Biuro przyszłości: cel i korzyści

Twoi ludzie pracują w domu? W biurze jest dużo pustych biurek? Jeśli tak, być może nadszedł czas, aby się ich… pozbyć i zrobić miejsce na kreatywne przestrzenie. 
Ponieważ obostrzenia się kończą, miejsca pracy również wracają do normalnego trybu. A może nie? Wiele rzeczy wskazuje na to, że to, co uważaliśmy za „normalne” przed pandemią, tak naprawdę już nie istnieje. Zamiast tego zobaczymy nowy typ biura i więcej pracy hybrydowej. Innymi słowy połączenie pracy zdalnej i biurowej. 

Praca hybrydowa ma wiele zalet. Przede wszystkim daje pracownikom większą elastyczność i większą kontrolę nad ich czasem, co znacznie ułatwia codzienne życie. A ponieważ praca nie musi być już wykonywana w określonym miejscu, zwiększa to również szanse, że jako pracodawca znajdziesz osoby ze specjalistyczną wiedzą poza siedzibą firmy. Jednak wraz ze wzrostem możliwości pracy zdalnej rosną wymagania w miejscu pracy. Fizyczne udanie się do biura musi być wartościowe.
Dobrym sposobem na uatrakcyjnienie biura jest skupienie się na rzeczach, które pracownicy uważają za wady pracy zdalnej lub za którymi tęsknią. Na przykład brak interakcji społecznych, który dla wielu osób jest największą wadą pracy z domu. Nie tylko dla poczucia wspólnoty, ale także dla kreatywności. Samo podróżowanie do i z biura przynosi nowe wrażenia, które dają początek inspiracji. A kiedy już tam dotrzesz, często łatwiej jest wymienić się pomysłami i uzyskać informacje zwrotne na prawdziwym spotkaniu niż podczas rozmowy telefonicznej lub wideo.
Gdy odważysz się zakwestionować ideę, jak „powinno” wyglądać biuro, możliwości są nieograniczone!”
Dlatego dobrym pomysłem jest zaprojektowanie miejsca pracy w sposób promujący spotkania towarzyskie i kreatywność. Jednocześnie trzeba pamiętać, że każdy pracownik ma inne potrzeby i pragnienia. Niektórzy nie lubią pracować w biurze open space i potrzebują bardziej odizolowanych przestrzeni, w których mogą lepiej się skoncentrować. Dla innych ważna jest możliwość przełączania się między pracą przy biurku a wygodnym fotelem. Gdy odważysz się zakwestionować ideę, jak „powinno” wyglądać biuro, możliwości są nieograniczone! Znajdź inspirację dla swojego biura przyszłości w ofercie mebli wypoczynkowych AJ Produkty.

Nowe artykuły prosto do Twojej skrzynki!

Kilka razy w miesiącu wysyłamy nasz newsletter z wartościowymi artykułami, przewodnikami po produktach, inspirującymi aranżacjami wnętrz oraz aktualnymi promocjami. Zapisz się już dziś!
Zapisz się tutaj!
Klikając "Zapisz", potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności.