Wybierz reegał do biura

Przewodnik: Wybierz właściwy regał do biura

Każde biuro potrzebuje rozwiązania do przechowywania, a praktyczne regały to mądry wybór. To, który typ regału najlepiej odpowiada Twoim potrzebom, zależy od przechowywanej wartości, środowiska, w którym stanie regał i oczywiście osobistych preferencji. Porządek i dobra organizacja sprawiają, że praca jest łatwiejsza, a biuro przyjemniejsze. Pomożemy Ci dowiedzieć się, czy potrzebujesz regału ściennego czy podłogowego. A może lepiej sprawdzi się regał archiwizacyjny lub uniwersalny? Zapraszamy do lektury!
Kobieta stoi na stołku i wyjmuje segregator z wysokiej półki w biurze

Wybierz typ regału

Zawsze sprawdzaj maksymalne obciążenie i pamiętaj, że dotyczy ono równomiernie rozłożonego ciężaru. Zadaj sobie pytanie, czy będziesz przechowywać lekkie przedmioty takie jak segregatory, czy może ciężkie pudła? Od tego zależy ostateczny wybór regału.
 
Klasyczne regały biurowe z laminatu z zamkniętym stelażem to biurowy klasyk. Regały z laminatu są trwałe i dostępne w kilku wersjach kolorystycznych, często imitujących strukturę drewna. Idealny wybór do przechowywania książek i segregatorów.

Regały metalowe z otwartym stelażem sprawdzą się w archiwum i wszędzie tam, gdzie potrzeba dużo miejsca do przechowywania. Można dokupić moduły dodatkowe, co pozwala na łatwą rozbudowę w razie potrzeby.

Regały i półki ścienne są stylowe i praktyczne. Zawieś je nad niższą szafką lub biurkiem i zrób lepszy użytek z posiadanej przestrzeni. Można je również umieścić jako samodzielne meble wiszące, nadając pomieszczeniu lekkość.

Systemy regałów do montażu ściennego na szynach oszczędzają miejsce i są nadzwyczaj praktyczne. Umieść je w dowolnym miejscu i przemieszczaj zgodnie z potrzebami.
Kup regał biurowy, który należy do serii mebli. To pozwala mieszać i łączyć wysokie modele z niższymi i zmieniać regały w szafy, dzięki montażowi oddzielnych drzwi. Ustaw jeden lub więcej modułów ściennych tam, gdzie potrzeba zaoszczędzić przestrzeń. W ten sposób można łatwo dostosować magazyn do potrzeb lub w razie konieczności – przygotować do zmiany aranżacji. Trzymanie się jednej serii mebli ułatwia stworzenie eleganckiego wnętrza i uzyskanie spójnego wystroju. 
Osoba opiera się o regulowane biurko, w tle widać półki na książki

Gdzie umieścić regał?

Przed zakupem regałów do przechowywania warto pomyśleć dwa razy. Dzięki odpowiedniemu modelowi, kolorowi i rozmieszczeniu regały nie tylko pełnią funkcję mebli do przechowywania, ale także poprawiają komfort biura i uatrakcyjniają wystrój wnętrza. Na przykład w archiwum ważniejsze może być, aby półki mieściły jak najwięcej przedmiotów, a nie to jak bardzo nowocześnie wygląda system. Dobry regał do archiwum powinien być łatwy do montażu i rozbudowy. Ułatwia to późniejsze wprowadzanie zmian w archiwum.

W ciasnych przestrzeniach można zaoszczędzić miejsce na podłodze, rozbudowując magazyn w pionie zamiast w poziomie, jeśli pozwala na to wysokość pomieszczenia. Jeśli nie ma możliwości budowania na wysokość, alternatywą jest zwiększona głębokość półek. Pamiętaj, aby dokładnie zmierzyć wysokość, szerokość i głębokość, aby jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń.

W większych pomieszczeniach lepiej stosować sprytne przepierzenia, dzieląc przestrzeń na mniejsze obszary. Niskie regały doskonale sprawdzają się jako przegrody między strefami, nie zmniejszają widoczności, ułatwiając dostęp do książek i czasopism. Jeśli wybierzesz regał na kołach, z łatwością dostosujesz wyposażenie do aktualnej sytuacji i potrzeb. 

Szukasz porad jak zaprowadzić porządek?
Biuro z dwiema osobami przeglądającymi dokumenty na wyspie roboczej

Jeszcze lepsze dostosowanie regałów

Za pomocą akcesoriów możesz dostosować swój regał biurowy tak, aby był idealny właśnie dla Ciebie. Stojak na prasę/ulotki, wkład z szufladami, dodatkowe półki oraz koła mogą zwiększyć funkcjonalność w zależności od konkretnych potrzeb. Akcesoria można zmienić, jeśli nowa sytuacja będzie tego wymagać.

Kompaktowe regały to najbardziej skompresowane rozwiązanie – oferuje maksimum miejsca na niewielkiej przestrzeni. Dzięki dźwigni można rozsuwać moduły, zyskując dostęp do wybranej zawartości. Idealne do archiwum.

Jeśli wolisz zamknięte przechowywanie, warto do regału dodać drzwi.

Połącz przechowywanie zamknięte z otwartym i zyskaj spójne wrażenie. Jeśli potrzebujesz więcej opcji zamkniętego przechowywania, pomyśl o zakupie szaf biurowych.


Chcesz wiedzieć więcej o szafach do firmy?

Przewodnik po regałach AJ Produkty

  1. Nic dziwnego, że regał FLEXUS to nasz bestseller. Każda półka mieści około 12 segregatorów. Możliwość zamontowania drzwi pozwala łączyć otwarte i zamknięte przechowywanie. Dodatkowo regał FLEXUS jest dostępny w kilku różnych kolorach.
  2. Regał CLEO to niedrogi biurowy mebel do przechowywania. Dzięki funkcjonalnemu i minimalistycznemu designowi oraz trzem kolorom do wyboru, stanowi dobry wybór do większości środowisk biurowych.
  3. Ciasne biuro? W takim razie polecamy wypróbowanie regału LIGHT. Jeśli przeprowadzasz się do większego biura, łatwo rozbudujesz system dzięki modułom dodatkowym.
  4. QBUS to stylowy regał, który wygląda dobrze w większości pomieszczeń. Umieść regał w widocznym miejscu: strefie wejściowej, sali konferencyjnej lub na środku biura open space. Seria QBUS zawiera szafy, kontenerki itp.
  5. System regałów SHAPE oferuje sprytne i praktyczne przechowywanie ścienne. Elementy można łączyć, a system rozbudowywać. A może zamontujesz regał ścienny nad biurkiem dla łatwego dostępu do często używanych przedmiotów?

Zapytaj nas o regały biurowe

Nasza szeroka oferta ułatwia znalezienie rozwiązania idealnego dla Twojego biznesu. Jeśli potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z nami. Z radością pomożemy!

Nowe artykuły prosto do Twojej skrzynki!

Kilka razy w miesiącu wysyłamy nasz newsletter z wartościowymi artykułami, przewodnikami po produktach, inspirującymi aranżacjami wnętrz oraz aktualnymi promocjami. Zapisz się już dziś!
Zapisz się tutaj!
Proszę czekać...
Klikając "Zapisz", potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności.