Ćwicz przy biurku

W pracy  siedzisz cały dzień przy biurku? Zrób sobie krótką przerwę z kilkoma ćwiczeniami rozciągającymi, które poprawią koncentrację, dodadzą energii i wpłyną pozytywnie na nastrój, zapobiegając jednocześnie zmęczeniu. Wykonaj kilka prostych ćwiczeń - wszystko dla zdrowszego dnia w pracy.

 


Zapobiegaj zmęczeniu dzięki ćwiczeniom rozciągającym


Ból i sztywność ciała są częstymi problemami wynikającymi z pracy siedzącej. Kiedy siedzisz, duża część ciała jest zablokowana. Mięśnie są poddawane obciążeniom statycznym, cierpi krążenie. Skutkiem może być ból i zmęczenie w różnych częściach ciała, takich jak ramiona, plecy, szyja czy palce. Pamiętaj, aby robić przerwy, zmieniać swoją postawę i ruszać się tak często jak to możliwe . Zgodnie z aktualnymi zaleceniami, należy zrobić dziesięć minut przerwy na każde 45-60 minut pracy siedzącej. Rozciąganie się daje więcej energii, rozjaśnia umysł i poprawia krążenie krwi, przyczynia się też do poprawy zdolności myślenia.

 

Pięć wskazówek dla aktywnego dnia w pracy:

  • Wymień swoje tradycyjne krzesło biurowe na aktywne, takie jak krzesło balansujące czy stołek Pilates. Tego typu krzesła wymuszają pracę mięśni pleców i je wzmacniają.
  • Po co siedzieć, kiedy można wstać? Wykorzystanie biurka z regulacją wysokości pozwala łatwo zmieniać swoją pozycję pracy. Praca stojąca poprawia krążenie krwi. Stojąc, spróbuj balansować na jednej nodze lub podnosić pięty.
  • W czasie przerwy wyjdź na krótki spacer, aby zaczerpnąć świeżego powietrza.
  • Oszukaj ciało poprzez umieszczenie drukarki czy maszyny kserującej w pewnej odległości od biurka, aby zmusić się do kilku kroków, kiedy potrzebujesz skorzystać z wymienionych urządzeń.
  • Wstań i podejdź do biurka współpracownika zamiast wysyłać maile lub dzwonić.

 

 

 

Nowe artykuły prosto do Twojej skrzynki!

Kilka razy w miesiącu wysyłamy nasz newsletter z wartościowymi artykułami, przewodnikami po produktach, inspirującymi aranżacjami wnętrz oraz aktualnymi promocjami. Zapisz się już dziś!
Zapisz się tutaj!
Klikając "Zapisz", potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności.