Łańcuch odgradzający

Sprzęty służące do odgradzania stosuje się do kierowania ruchem pieszych lub pojazdów, na przykład na terenie magazynów. Łańcuchy odgradzające, mimo prostej konstrukcji, dobrze spełniają swoje zadanie. Ukierunkowują ruch pieszych w określonym kierunku lub uniemożliwiają im wkroczenie na jezdnię w nieodpowiednim miejscu. Na rynku dostępne są łańcuchy odgradzające z metalu i z tworzywa sztucznego. Łańcuchy z tworzywa sztucznego są bardzo lekkie i nie wymagają konserwacji. Są odporne nawet na trudne warunki atmosferyczne. Zarówno łańcuchy metalowe, jak i plastikowe dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych – białe, czerwone, biało-czerwone i czarno-żółte. Kolor ogniw można dobrać tak, aby odgrodzenie pasowało do otaczającej infrastruktury. Łańcuchy sprawdzą się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Sprzętem potrzebnym do zamontowania łańcuchów odgradzających są słupki odgradzające. Słupki do tymczasowych barier, elastycznych kordonów czy systemów kolejkowych można łatwo przesuwać w razie potrzeby. Mogą być również używane do ustawiania bezpiecznych przejść i stref bezpieczeństwa w magazynach, wokół maszyn i w wielu innych miejscach. Ustawienie kilku połączonych łańcuchem słupków tworzy bezpieczne strefy na przykład przy stanowiskach pracy, co pomaga zmniejszyć ryzyko wypadków. Słupki odgradzające wykonane z wytrzymałego tworzywa sztucznego są lekkie i łatwe do przenoszenia. Ich podstawy należy wypełnić piaskiem lub wodą, aby słupki z tworzywa sztucznego nie przewróciły się. Słupki mają po dwie wypustki do mocowania łańcucha. Słupki do mocowanie łańcuchów są zwykle biało-czerwone, co poprawia ich widoczność i sprawia, że ich ostrzegawcza rola jest zrozumiała dla wszystkich przechodzących w pobliżu odgrodzonego tymczasowo miejsca. Kolory są odporne na ścieranie, dlatego słupki mają długą żywotność. W celu połączenia łańcucha odgradzającego ze słupkiem potrzebny jest łącznik do łańcucha. Firma AJ Produkty oferuje także czarno-żółte słupki odgradzające metalowe, wykonane ze stali, umieszczone na stabilnej podstawie. Słupki metalowe mogą mieć dwa sposoby mocowania łańcucha - zewnętrzne wypustki, jak słupki z tworzywa sztucznego, lub znajdujący się w górnej części praktyczny przepust przez słupek do poprowadzenia łańcucha. Dzięki temu można szybko i sprawnie tworzyć wygrodzenia bez konieczności zdejmowania łańcucha. Wystarczy przestawić słupek razem z łańcuchem i bariera jest gotowa. Powierzchnia słupków malowana jest proszkowo, co sprawia że są trwałe i wytrzymałe na trudne warunki atmosferyczne. Słupki odgradzające łatwo można rozstawić, zebrać i przewieźć. To produkt funkcjonalny, mający różnorodne zastosowanie.

Praktyczne plastikowe łańcuchy odgradzające pozwalają łatwo wyznaczyć sekcje według potrzeb użytkownika i skierować ruch samochodów oraz pieszych w pożądanym kierunku. Łańcuch odgradzający to doskonałe rozwiązanie do stref wejściowych do firm czy na imprezy masowe, na parkingi, do magazynów oraz do zakładów przemysłowych. Łańcuch odgradzający przydaje się w miejscach, gdzie nie wystarczą tylko oznaczenia podłogowe. W magazynach, zakładach przemysłowych czy hangarach, gdzie poruszają się samochody, wózki widłowe i inny ciężki sprzęt łańcuch odgradzający doskonale spełnia swoją rolę - nie dopuszcza do opuszczenia przez taki sprzęt swojej strefy ruchu, dzięki czemu poprawia bezpieczeństwo pracy. Łańcuch odgradzający przydaje się podczas imprez masowych, na budowach, podczas remontów. Łańcuchy odgradzające są często stosowane jako prowizoryczne bramy czy szlabany. Łatwo je zamontować, zdemontować i przewieźć, co niewątpliwie stanowi ich dużą zaletę. Co ważne, koszt zakupu takiego sprzętu nie jest wysoki.

