Taśmy odgradzające zwijane, słupki z taśmą zwijaną

Taśmy odgradzające

Taśmy odgradzające i słupki odgradzające mają za zadanie wyodrębnienie pewnego obszaru, na przykład aby zapobiec przemieszczaniu się po nim nieuprawnionych osób. Taśma odgradzająca ostrzegawcza pojawia się zatem tam, gdzie mogą zaistnieć różnorodne zagrożenia. Taśmy odgradzające mają powszechnie stosowane na halach produkcyjnych i w magazynach. Przydadzą się także na parkingach. Taśma odgradzająca ostrzegawcza wydziela obszary budowlane albo remontowe, szczególnie jeśli prace mają miejsce na terenach uczęszczanych przez osoby postronne. Służy do wygradzania przestrzeni podczas remontów, głębokich wykopów na placach budowy czy podczas prac na wysokościach. Taśma często pojawia się w miejscach publicznych i tam służy do wyznaczania ciągów komunikacyjnych i kierowania ruchem osób, na przykład wskazuje kierunek kolejki do odprawy bagażowej na lotnisku. Często używa się słupków z taśmą w kinach czy teatrach. Ułatwiają płynny przepływ wielu osób zgromadzonych w jednym miejscu, na przykład w kolejce do szatni. Spotyka się taśmy odgradzające na peronach dworcowych czy korytarzach szkolnych. Taśma odgradzająca jest równie przydatna w wielkich obiektach przemysłowych, w magazynach i warsztatach, gdzie określony sposób poruszania się jest niezbędnym warunkiem bezpieczeństwa pracowników. Taśma może także wyznaczać kierunek ruchu pojazdów, takich jak wózki widłowe. Na hali produkcyjnej taśmy odgradzające i mobilne słupki odgradzające mogą także blokować dostęp nieuprawnionych osób do miejsc szczególnie niebezpiecznych albo odgradzać miejsca, gdzie czasowo likwidowana jest awaria. Jak widać bariery odgradzające mają szerokie zastosowanie. Taśmy odgradzające są stosunkowo tanie i proste w użytkowaniu.

Słupki odgradzające z taśmą - cechy charakterystyczne i zalety stosowania

Zastosowanie taśm odgradzających i taśm ostrzegawczych jest niezwykle szerokie. Posługują się nimi różne służby porządkowe i osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w zakładach pracy. Zwykle stosowane są podczas imprez masowych. Dzięki słupkom łatwo stworzyć funkcjonalne bariery i systemy odgradzające oraz kierować ruchem pieszych. Słupki z taśmą to idealne rozwiązanie do tworzenia bezpiecznych przejść, na przykład wokół maszyn lub w miejscach, gdzie pracuje się z chemikaliami. Słupki są przystosowane do użytku wewnątrz i na zewnątrz budynków. Słupki ostrzegawcze z taśmą wykonano ze stali nierdzewnej, a podstawę z żeliwa dla ich dodatkowej stabilności. Trwałość i stabilność to ważne cechy, szczególnie podczas używania produktu na zewnątrz. Na słupkach można dodatkowo umieścić uchwyt na znak informacyjny albo ostrzegawczy, przezroczysty z obu stron, dzięki czemu informacja może być widoczna z każdej strony. Z kolei każdy drogowy słupek wyposażony może być w specjalną głowicę do zamocowania taśmy. Głowicę z taśmą łatwo zamocować w górnej części słupków drogowych, tworząc funkcjonalne systemy odgradzające. Każda głowica posiada trzy uchwyty do zaczepienia taśmy. Sprawia to, że można tworzyć funkcjonalne bariery przy użyciu niewielu pachołków. Taśma posiada funkcję automatycznego powrotu. Kasety wykonano z tworzywa sztucznego. Taśma wykonana jest z poliestru w żywych, ostrzegawczych kolorach, które zapewniają doskonałą widoczność. Taśma jest wodoodporna i przystosowana do użytku na zewnątrz budynków. Wysokiej jakości taśmy zwijane wykonano z folii polietylenowej, która wpływa na ich dobrą wytrzymałość i odporność na zerwanie, a także na działanie czynników atmosferycznych. Mogą być stosowane wielokrotnie, zachowując przy tym swoje właściwości i estetyczny wygląd. Taśmy odgradzające z własnym nadrukiem, prostą grafiką albo napisem, mogą dodatkowo być sposobem promowania firmy. Taśmy odgradzające spotyka się w różnych wariantach kolorystycznych. Najczęściej spotykane są taśmy odgradzające żółto-czarne. Natomiast słupki są także żółto-czarne lub biało-czerwone. To kolory przyciągające wzrok i informujące o zagrożeniu. Widać je z daleka. Taśmy są dostępne w różnej długości i szerokości.

