sprzedawane są z uchwytem montażowym. Mają widoczne oznakowanie dotyczące ich przeznaczenia. Pojemniki wyposażone są w pokrywę, która zasłania zawartość kosza na odchody. Nasz kosz na psie odchody z polietylenu sprawdzi się w każdym miejscu. Pojemnik na odpady jest odporny na trudne warunki, promieniowanie UV i na utlenianie oraz na wysokie i niskie temperatury. Sztywny materiał powłoki sprawia, że idealnie nadaje się do użytku na zewnątrz. Można wybrać kosze na psie odchody o różnych kształtach i kolorach, najważniejsze, aby zdecydować się na ich zakup i montaż.

Firma AJ Produkty ma w ofercie nie tylko kosze na psie odchody, ale również różne rodzaje koszy na odpady komunalne, pomagające w późniejszym recyklingu odpadów. Oferujemy pojemniki na odpady zmieszane, odpady biodegradowalne, metal i tworzywa sztuczne, opakowania szklane oraz papier oraz dostosowane do nich worki. W naszej ofercie znajdują się różnego typu worki na odpady, w tym na odpady medyczne. Decydując się na świadomą właściwą segregację odpadów przyczyniamy się do ochrony środowiska. Wiele z naszych produktów, w trosce o ochronę środowiska, wykonanych jest w części lub w całości z materiałów pochodzących z recyklingu. Nasze wysokiej jakości produkty i akcesoria są nieocenioną pomocą w gospodarce odpadami. W przypadku pytań dotyczących oferowanych produktów zachęcamy do kontaktu na czacie z naszymi konsultantami.