Apteczki pierwszej pomocy

Apteczka pierwszej pomocy powinna znaleźć się w każdym zakładzie pracy. Profesjonalna apteczka musi być trwała i higieniczna. Także w domu warto mieć jedno miejsce, gdzie w sposób uporządkowany przechowujemy leki. W naszej apteczce powinny znajdować środki pierwszej pomocy do opatrywania ran, środki na oparzenia, które niekiedy zdarzają się, głównie w kuchni przy gotowaniu. Nie powinno zabraknąć środków dezynfekcyjnych i czegoś na przeziębienie. Przydać się mogą środki przeciwbólowe, przeciwbiegunkowe i przeciwgorączkowe. Apteczka domowa pozwoli nam szybko zareagować na nieprzewidziane sytuacje związane z zagrożeniem zdrowia, jeszcze przed udaniem się do lekarza. Pamiętajmy, że jej wyposażenie nie może być przeterminowane. Leki muszą być zdatne do użytku, dlatego warto raz na jakiś czas zrobić przegląd zawartości apteczki. Skład apteczki jest indywidualny, jednak istnieją popularne elementy wyposażenie apteczki. Ponadto jej wyposażenie musi być dostosowane do liczby osób, którym ma służyć.

Standardowe wyposażenie apteczki pierwszej pomocy

Apteczka ścienna w miejscu pracy służy do przechowywania materiałów i środków do udzielania pierwszej pomocy. Oprócz tego, że ma być ona w widocznym miejscu i zawierać instrukcję udzielania pierwszej pomocy oraz listę telefonów alarmowych, wyposażenie apteczki w szkole nie jest dokładnie określone. Znajdująca się w zakładowej apteczce instrukcja udzielania pierwszej pomocy pozwoli na właściwe zachowanie w sytuacji konieczności udzielenia pomocy nawet osobom, które nie mają odpowiedniego przeszkolenia. Jak już wspomniano nie ma jednego uniwersalnego składu apteczki. Dobrze, jeżeli jej zawartość jest uzgodniona z lekarzem. Podczas ustalania zawartości apteczki pierwszej pomocy warto mieć świadomość, jakie substancje niebezpieczne występują w konkretnym zakładzie pracy. Na pewno w apteczce powinny znaleźć się materiały opatrunkowe, takie jak bandaż elastyczny, chusta opatrunkowa, zestaw plastrów, kompresy czy opatrunek indywidualny. Opatrunek indywidualny jest produktem wysoko chłonnym, składającym się z tamponów połączonych z bandażem mocującym, który przeznaczony jest do opatrywania ran i urazów. Z kolei bandaż elastyczny ma za zadanie usztywnianie i unieruchamianie złamanych lub zwichniętych kończyn. W apteczce nie może zabraknąć płynu do dezynfekcji, spirytusu salicylowego czy wody utlenionej. Na pewno przydadzą się nożyczki i rękawiczki jednorazowe. Specjalnym wyposażeniem apteczki mogą być dodatkowo opatrunki hydrożelowe, koc termiczny, folia termoizolacyjna, chusty trójkątne albo profesjonalny płyn do przemywania oczu. Chusta trójkątna służy do unieruchomienia i odciążenia uszkodzonej kończyny, która uległa urazowi takiemu jak zwichnięcie czy złamanie. W apteczce na pewno przydatne będą środki przeciwbólowe. Przyda się aparat do sztucznego oddychania. Maseczka do sztucznego oddychania pozwala na wykonanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej w ramach pierwszej pomocy. Plastikowy ustnik zabezpiecza przed wydzielinami osoby poszkodowanej i skutecznie zmniejsza ryzyko potencjalnej infekcji. Na zewnętrznej stronie maseczki znajduje się przydatna instrukcja udzielania pomocy. Na rynku dostępnych jest dużo rodzajów apteczek, warto wybrać model najbardziej odpowiadający potrzebom konkretnego miejsca pracy.

W ofercie AJ Produkty znajduje się apteczka pierwszej pomocy zawierająca plastry, bandaże, żel na poparzenia, płyn do przemywania oczu, chusteczki do dezynfekcji ran, koc termiczny i instrukcję pierwszej pomocy. Dobrze wyposażona apteczka pierwszej pomocy to niezbędne wyposażenie miejsc pracy wysokiego ryzyka, gdzie często zdarzają się wypadki i drobniejsze incydenty. Sprawdzi się w zakładzie produkcyjnym, w magazynie, w kuchni, na budowie oraz w biurze. Nasza apteczka pierwszej pomocy to kompletny zestaw zawierający najpotrzebniejsze elementy. Możliwy jest jej wygodny montaż do ściany dla łatwego dostępu do zawartości. Ta wszechstronna apteczka zapewnia dobry dostęp do podstawowych środków pierwszej pomocy przedmedycznej.