Taśmy odgradzające są wyraźnym sygnałem, że w konkretnym miejscu należy zachować szczególną ostrożność lub poruszać się zgodnie ze wskazówkami. Taśmy odgradzające i słupki odgradzające z taśmą łatwo zamontować i zdemontować. Przenoszenie ułatwiają mobilne słupki na kółkach. Słupek z wysuwaną taśmą odgradzającą, która posiada funkcję automatycznego powrotu, jest niezwykle funkcjonalny. Taśma zwija się powoli i jednostajnie, co zapobiega urazom. Taśmę można zamocować do kolejnego słupka lub uchwytu ściennego. Do mocowania taśmy można wykorzystać również elementy otoczenia, takie jak barierki, fragmenty ogrodzenia czy drzewa. Mocując taśmę do uchwytu ściennego można stworzyć barierę na stałe. Do tworzenia barier na stałe, na przykład do blokady wejścia, służy brama do tworzenia stałych barier. To funkcjonalne odgrodzenie można składać i rozciągać jak harmonijkę. Dzięki temu zajmuje niewiele miejsca, gdy nie jest używane. Takie elastyczne ogrodzenie pozwoli stworzyć barierę lub zakaz wjazdu, na przykład na teren zakładu pracy albo na parking. Tego typu ogrodzenie to praktyczne rozwiązanie do tworzenia ogrodzeń w niebezpiecznych rejonach lub wokół obszarów pracy ciężkiego sprzętu, głównie budowlanego. Przyda się również w każdym innym miejscu, gdzie odbywają się niebezpieczne prace. Konstrukcja harmonijki sprawia, że barierę można szybko rozłożyć i złożyć, gdy nie jest już potrzebna. Dzięki temu ogrodzenie tego typu łatwo transportować i przechowywać. Ogrodzenie wyposażono w łączniki pozwalające tworzyć praktyczne szeregi zgodnie z potrzebami, jeśli wymagany jest montaż bariery o większej długości

Zastosuj taśmę odgradzającą lub bariery harmonijkowe do zabezpieczenia placów budowy, miejsc remontu albo do wyznaczenia ciągu komunikacyjnego wewnątrz budynku lub na zewnątrz. Nasze wysokiej jakości produkty do ogradzania i ostrzegania o zagrożeniach są funkcjonalne i wyposażone w ciekawe rozwiązania. W ofercie AJ Produkty znajdziesz uchwyty na oznaczenia w wielu rozmiarach, które można zamocować bezpośrednio na słupkach oraz szeroki asortyment różnego typu barier ochronnych - barierki chodnikowe i drogowe, słupki parkingowe, słupki odgradzające, bariery betonowe idealne jako blokada drogi lub ochrona przed zderzeniem i wiele innych. Oferujemy również przydatne do oznaczania terenu akcesoria, takie jak chorągiewki ostrzegawcze o doskonałej widoczności, idealne do użytkowania na zewnątrz budynków. Wykonane z trwałego polietylenu, są doskonałe do tworzenia tymczasowych wygrodzeń i oznaczeń. Zaopatrzysz się u nas w liny, łańcuchy, uchwyty ścienne do mocowania barier ochronnych czy pachołki drogowe. Wszystkie akcesoria są sprzedawane oddzielnie. Można je łączyć w dowolny sposób kompletując profesjonalny zestaw do ogradzania i ostrzegania. W razie potrzeby w każdej chwili można go rozbudować o nowe elementy z naszej oferty. W przypadku wątpliwości dotyczących specyfikacji barier ochronnych skontaktuj się na czacie z naszymi konsultantami. Pomożemy wybrać odpowiednie sprzęty i akcesoria.