Dobra akustyka w każdym biurze

Badania pokazują, że rozpraszające dźwięki w tle zmniejszają wydajność pracy. Niektórzy decydują się na słuchawki, ale słuchanie muzyki znacząco obniża koncentrację. Wygląda na to, że mózg ma tendencję do przysłuchiwania się wszystkim dźwiękom nawet kiedy skupia się na czymś innym. Najlepszym rozwiązaniem dla biura są produkty pochłaniające dźwięk.

 


 
Na co dzień najważniejsze jest, aby być skutecznym w pracy. Mimo tego zła akustyka jest zjawiskiem bardzo powszechnym. Akustyka stanowi ogromne wyzwanie w otwartych przestrzeniach biurowych, ponieważ dźwięków jest tam więcej i nieprzyjemnie się one mieszają. Przedstawiamy 3 proste sposoby poprawy akustyki w biurze!

 


 
1. Ścianki działowe
Dzielenie biura ekranami dźwiękochłonnymi to świetne rozwiązanie, które rozbija fale dźwiękowe w pomieszczeniu. Za pomocą ekranów akustycznych łatwo zmniejszyć ogólny poziom hałasu. Można bez problemu łączyć wzory i ustawiać pod różnymi kątami. Daje to wiele możliwości wyposażenia biura według własnych upodobań.
 
Ustaw ekrany podłogowe tam, gdzie chcesz, na przykład między biurkami w celu podziału pomieszczenia na praktyczne sekcje. Nie martw się zbytnio o miejsce docelowe; ekrany można wyposażyć w koła i łatwo przetransportować, gdy są potrzebne w innym miejscu. Oprócz spokojnego i ustronnego miejsca, ekrany oferują także ochronę przed wścibskimi współpracownikami i gośćmi.

 


 
2. Ścianki biurkowe
Ekrany biurkowe są bardziej subtelne niż ścianki podłogowe. Ekrany są montowane bezpośrednio na blacie i dają pracownikom możliwość skupienia się na pracy bez rozpraszania się przez stukające klawiatury współpracowników i półszeptane rozmowy.
 
Ekrany biurkowe są  szczególnie polecane do biurek z regulacją wysokości, ponieważ podążają za zmianami wysokości blatu. W naszym asortymencie znajdziesz wiele ekranów biurkowych z materiałem pochłaniającym dźwięk certyfikowanym przez Szwedzki Instytut Badań Technicznych SP. Ekrany biurkowe są zaprojektowane tak, aby były przyjemne wizualnie i mogą być używane zarówno jako tablica ogłoszeń, jak i ściana inspiracji.

 


 
3. Panele ścienne

Wykorzystanie ścian pomieszczenia jest zarówno prostym, jak i skutecznym sposobem na poprawę akustyki w biurze. Panele redukujące hałas mogą być montowane na ścianie w celu zmniejszenia hałasu, a nawet służyć jako tablica ogłoszeń. Lekko przylegające do ściany panele pozwalają na przejście fal dźwiękowych, które odbijają się od ściany, a następnie ponownie przechodzą przez panel. Zapewnia to bardzo wydajną podwójną redukcję hałasu. Panele akustyczne o fantazyjnych kolorach nie tylko tworzą przyjazne środowisko dźwiękowe, ale także poprawiają samopoczucie w biurze.
 
Mamy duży wybór tapicerowanych paneli akustycznych w kilku kolorach, kształtach i rozmiarach. Dają one możliwość mieszania i łączenia wzorów i kolorów, dopasowywanie różnych paneli ściennych oraz tworzenie niepowtarzalnych kompozycji według własnego projektu.

 


 
Klasa dźwiękochłonności A
Wszystkie panele tłumiące hałas i ekrany biurowe w naszym asortymencie posiadają certyfikat SP w zakresie pochłaniania dźwięku. Niezależnie od tego, czy planujesz używać ekranów do wyposażenia biura, jadalni lub salonu, będą one doskonale tłumić niechciane dźwięki, poprawiając akustykę pomieszczeń.

 

 

 

 

Nowe artykuły prosto do Twojej skrzynki!

Kilka razy w miesiącu wysyłamy nasz newsletter z wartościowymi artykułami, przewodnikami po produktach, inspirującymi aranżacjami wnętrz oraz aktualnymi promocjami. Zapisz się już dziś!
Zapisz się tutaj!
Klikając "Zapisz", potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności.