rok zdrowych nawyków

Nowy Rok, nowe postanowienia! Rozpocznij 2018 roku ze zdrowymi nawykami, które zapewnią pozytywne efekty. Wprowadzając niewielkie zmiany, możesz zrobić coś dla zdrowia, energii i kreatywności. Oto sześć prostych i zdrowych nawyków na nowy rok!

 

 

Zainwestuj w aktywne meble

Regularnie zamieniaj tradycyjne krzesło biurowe na stołek lub piłkę balansującą. Aktywne siedzenie wymusza koncentrację na zachowaniu prawidłowej postawy i pozwala ćwiczyć ważne mięśnie pleców. Biurko z regulacją wysokości pozwala łatwo zmieniać pozycję. Poprawia to krążenie krwi i przyspiesza metabolizm.

 

 

Planuj posiłki

Pamiętaj, aby utrzymywać poziom cukru we krwi na stałym poziomie w trakcie dnia. Przygotuj posiłek i przekąski poprzedniego wieczoru, a następnie po prostu zapakuj wszystko do torby! Planując posiłki, oszczędzasz czas i pieniądze.

 

 

Wybierz schody

Niewielkie zmiany mają duże znaczenie, wybierz więc schody zamiast windy, aby uzyskać bardziej aktywny dzień. Gdy wchodzisz po schodach, rozciągasz kończyny i poprawiasz krążenie krwi. Wynik? Więcej energii i lepsza koncentracja!

 

 

Więcej spaceruj

Wyrób nawyk, aby wybrać się na krótki spacer na lunch lub do baru z przekąskami. Wybierz się na spacer sam lub zaplanuj wspólną przechadzkę ze współpracownikami. Spacery to świetny sposób na połączenie pracy i ćwiczeń, sprzyjają one lepszemu rozwiazywaniu problemów. Dodatkowo świeże powietrze i ruch zwiększają kreatywność.

 

 

Nie zapomnij o wodzie

Picie wody pomaga utrzymać koncentrację. Masz problem z monitorowaniem, czy wypijasz odpowiednio dużo wody? Pobierz aplikację na telefon komórkowy, która pomoże kontrolować ilość wypitej wody.

 

 

Ćwicz w pracy

Nie masz siłowni w pracy? Stwórz mały kącik ćwiczeń, w którym każdy będzie mógł wykonywać proste ćwiczenia rozciągające, które wpłyną na większą efektywność mózgu.

Nowe artykuły prosto do Twojej skrzynki!

Kilka razy w miesiącu wysyłamy nasz newsletter z wartościowymi artykułami, przewodnikami po produktach, inspirującymi aranżacjami wnętrz oraz aktualnymi promocjami. Zapisz się już dziś!
Zapisz się tutaj!
Klikając "Zapisz", potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności.