Stół do pracy na stojąco

Projekt aktywnego biura

Projekt aktywnego biura: Pracuj tam, gdzie umysł, a nie tam, gdzie biurko!

Czytaj więcej

W pracy spędzamy średnio 40 godzin tygodniowo, w przypadku pracy biurowej najczęściej w pozycji siedzącej. Siedzący tryb życia jest dużym obciążeniem przede wszystkim dla kręgosłupa. Brak ruchu związany nierozerwalnie z pracą biurową osłabia mięśnie i więzadła utrzymujące kręgosłup w prawidłowej pozycji. Siedzący tryb pracy może być przyczyną problemów z oddychaniem. Zmniejsza się pojemność oddechowa płuc, a krążenie jest spowolnione. W efekcie pogarsza się ogólna wydolność organizmu. Cierpimy na częste bóle głowy i uciążliwe migreny. Sytuacji nie poprawia fakt, że przemieszczamy się głównie samochodami i również po pracy aktywność fizyczna większości społeczeństwa jest niewielka. Jak pokazują badania siedzący tryb życia przyczynia się także do pojawiania się nadwagi i chorób krążenia. Czy można temu zapobiegać? Odpowiedzią mogą być odpowiednie meble do pracy. Biurko regulowane, do pracy w pozycji stojącej, redukuje o około 40 procent obciążenie kręgosłupa, zmniejsza ból karku i szyi, poprawia także krążenie krwi. Wielu pracownikom praca w pozycji stojącej daje poczucie większej swobody działania i komfortu. Poprawia ich efektywność i kreatywność. To świetny wybór do miejsc pracy, gdzie te cechy mają szczególne znaczenie. W niektórych modelach biurek blat można opuścić na tyle nisko, że możliwa jest praca nawet w pozycji siedzącej na podłodze jako przerywnik od stania. Stół do pracy na stojąco ma zastosowanie w wielu miejscach pracy. Stół do pracy stojącej z regulowaną wysokością blatu można dopasować do wzrostu pracownika i do jego upodobań. Można także zapisać pamięć wysokości ustawienia blatu biurka elektrycznego. Jeśli nie ma się do dyspozycji regulowanego biurka, to w ciągu każdej godziny pracy warto robić kilkuminutowe przerwy, podczas których należy wstać od biurka i rozciągnąć ciało przyjmując różne pozycje. Nasz kręgosłup nie lubi bezruchu i długiego przebywania w jednej pozycji. Ruch w ciągu dnia pracy zapewni nam biurko do pracy na stojąco na komputerze, dzięki któremu będziemy zdrowsi i bardziej efektywni. Biurko do pracy stojącej poprawi nasze zdrowie i produktywność.

Biurko z regulowaną wysokością blatu

Stół do pracy na stojąco z regulowaną wysokością blatu do pracy z komputerem umożliwia pracę w różnych pozycjach. Można na nim z powodzeniem ustawić laptop czy monitor komputera stacjonarnego, tak jak na tradycyjnych biurkach podczas pracy na siedząco. Wysokość biurka w każdej pozycji powinna być dopasowana do wzrostu użytkownika. Zmiana wysokości blatu biurka jest niezwykle prosta - odbywa się za pomocą naciśnięcia przycisku. Tego typu biurka do pracy to doskonała inwestycja przyczyniająca się do poprawy zdrowia. Ciało człowieka zostało stworzone do ruchu. Jako że w pracy spędzamy kilkadziesiąt godzin tygodniowo, to również tam potrzebujemy ruchu. Siedzenie przy biurku nie służy naszemu zdrowiu. Jednak równie niekorzystne dla zdrowia jest stanie przez cały dzień, dlatego optymalna jest zmiana pozycji. Wielofunkcyjny stół zaprojektowany przez AJ Produkty jest dostępny w różnych wysokościach, co pozwala go wygodnie użytkować zarówno na siedząco, jak i na stojąco. Stół sprawdzi się w wielu różnych środowiskach, takich jak pokoje przerw, sale spotkań i stołówki. Stwórz spójne środowisko pracy, gdzie każde pomieszczenie jest urządzone w tym samym stylu. Nasz okrągły stół został zaprojektowany przez AJ Produkty, dzięki czemu jego design jest unikalny. Funkcjonalny stół sprawdzi się w większości pomieszczeń i można go łączyć z różnymi rodzajami krzeseł, aby uzyskać wyraziste rozwiązanie. Idealne będzie ergonomiczne krzesło z regulacją wysokości. Nasz stół sprawdzi się w wielu różnych środowiskach, w miejscach przeznaczonych na szybkie spotkania, w recepcjach oraz w tradycyjnych salach konferencyjnych. Wytrzymała powierzchnia z laminatu sprawia, że stół idealnie sprawdzi się w stołówce, pokoju socjalnym i innych tego typu miejscach. Laminat to materiał odporny na zabrudzenia, uszkodzenia, zarysowania i wilgoć. Jest także bardzo łatwy w czyszczeniu. Oferujemy całe serie mebli, które można łatwo dopasować do innych elementów umeblowania z naszego asortymentu i tworzyć spójny wystrój służbowych pomieszczeń. Dzięki możliwości regulacji wysokości blatu biurka do pracy może z niego korzystać kilku pracowników albo cała rodzina, ponieważ biurko do pracy stojącej doskonale sprawdzi się z także w domu. Do takiego biurka można dopasować odpowiednie ergonomiczne krzesło albo taboret, aby móc zmieniać pozycję w ciągu dnia i nie obciążać kręgosłupa ani staniem ani siedzeniem przez wiele godzin.

Biurko regulowane elektryczne umożliwia pracę w trybie sit and stand czyli zmianę pozycji ciała w trakcie dnia pracy. Biurka regulowane elektrycznie pozwalają znaleźć idealne połączenie siedzenia i stania. Standardowo biurka do pracy stojącej dają możliwość zapisania w pamięci co najmniej trzech wysokości pracy. Zakup biurka regulowanego warto połączyć z zakupem ergonomicznego krzesła biurowego. Krzesła ergonomiczne wpływają na podniesienie komfortu, a co za tym idzie efektywności pracy. Ergonomiczny fotel biurowy ma regulowaną wysokość siedziska oraz wysokość i głębokość oparcia, umożliwia podparcie lędźwi. Fotele ergonomiczne często wyposażone są w podnóżki. Ergonomiczne fotele obrotowe dają użytkownikowi dodatkowe możliwości ruchu. Krzesła ergonomiczne wymuszają prawidłową pozycję ciała i wpływają pozytywnie na zdrowie użytkownika. Ciekawym meblem są ergonomiczne krzesła siodłowe, dostępne w ofercie AJ Produkty. To meble których zadaniem jest zapewnienie komfortu pracownikom. Krzesła z siedziskiem w kształcie siodła, zwykle bez podłokietników, ale z podnóżkiem, mają za zadanie wymuszenie utrzymania prawidłowej pozycji ciała osoby siedzącej. Ergonomiczne krzesło siodłowe można dopasować do wzrostu użytkownika. Krzesła siodłowe pomagają zachować optymalne wygięcie kręgosłupa, przyczyniają się do zwiększenia siły mięśni, dzięki temu że przez cały czas wymuszają ich mikroruchy.

Maty do pracy stojącej