Worek na pranie

Worek na pranie

Worek ochronny na pranie stanowi uzupełnienie wózków do przewożenia brudnych i czystych ubrań, pościeli czy ręczników. Na rynku dostępny jest spory wybór różnych kolorów worków, który ułatwi sortowanie czystych i brudnych ubrań. Można do nich przyporządkować odmienne kolory worka. Worki do zbierania i przewożenia prania to niezwykle praktyczny produkt, między innymi dlatego, że eliminują uszkodzenia rzeczy i w zasadniczy sposób usprawniają pracę. Worek ochronny ma szerokie zastosowanie w szatniach, hotelach oraz innych miejscach pracy. Worek ochronny na pranie zwykle jest wykonany z niekurczliwej tkaniny poliestrowej - trwałej, odpornej na uszkodzenia, nadającej się do prania. Zaleca się wypranie worka przed pierwszym użyciem. Worek można umieścić na składanym wózku na pranie, osadzonym na stabilnej ramie malowanej lakierem proszkowym. Wózek jest mobilny, ma koła wyposażone w hamulce, dlatego można go bezpiecznie zatrzymać na czas załadunku i wyładunku rzeczy. Koła cicho i płynnie pracują, nawet gdy wózek jest w pełni załadowany. Ten trwały wózek ułatwia obsługę prania w jednostkach takich jak szpitale, hotele, domy opieki, centra spa i inne tego typu miejsca. Ponadto ten praktyczny wózek na pranie bez trudu można złożyć i odstawić, gdy nie jest używany, nie zajmuje wówczas wiele miejsca. Worki na pranie, ewentualnie worki na śmieci, mogą też być zawieszone na mobilnym stojaku. Mobilny stojak na worki osadzony jest na stabilnej platformie na czterech lekko toczących się kołach. Solidna podstawa i dwa sprężynowe ramiona umożliwiają wygodne prowadzenie i zatrzymanie stojaka. Worek spoczywa na podstawie i łatwo go zdjąć, gdy jest pełny. Solidne duże worki możemy także wykorzystać do innych celów. Worek ochronny sprawdzi się do przechowywania pościeli w domu, do przechowywania odzieży zimowej, która zajmuje sporo miejsca, na przykład kombinezonów na narty. Sprawdzi się także do zebrania zabawek w pokoju dziecka. Standardowo praktyczny i pojemny worek na pranie jest wyposażony w sznurek ze ściągaczem lub w zapięcie na kołek i w dolny uchwyt do opróżniania. Możliwość opróżniania worka od dołu czyni ten produkt bardziej funkcjonalnym.

Worek do prania bielizny

Zadaniem worka na pranie jest zapobieganie uszkodzeniom mechanicznym w trakcie prania i suszenia w pralce. Nie wszystkie rzeczy można po prostu luzem wrzucić do pralki. Z tego powodu worek do prania bielizny i innych delikatnych rzeczy w pralce przyda się w każdym domu. Warto mieć taki produkt w różnych rozmiarach. Ten zamykany na zamek błyskawiczny produkt ochroni delikatne materiały obracane intensywnie w bębnie pralki, szczególnie podczas wirowania. Warto używać worków podczas prania firanek - firanki będą mniej pogniecione i unikniemy rozprucia czy rozdarcia materiału. Mniejsze woreczki przydadzą się do prania bielizny z koronki. Ochronią biustonosze, w tym ich haftki i fiszbiny, przed uszkodzeniem, a równocześnie te metalowe elementy nie porysują bębna pralki. Woreczek ochroni delikatne ubrania, w tym bluzki, spódnice czy sukienki z jedwabiu albo satyny. Ich delikatne włókna są podatne na uszkodzenia, a zapobiec temu można w prosty sposób. Z kolei włókna swetra worek na pranie ochroni przed mechaceniem. Aby się tak stało trzeba zadbać, aby w worku pozostało około 1/3 wolnego miejsca. Wówczas ubrania nie szorują o siatkę worka. Worki nadają się znakomicie do odświeżenia w pralce dziecięcych maskotek. Zabezpieczone workiem zabawki nie zniszczą się w bębnie pralki. Do worków możemy włożyć także buty z materiału, takie jak trampki czy tenisówki, które chcemy odświeżyć w pralce. Mamy wówczas pewność, że po praniu zachowają pierwotny kształt. Należy dobrać wymiary worka do ilości pranych ubrań, tak aby nie mogły się w nim przemieszczać, jednak musi pozostać nieco wolnej przestrzeni, aby detergent dotarł do każdego miejsca i aby się dobrze wypłukał. Na buty przyda się specjalnie wzmocniony worek, odporny na rozciąganie, jednak na tyle przepuszczający, żeby buty się dobrze doprały. Trzeba zauważyć, że worki chronią także bęben pralki, w przypadku kiedy pierzemy odzież mającą metalowe guziki albo inne wystające twarde lub ostre elementy, które mogą go porysować lub nawet poważniej uszkodzić. Worki na pranie wykonane są z siateczki na tyle przepuszczalnej, że pozwoli wyprać na przykład bieliznę, ale jednocześnie uchroni ją przed zniszczeniem. Wytrzymały zamek błyskawiczny w worku jest dodatkowo zabezpieczony warstwą materiału, który chroni przed ewentualnym otwarciem w czasie prania, ale też przed uszkodzeniem zawartości. Program prania nastawiamy kierując się zawartością worka, nie samym workiem - on nie ulegnie uszkodzeniu, bo włókna siateczki są odporne na wysokie temperatury i wirowanie na wysokich obrotach. Worki to przedmioty wielorazowego użytku, które nie są szczególnie drogie. Kupujemy je raz, a używamy ich nawet przez lata. Podsumowując można powiedzieć, że woreczki na pranie pozwolą dokładnie wyprać szczególne narażone na uszkodzenie ubrania i inne przedmioty, a w dłuższej perspektywie pozwolą zachować ich pierwotny doskonały wygląd.

W AJ Produkty oferujemy szeroką gamę mebli i wyposażenia do pralni i do szatni, w tym szafy - wrzutnie na brudne rzeczy, wózki do ich przewozu, meble do przechowywania czystych ubrań i wiele innych. W przypadku wątpliwości dotyczących specyfikacji naszych produktów skontaktuj się na czacie z naszymi konsultantami. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy wybrać odpowiedni sprzęt i akcesoria.