Szafka lekarska

Wyposażenie w gabinetach lekarskich i ich wygląd ma duże znaczenie, zarówno dla personelu medycznego, jak i dla pacjentów. Szafka lekarska to właściwie obowiązkowy element wyposażenia każdego gabinetu lekarskiego i stomatologicznego, który powinien być dobrze dopasowany do potrzeb użytkowników. Szafki lekarskie chociaż są nieodłącznym elementem wyposażenia szpitala, przychodni, laboratorium, przydać się mogą także w domu. Szafka lekarska, zależnie od modelu, nadaje się nie tylko do przechowywania leków, ale także sprzętu medycznego czy dokumentów, takich jak karty pacjentów. Szafka lekarska powinna być trwała, funkcjonalna i oczywiście estetyczna. Dobrej jakości szafka lekarska powinna umożliwić zachowanie maksymalnego bezpieczeństwa, a także sterylności.

Szafy medyczne - pożądane cechy

Szafa medyczna do gabinetów lekarskich powinna być wykonana z trwałego materiału, najlepiej z grubej blachy, odpornej na różne substancje szkodliwe i drażniące, takie jak środki dezynfekujące, kwasy, barwniki. Szafa medyczna musi być również odporna na wilgoć i skutki promieniowania UV. To mebel, który ponadto powinien wyróżniać się łatwością czyszczenia i ponadprzeciętną wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, aby bez obaw można było w niej umieścić dowolnego rodzaju lekarstwa. Przy wszystkich tych cechach szafka lekarska jest meblem, który powinien być estetyczny i wpisywać się w całość wyposażenia w gabinetach lekarskich. Szafka lekarska jest wykonana z metalu, którym jest materiałem trwałym i prawie niezniszczalnym. Metalowe szafki z grubej blachy do gabinetów lekarskich będą służyły przez lata w niezmienionym stanie. Dodatkowo meble malowane proszkowo zyskują jeszcze na trwałości. Powłoka malowana proszkowo jest bardziej odporna na ścieranie i rzadziej wymaga ponownego malowania. Co jest niezwykle istotne, taka powłoka jest bezpieczniejsza dla ludzi i dla środowiska naturalnego niż malowana w sposób tradycyjny.

W niektórych gabinetach sprawdzi się szafka medyczna jednodrzwiowa, w innych dwudrzwiowa. Ciekawym i funkcjonalnym modelem jest szafa lekarska z przeszklonymi drzwiami z hartowanego szkła, mająca szklane półki. Szklane półki mają najczęściej regulowaną wysokość, a szkło jest łatwe do utrzymania w czystości. Personel medyczny zdaje sobie sprawę, jak ważne jest utrzymywanie prawidłowej higieny w gabinecie. Taka wysokiej jakości, higieniczna szafa lekarska jest idealna do przechowywania medykamentów, ponieważ są one dobrze widoczne i bez trudu można sięgnąć po właściwy lek. Jeśli jednak nie chcemy, aby zawartość szafy była widoczna dla osób postronnych, to warto zaopatrzyć się w szafki w całości zabudowane. Szafa lekarska wisząca ma zwykle mniejsze gabaryty, a stojące szafy do gabinetów lekarskich są z reguły większe. Istnieją też szafy medyczne na kołach, które łatwo można przemieszczać między pomieszczeniami. Duży wybór szafek na rynku pozwala na wybranie szafki optymalnie dopasowanej do konkretnego miejsca pod względem wielkości, rozstawu półek, przeszklenia lub jego braku. Szafki malowane są na wybrany kolor z palety RAL. Dla bezpieczeństwa użytkowania szafki medyczne są zabezpieczone solidnym zamkiem, standardowym albo na przykład elektronicznym.

