Wózek do malowania linii

Malowanie dobrej jakości linii na boiskach, parkingach, na drogach wewnętrznych dużych zakładów pracy czy w magazynach wymaga odpowiednio zaprojektowanego sprzętu. Jest nim wózek do wyznaczania linii, dostępny na rynku w wielu różnych wariantach, który pozwala na przykład na namalowanie linii boiska szybko i w łatwy sposób. Wózek do malowania linii to praktyczny sprzęt służący do tworzenia trwałych i równych linii o ostrych krawędziach. Linie są dokładne i precyzyjnie wykonane, mają dużą trwałość, a ich szerokość może być regulowana. Zastosowania wózka do malowania linii są różnorodne. Wózki tego typu można wykorzystywać do malowania linii boiska, na przykład do piłki nożnej lub hokeja, do wyznaczania miejsc na parkingach, do wyznaczania stref w halach magazynowych czy produkcyjnych. We wnętrzach szczególnie popularne jest stosowanie wózków do tworzenia dróg ewakuacyjnych i szlaków transportowych dla sprzętów, takich jak wózki widłowe. W wózkach istnieje możliwość regulacji szerokości linii, co pozwala dostosować ustawienia wózka do potrzeb użytkownika. Najczęściej regulacja szerokości linii jest możliwa w zakresie od 5 do 10 centymetrów. Profesjonalny wózek do malowania linii poradzi sobie doskonale na płaskim parkingu oraz na nierównym podłożu, na przykład na trawie położonej na murawie boiska. Pozwalają na to cechy użytkowe wózka do wyznaczania linii boiska, dające mu stabilność i łatwość obsługi na dowolnej nawierzchni.

Wózek do malowania linii - budowa

Standardowy wózek do malowania linii boiska do piłki nożnej i linii na innych powierzchniach ma metalową obudowę. Wózki umieszczone są na czterech kołach. Zwykle są to koła pompowane. Koła pompowane ułatwiają poruszanie się po dowolnych nawierzchniach, także po nierównym podłożu. Pompowane koła wyróżniają się dużą elastycznością, dzięki czemu łatwo dopasowują się do różnego rodzaju powierzchni i zapewniają bardzo dobrą amortyzację. Dostępne są również wózki do malowania linii boiska na dwóch kołach. Sprzęt w takiej wersji daje możliwość wyznaczania linii zakrzywionych, na przykład na łukach. Warto wybrać funkcjonalny model, który pozwala na malowanie linii blisko przy ścianach, przy bandach, przy paletach w magazynie czy w innych trudniej dostępnych miejscach. Taka funkcja bywa niezwykle przydatna. Przy zakupie warto także zwrócić uwagę na ciężar wózka. Wózek do malowania linii wyposażony jest w system rolek, które w prosty sposób nakładają równomiernie linię o stałej szerokości na murawę boiska lub inną powierzchnię. Za pomocą wózka do wyznaczania linii można poprawić także już istniejące oznakowanie. Farba nanoszona jest ze zbiornika pod ciśnieniem, na przykład na murawę boiska do tenisa. Wózek mający system rolek jest łatwy do czyszczenia. Łatwość czyszczenia jest nieocenioną zaletą w przypadku tego typu sprzętu. Ergonomiczny uchwyt wózka do malowania linii służy do prowadzenia wózka i pozwala operatorowi na komfort pracy. Często uchwyt ma regulowaną wysokość i gumowe uchwyty dla większej wygody użytkowania sprzętu. Pomagają w tym też pompowane koła, które ułatwiają manewrowanie wózkiem do wyznaczania linii, nawet po nierównych nawierzchniach, po trawie czy kostce brukowej. Obsługa wózka nie jest trudna, nie wymaga długotrwałego przygotowania. Wózek do malowania linii dobrze jest umyć po każdorazowym użyciu. To przedłuży żywotność sprzętu i zapewni jego dłuższe bezawaryjne użytkowanie. Wózek do malowania linii to produkt przemyślany i dobrze zaprojektowany, wręcz zachęcający do korzystania.

Funkcjonalny wózek do malowania linii na parkingach i w magazynach oraz do wyznaczania dróg transportowych od AJ Produkty posiada regulowaną strzałkę do śledzenia namalowanych już linii. Można używać go na większości powierzchni. Ten praktyczny wózek do malowania linii szybko i sprawnie tworzy oznaczenia na parkingach, w magazynach, halach sportowych i innych tego typu miejscach. Doskonale sprawdzi się także do wyznaczania dróg ewakuacyjnych i szlaków transportowych. Produkt jest niezwykle wszechstronny - nadaje się do powierzchni takich jak asfalt, kamień, lód oraz beton. Jego zaletą jest nieduża waga. Wózek do malowania linii posiada regulowaną strzałkę do śledzenia namalowanych już linii. Do malowania linii używa się pojemnika ze sprayem. Łatwe mocowanie sprayu na wózku przyspiesza pracę. Regulacja pozycji sprayu pozwala skutecznie malować linie także w narożnikach pomieszczeń. Dla optymalnych rezultatów malowania należy wstrząsnąć pojemnikiem przed użyciem. Szerokość linii jest regulowana, można tworzyć zarówno cienkie, jak i grube linie. Podwozie posiada specjalną osłonę, dzięki której wózek maluje proste linie bez względu na pogodę. Produkt wyposażony jest w cztery duże gumowe koła dla łatwego manewrowania. Profesjonalny szybkoschnący spray pozwala na malowanie na wszystkich popularnych nawierzchniach - na asfalcie, na trawie, na betonie. Namalowane linie są odporne na ścieranie i doskonale utrzymują zaaplikowany kolor.

Firma AJ Produkty oferuje szybkoschnący spray do malowania linii, przeznaczony do zastosowania z wózkiem do znakowania. Spray, doskonały do malowania linii wewnątrz i na zewnątrz budynków, jest odporny na płowienie i zużycie wywołane dużym natężeniem ruchu oraz na trudne warunki atmosferyczne, w tym opady deszczu i śniegu oraz bardzo wysokie lub niskie temperatury. Oferujemy także szereg produktów do znakowania powierzchni płaskich i terenu, poprawiających bezpieczeństwo w zakładach pracy i miejscach użyteczności publicznej. Należą do nich bariery odgradzające w postaci sznurów i łańcuchów, które poprawiają organizację przestrzeni i zwiększają porządek, pachołki drogowe czy samoprzylepna taśma antypoślizgowa, która zmniejsza poziom śliskości różnych powierzchni. Zastosowanie środków zabezpieczających, w tym taśm antypoślizgowych i innych rozwiązań ochronnych i ostrzegawczych, ogranicza ryzyko wypadków, jak również uszkodzenia sprzętów, maszyn i urządzeń. W przypadku pytań dotyczących naszych produktów prosimy o kontakt na czacie z naszymi konsultantami. Chętnie doradzimy w wyborze wyposażenia i akcesoriów.