Pachołek drogowy

Pachołek drogowy to sprzęt, który spełnia wiele praktycznych zadań w ruchu drogowym. Pachołki drogowe pozwalają na wyznaczenie torów jazdy w czasie prac drogowych - dobrze nadają się do wyznaczania zwężenia na jezdni. Pozwalają na rozdzielenie kierunku ruchu pojazdów, na wyraźne odgrodzenie miejsca prowadzenia robót drogowych czy uszkodzonych miejsc na jedni, na przykład uszkodzonej studzienki kanalizacyjnej. Pomagają zabezpieczyć świeżo namalowane znaki drogowe, aby farba nie została rozmazana przez przejeżdżające pojazdy. Pachołki wykorzystywane są także na placach manewrowych i parkingach, zwykle do zablokowania konkretnych miejsc parkingowych dla określonych użytkowników. Wysokość pachołka sprawia, że jest on dobrze widoczny z samochodu. Zależnie od potrzeb na rynku można zaopatrzyć się w modele o wysokości od 30 cm nawet do metra. Kierowcy widząc pachołki drogowe wiedzą, że powinni zachować szczególną ostrożność. Ich widoczność poprawia wyrazisty kolor - są najczęściej biało-czerwone lub mają kolor czarno-żółty. Pachołki drogowe wykonane są z elastycznego tworzywa sztucznego, dlatego nawet w przypadku najechania na nie samochodem, raczej nie uszkodzimy pojazdu. Najlepiej sprawdzają się modele osadzone na obciążonej podstawie, ponieważ nie ulegają przesuwaniu nawet podczas wietrznej pogody. Istnieją modele z oświetleniem na wierzchołku, przydatne do szczególnie niebezpiecznych lokalizacji, na przykład na skraju wykopów przy drogach. Z kolei pachołki składane bardzo dobrze nadają się do transportu, ponieważ nie zajmują wiele miejsca. Pachołki drogowe to przydatny sprzęt o wielu zastosowaniach.

Firma AJ Produkty oferuje łańcuchy odgradzające i sznury odgradzające oraz szeroki asortyment różnego typu barier ochronnych - barierki chodnikowe i drogowe, słupki parkingowe, uchwyty ścienne do tworzenia barier przy pomocy sznura, bariery betonowe idealne jako blokada drogi lub ochrona przed zderzeniem i wiele innych. Nasza funkcjonalna brama do tworzenia stałych barier to mobilny produkt na kołach, można składać i rozciągać jak harmonijkę. Pomoże stworzyć barierę lub zakaz wjazdu. Takie ogrodzenie to praktyczne rozwiązanie do tworzenia barier w niebezpiecznych rejonach lub wokół obszarów pracy ciężkiego sprzętu, na przykład budowlanego. Przyda się również w każdym innym miejscu, gdzie odbywają się niebezpieczne prace. Oferujemy również przydatne do oznaczania terenu akcesoria, takie jak chorągiewki ostrzegawcze o dobrej widzialności, idealne do użytkowania na zewnątrz budynków. Wykonane z trwałego polietylenu, są doskonałe do tworzenia tymczasowych wygrodzeń i oznaczeń. Słupki odgradzające wraz z łańcuchami są idealne do umieszczania tymczasowych odgrodzeń i tworzenia efektywnych systemów kolejkowania. Warto się w nie zaopatrzyć, aby zwiększyć bezpieczeństwo i efektywność pracy. Łańcuch odgradzający skutecznie informuje o niebezpieczeństwie lub wyznacza poszczególne strefy, na przykład stanowiska robocze. Oferujemy również lustra drogowe, które oprócz znaków drogowych, pełnią ważną rolę w zwiększaniu bezpieczeństwa na drogach, ale także w halach magazynowych i fabrycznych, na podziemnych garażach i w wielu innych miejscach. Przydatne są także na drogach wewnętrznych w zakładach pracy, gdzie często porusza się ciężki sprzęt drogowy. Dobra widoczność zapobiegnie wypadkom i spowoduje znaczące zwiększenie bezpieczeństwa. Zapoznaj się z naszym asortymentem produktów do wygradzania, a w przypadku wątpliwości skontaktuj się na czacie z naszymi konsultantami. Doradzimy przy wyborze produktów dopasowanych do Twoich potrzeb.