Antywłamaniowa szafka medyczna z regulowaną półką i praktyczną wysuwaną powierzchnią od AJ Produkty wyposażona może być w zamek mechaniczny z kluczem lub elektroniczny zamek szyfrowy. Skrytka na cenne przedmioty dostępna jest jako wyposażenie dodatkowe i sprzedawana oddzielnie. Szafka lekarska z zamkiem do przechowywania lekarstw czy recept jest wyposażona w przegrodę i regulowaną półkę. Elastyczne wnętrze ułatwia dostosowanie szafki do potrzeb w zakresie przechowywania. Wysuwana półka pod szafką może posłużyć jako powierzchnia do dozowania leków. Szafka jest przygotowana do montażu ściennego. Do wyboru jest zamek elektroniczny z wyświetlaczem LCD lub zamek na klucz. W przypadku zamka elektronicznego można ustawić maksymalnie trzy kody. Istnieje też możliwość ustawienia zwłoki czasowej. W przypadku zamka na klucz w zestawie znajdują się dwa klucze. Warto zwrócić uwagę także na dostępne w sklepie internetowym AJ Produkty apteczki, które przydadzą się w domu i w każdym zakładzie pracy.

Apteczka pierwszej pomocy

Wyposażenie apteczki pierwszej pomocy zależy od niebezpieczeństw, na jakie narażeni są pracownicy, czyli także od branży, w której są zatrudnieni. Warto zwrócić uwagę na rozmieszczenie apteczek na terenie zakładu pracy w taki sposób, aby pracownicy mogli do nich w miarę szybko dotrzeć. Apteczki powinny znajdować się także w szkołach i przedszkolach, aby szybko można było znaleźć potrzebne środki medyczne w nagłych wypadkach. W apteczce pierwszej pomocy na pewno powinna znajdować się instrukcja udzielania pierwszej pomocy. Nie ma jednego uniwersalnego składu apteczki. Dobrze, jeżeli jej zawartość jest uzgodniona z lekarzem. Podczas ustalania zawartości apteczki pierwszej pomocy warto mieć świadomość, jakie substancje niebezpieczne występują w konkretnym zakładzie pracy. Na pewno w apteczce powinny znaleźć się materiały opatrunkowe, takie jak bandaże, chusty i plastry. Nie może w niej zabraknąć płynu do dezynfekcji. Specjalnym wyposażeniem apteczki mogą być dodatkowo opatrunki hydrożelowe, koce termiczne albo profesjonalny płyn do przemywania oczu.

AJ Produkty oferuje meble i wyposażenie różnych zakładów pracy, placówek medycznych i placówek edukacyjnych. Wszystkie nasze meble, wyposażenie i akcesoria spełniają wysokie kryteria jakościowe. Solidne, wysokiej klasy metalowe szafki lekarskie to nieodzowny element umeblowania nowoczesnego gabinetu lekarskiego. Przydadzą się do przechowywania leków, można w nich trzymać także narzędzia i aparaturę medyczną. Nasza szafa medyczna to mebel funkcjonalny i estetyczny, a do tego trwały. Oferujemy również apteczki pierwszej pomocy, które powinny znaleźć się w każdej firmie. Warto zwrócić uwagę na stację do przemywania oczu, która będzie przydatna w tych branżach, w których pracownicy są narażeni na podrażnienia oczu podczas wykonywania różnego rodzaju zadań i mają kontakt z płynami oraz ciałami stałymi szkodliwymi dla wzroku. Nasz sterylny płyn do przemywania oczu jest szczególnie przydatny w środowiskach o dużym zapyleniu, w zakładach obróbki drewna lub firmach chemicznych. Wodoodporne plastry i opatrunki czy chusteczki antyseptyczne w praktycznym dyspenserze, służące do przemywania otarć, skaleczeń i innych niegroźnych ran są niezbędne dla podniesienia komfortu pracy. AJ Produkty oferuje szereg produktów podnoszących bezpieczeństwo pracowników, w tym bezdotykowe stacje do dezynfekcji rąk. Bezdotykowa stacja do dezynfekcji rąk jest najlepszym rozwiązaniem w miejscach publicznych i w miejscach pracy. Stacje z bezdotykowym dozownikiem zapewniają bezpieczeństwo użytkowania i sterylność. Automatyczna stacja do dezynfekcji rąk ograniczy do minimum rozprzestrzenianie się bakterii, wirusów i grzybów. W przypadku wątpliwości przy wyborze sprzętu skontaktuj się na czacie z naszymi konsultantami. Pomożemy w dokonaniu zakupów jak najlepiej dostosowanych do potrzeb.