Bariery ochronne drogowe

Inspiracje i rady jak ułatwić sobie pracę

Chcesz ułatwić sobie pracę?

Przeczytaj nasze rady

Bariery ochronne drogowe

Bariery ochronne drogowe i bariery mostowe mają za zadanie zapewnienie bezpieczeństwa ruchu drogowego wszystkim jego uczestnikom. Stanowią niezbędny element infrastruktury drogowej. Stalowe bariery drogowe mają zapobiegać przejazdowi pojazdów przez pas rozdziału na jezdnię dla przeciwnego kierunku ruchu albo poza krawędź drogi, szczególnie na autostradach lub drogach ekspresowych. Tam prędkość poruszania, a zarazem zagrożenie wynikające z wypadnięcia z drogi są największe. Bariery drogowe mają zapobiegać wjechaniu pojazdu w obiekty, na przykład budynki, znajdujące się w pobliżu jezdni. Ponadto bariery ochronne pozwalają odgrodzić obszary, na których prowadzi się roboty drogowe, co pomaga uniknąć kolizji i innych nie przewidzianych zdarzeń. Barierki chodnikowe mogą odgradzać miejsca niebezpieczne, takie jak odsłonięte studzienki lub niestabilne płyty chodnikowe zagrażające bezpieczeństwu pieszych. Bariery chodnikowe często oddzielają obszary o różnych przeznaczeniu, na przykład spacerowe tereny zielone i parkingi, ścieżki rowerowe od ścieżek pieszych. Najczęściej odgrodzenie z barier ochronnych spotyka się w miejscach prowadzenia prac budowlanych albo wodno-kanalizacyjnych. Bariery drogowe stosuje się przy drogach, kładkach czy nasypach. Bariery drogowe i bariery chodnikowe eliminują zagrożenia na drodze, jakie występują w ruchu pojazdów, ruchu pieszych i rowerzystów. Montując bariery ochronne drogowe należy wziąć pod uwagę jaki jest ich poziom powstrzymywania. Poziom powstrzymywania to zdolność bariery do powstrzymania uderzającego w nią pojazdu w zależności od jego masy, prędkości poruszania się i kąta uderzenia. Poziom powstrzymywania mierzony jest za pomocą testów zderzeniowych i może być mały, normalny, podwyższony albo bardzo wysoki. Rożnego typu bariery ochronne drogowe są dopasowywane do konkretnych lokalizacji. Celem barier ochronnych jest zapewnienie bezpieczeństwa ruchu na drogach krajowych, wojewódzkich i wszystkich innych, w tym uznanych za szczególnie niebezpieczne i z wysoką liczbą wypadków.

Tymczasowe bariery ochronne

Różnego rodzaju tymczasowe bariery ochronne mają wiele zastosowań. Takie bariery znajdziesz w ofercie firmy AJ Produkty. Składane bariery ochronne mogą być używane na przykład podczas imprez masowych. Najczęściej mają na celu ukierunkowanie przepływu uczestników imprezy lub odgrodzenie konkretnych obszarów. Przydatne są zwłaszcza modele nadające się do sztaplowania, które można łatwo złożyć i przewieźć. Funkcjonalne odgrodzenie lub brama do tworzenia barier, które można składać i rozciągać jak harmonijkę, to praktyczne rozwiązanie także do tworzenia barier w niebezpiecznych rejonach lub wokół obszarów pracy ciężkiego sprzętu, w tym budowlanego. Przyda się w każdym miejscu, gdzie odbywają się ryzykowne prace, może też sygnalizować zakaz wjazdu. Taka składana metalowa bariera wyposażona jest w koła dla płynnego i efektywnego transportu. Można ją składać, dzięki czemu zajmuje niewiele miejsca, gdy nie jest używana. Ma też praktyczne elementy umożliwiające mocowanie do ściany, co daje jej zwiększoną stabilność. Ogrodzenie pokryto lakierem proszkowym w żywych kolorach: żółto-czarnym i czerwono-białym. Zapewnia to doskonałą widoczność. Ogrodzenie wyposażono w łączniki pozwalające tworzyć praktyczne szeregi, zgodnie z potrzebami konkretnej lokalizacji. Z kolei bariera betonowa jest idealna jako blokada drogi lub służy do ochrony przed zderzeniem. Posiada odblaski i otwór na słupek lub znak. Przystosowana jest do transportu na palecie, posiada hak do podnoszenia. Dzięki kompaktowym wymiarom nadaje się do wielu środowisk.

Popularne bariery z rur stalowych z mocną płytą u podstawy stanowią wytrzymałą barierę antykolizyjną, która nadaje się do ustawiania tymczasowych konstrukcji na ulicach i parkingach, placach budowy i w obiektach przemysłowych. Najczęściej łączy się więcej barier, aby stworzyć bezpieczne przejścia, zmniejszając ryzyko wypadków i kolizji w zakładach pracy oraz innych miejscach publicznych. Tego typu bariera ma ochronną płytę metalową w dolnej części. Takie rozwiązanie zapobiega uszkodzeniom w wyniku kolizji z wózkami widłowymi. Rozwiązanie jest szczególnie przydatne do ochrony rur czy pionowego okablowania.

Firma AJ Produkty zapewnia szeroki asortyment różnego typu barier ochronnych - barierki chodnikowe i drogowe, słupki parkingowe, słupki odgradzające, uchwyty ścienne do tworzenia barier przy pomocy sznura, bariery betonowe idealne jako blokada drogi lub ochrona przed zderzeniem i wiele innych. Oferujemy również przydatne do oznaczania terenu akcesoria, takie jak chorągiewki ostrzegawcze o doskonałej widoczności, idealne do użytkowania na zewnątrz budynków. Wykonane z trwałego polietylenu, są doskonałe do tworzenia tymczasowych wygrodzeń i oznaczeń. Zaopatrzysz się u nas w liny, łańcuchy, uchwyty ścienne do mocowania barier ochronnych czy pachołki drogowe. W przypadku wątpliwości dotyczących specyfikacji barier ochronnych skontaktuj się na czacie z naszymi konsultantami. Pomożemy wybrać odpowiednie sprzęty i akcesoria dopasowane do potrzeb odgrodzenia konkretnego miejsca.