Panele wygłuszające i ścianki akustyczne, dźwiękochłonne

Inspiracje w zakresie aranżacji wnętrz

Szukasz wskazówek dotyczących aranżacji wnętrz w miejscu pracy?

Poznaj nasze inspirujące artykuły

Panele wygłuszające - pozbądź się hałasu ze swojego biura

Jednym ze sposobów osiągnięcia wysokiego komfortu pracy oraz obsługi klienta jest odpowiednie wyciszenie danego pomieszczenia i zapewnienia optymalnych warunków do prowadzenia rozmów, w czym pomagają panele ścienne wygłuszające. Nie tylko podnosi to znacznie poziom jakości samej pracy, efektywność wykonywanych przez pracowników zadań, ale wpływa również na prestiż firmy i jej odbieranie przez klienta. W wyciszonych przez pianki akustyczne miejscach, stonowanych dźwiękowo przez ściany dźwiękochłonne pomieszczeniach o wiele lepiej dobija się targu, prowadzi interesy, oferuje usługi i sprzedaje produkty niż w miejscach, gdzie zabrakło odpowiedniego wyciszenia. Nawet niewielka mata akustyczna na ścianę może znacznie podnieść komfort pracy samych pracowników, ale i lepiej wpłynąć na klientów i kontrahentów.

Panele ścienne i maty akustyczne

Najpopularniejszym i najprostszym sposobem na wyciszenie pomieszczenia są panele akustyczne ścienne, które – jak wskazuje sama nazwa – montowane są na ścianach pomieszczeń i skutecznie niwelują rozchodzące się hałasy oraz całkowicie niwelują pogłos. W sklepie internetowym AJ Produkty oferujemy filcowe panele ścienne w rozmiarach sięgających od 600 do 1180 mm (wysokość) oraz 400 do 1600 mm (szerokość). Świetnie sprawdzają się w różnego rodzaju przestrzeniach biurowych oraz call-center, gdzie hałas, dźwięk i mieszanka różnych głosów są wchłaniane przez ścianki akustyczne oraz maty dźwiękoszczelne i umożliwiają pracownikom efektywną pracę. Wygłuszanie akustyczne za pomocą powyższych produktów, w szczególności łatwej w montażu maty sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, na przykład w recepcjach, poczekalniach, pokojach socjalnych dla pracowników albo prywatnych gabinetach wymagających odcięcia od źródła hałasu. Polecamy ten nowy sposób na wyciszenie przestrzeni z dwóch względów. Po pierwsze nie trzeba się martwić o wygląd takich paneli czy ścianek, ponieważ ich zewnętrzna część wykonana jest z estetycznych wełnianych tapicerek i wykończona suwakiem stanowiących barwny element aranżacyjny wnętrza. Po drugie materiały dźwiękochłonne są bezpieczne dla środowiska i nie wpływają w żaden sposób na konstrukcję budynku.

Różnobarwna kolorystyka mat i paneli dźwiękochłonnych

Każde biuro wygląda inaczej nie tylko pod względem zagospodarowania przestrzeni, ale również wyglądu wnętrz. W przypadku biur o dużych powierzchniach ważne jest utrzymanie jednolitego designu, dlatego warto wybierać produkty akustyczne o podobnych kolorach, odcieniach a nawet wzorach zbliżonych do znajdujących się w środku mebli. W sklepie internetowym AJ Produkty posiadamy nowoczesne panele akustyczne na ściany w różnorodnej kolorystyce. Najpopularniejsze są zwłaszcza maty dźwiękochłonne w odcieniach szarości oraz celujące w klasyczną czerń z bielą. Nasi klienci coraz częściej jednak szukają wśród produktów bardziej awangardowych rozwiązań, dzięki którym zmienią wygląd swojego biura. W sprzedaży dostępne są więc również panele wygłuszające ściany w kolorach niebieskim, zielonym, żółtym i ciemnoczerwonym oraz panele akustyczne do mieszkania w barwie miedzi, antracytu i śliwki. Bardzo ładnie na ścianie prezentuje się również panel dźwiękochłonny dostępny z zgodnie z aktualnymi trendami w delikatnym odcieniu beżu, z kolei do dużych ścian bez mebli i zabudowy sprawdzi się pianka wyciszająca w jednolitym kolorze. Bez względu na odcień czy barwę każdy produkt to połączenie wysokiej jakości z atrakcyjną ceną.

Panele ścienne

Jednym ze specyficznych rodzajów ściennych paneli wyciszających są tak zwane ekrany, czyli nic innego jak panele akustyczne dekoracyjne. Wyróżnia je bardzo charakterystyczna forma wizualna, ponieważ tego typu panele dźwiękochłonne można dowolnie modyfikować zgodnie z własnym projektem: tworzyć z nich kształty i wzory, przez co stają się bardzo estetycznym, niebanalnym i dość zaskakującym efektem dekoracyjnym każdego biura bez względu na jego wielkość czy przeznaczenie. Ekrany ścienne oraz maty wygłuszające ściany najczęściej wykonane są z kolorowego filcu, dlatego z powodzeniem mogą być wykorzystywane również jako... biurowa tablica informacyjna albo ogłoszeniowa dla pracowników, do której przypinane są kartki lub plakaty. AJ Produkty jako wiodący producent wyposażenia dla firm posiada przeróżne materiały wygłuszające, do których prócz ekranów ściennych należą również płyty akustyczne oraz ceniona przez architektów gąbka akustyczna. Z kolei pianka akustyczna to rozwiązanie kompleksowe używane w biurach i małych przestrzeniach. Jeśli masz pytania dotyczące ekranów ściennych - napisz do nasz. Jesteśmy do Twoich usług i z przyjemnością wyjaśnimy wszystkie wątpliwości. Możemy też podpowiedzieć, który panel wygłuszający lub akustyczny warto naszym zdaniem zakupić.

Wygłuszające panele filcowe i ich kształty

Oprócz niebanalnej kolorystyki dźwiękochłonne panele akustyczne charakteryzują się też ciekawymi kształtami. Podstawowe kwadraty i prostokąty powoli odchodzą do lamusa - zastępują je maty wygłuszające do pokoju oraz panele wyciszające ściany w formie trójkątów, kół i sześciokątów. Prawdziwą furorę robią modułowe maty wyciszające ściany w kształcie... puzzli. To rozwiązanie szczególnie praktyczne w miejscach, w których przebywają dzieci, ponieważ tego typu dzwiękochłonne panele ścienne prócz efektów praktycznych, dają również fantastyczne efekty wizualne i dekoracyjne. Do montażu nie potrzeba szczególnych umiejętności - należy się wyposażyć w dobry klej, aby umieścić płyty wygłuszające na swoim miejscu i sprawić, żeby pianka akustyczna w pokoju doskonale spełniła swoje zadanie.