Dodatkowo przydadzą się na pewno wodoodporne plastry i opatrunki czy chusteczki antyseptyczne w praktycznym dyspenserze, służące do przemywania otarć, skaleczeń i innych niegroźnych ran. Nasz ścienny dyspenser opatrunków zapewnia sprawne udzielanie pierwszej pomocy przy skaleczeniach i na pewno poprawi bezpieczeństwo w zakładzie pracy. Plastry są elastyczne, chłonne i zapewniają mobilność stawów. Opatrunek można stosować nawet na rany wilgotne i tłuste. Warto także zaopatrzyć się w stację do przemywania oczu, która będzie przydatna w tych branżach, w których pracownicy są narażeni na podrażnienia oczu podczas wykonywania różnego rodzaju zadań i mają kontakt z płynami oraz ciałami stałymi szkodliwymi dla wzroku. Nasz sterylny płyn do przemywania oczu jest szczególnie przydatny w środowiskach o dużym zapyleniu.

Apteczka turystyczna

Apteczka turystyczna to apteczka pierwszej pomocy, którą zabieramy na krótsze wycieczki i w dłuższe podróże. Jakie powinien być skład apteczki turystycznej znajdującej się w naszym plecaku? Apteczka turystyczna powinna być dostosowana do rodzaju wyprawy. Inną zawartość powinna mieć apteczka na kilkugodzinną przejażdżkę rowerem czy weekendowy wypad za miasto, inną na dłuższe wędrówki po górach czy spływ kajakowy. Podstawą jej wyposażenia muszą być środki opatrunkowe i dezynfekcyjne, takie jak plastry, kompresy jałowe, bandaż. Pozwoli to opatrzyć głębsze zadrapania i skaleczenie. Przydać się może chusta trójkątna. Warto mieć przy sobie opatrunek indywidualny G oraz opatrunek indywidualny M o wysokich właściwościach chłonnych, który przeznaczone są do opatrywania i tamowania ran mocno krwawiących. Przydatne mogą być leki o działaniu przeciwbólowym oraz oczywiście leki osobiste, jeżeli używamy ich na co dzień. Dłuższy wyjazd wymaga zabrania leków na rozstrój żołądka, takich jak leki przeciwbiegunkowe. Mogą być przydatne leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, preparaty na oparzenia. Wapno rozpuszczalne powszechnie stosowane jest jako środek wspomagający zmniejszenie objawów alergii. Na górskie wyprawy warto zabrać koc ratunkowy. Apteczka pierwszej pomocy to niezbędne wyposażenie naszego plecaka.

Apteczka samochodowa

Apteczka pierwszej pomocy nie jest obowiązkowym wyposażeniem prywatnych samochodów osobowych w Polsce, jednak lepiej mieć ją dla własnego bezpieczeństwa. Mimo, że apteczka pierwszej pomocy nie jest obowiązkowa, to apteczka samochodowa przyda się w sytuacji, kiedy jesteśmy świadkami wypadku drogowego i musimy udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym, do czego obliguje nas prawo. Zdrowy rozsądek podpowiada, aby umieścić w niej środki pierwszej pomocy. Przydać się mogą rękawice jednorazowe, nożyczki, sterylna gaza, plaster w różnych rozmiarach, inne materiały opatrunkowe, chusta trójkątna. Apteczka samochodowa nie jest z kolei dobrym miejscem do przechowywania leków ani środków dezynfekcyjnych, bo muszą one być przechowywane w odpowiednich warunkach, a apteczka znajdująca się w samochodzie jest narażona na zmiany temperatury i wilgotności.

Dostępny na rynku szeroki wybór apteczek pozwala wybrać odpowiadający nam produkt odpowiedni do umieszczenia w zakładzie pracy, w samochodzie czy przydatny na krótszą lub dłuższą wycieczkę. Zadbajmy też, żeby w apteczce znalazła się instrukcja udzielania pierwszej pomocy. W apteczce pierwszej pomocy w domu powinny znajdować się leki dostosowane do potrzeb członków rodziny, na przykład leki przeciwalergiczne. AJ Produkty oferuje funkcjonalne apteczki pierwszej pomocy do wykorzystania w różnego typu miejscach. W każdym miejscu pracy, w domu czy samochodzie powinniśmy mieć zawsze pod ręką dobrze wyposażoną apteczkę na wypadek nagłych sytuacji, w których trzeba szybko udzielić pomocy. Znajdziesz u nas także zestaw ochrony osobistej do resuscytacji metodą usta-usta. Zestaw mniejsza ryzyko kontaktu między udzielającym pomocy a poszkodowanym. Mamy bandaże, opatrunek na oparzenia, opatrunek uciskowy, chusteczki antyseptyczne. W przypadku wątpliwości przy wyborze sprzętu i akcesoriów w sklepie internetowym skontaktuj się na czacie z naszymi konsultantami. Pomożemy w dokonaniu zakupów jak najlepiej dostosowanych do potrzeb.