Idealne warunki do nauki w szkole średniej

Kalmar Fria Läroverk to szkoła średnia, która łączy edukację z ćwiczeniami i pozwala uczniom stać się najlepszą możliwą wersją siebie. W AJ Produkty jesteśmy dumni, że wnieśliśmy swój wkład w szkołę, dostarczając rozwiązania ułatwiające uczniom różnicowanie metod i pozycji podczas nauki zarówno w klasie, jak i poza nią.
Kvinna som tittar rakt in i kameran
Teraz mamy meble, które ułatwiają uczniom zmianę metod i pozycji podczas nauki zarówno w klasie, jak i w naszych otwartych przestrzeniach
Linda Wolfgang, rektor Kalmar Fria Läroverk

Edukacja i ćwiczenia

Kalmar Fria Läroverk dąży do tego, aby wydobyć z każdego ucznia to, co najlepsze i ma plan, jak to osiągnąć. Szkoła zachęca wszystkich uczniów do łączenia nauki z aktywnością fizyczną i jest głęboko przekonana, że ćwiczenia prowadzą do lepszych wyników w nauce. Dyrektorka Linda Wolfgang podsumowuje podejście szkoły w następujący sposób:

„Koncepcja szkoły ma silne podstawy badawcze i obejmuje regularną aktywność fizyczną, która sprzyja dobremu zdrowiu, samopoczuciu i zdolności do uczenia się. Treningi sprawiają, że uczniowie mają więcej energii i wytrzymałości, łatwiej się koncentrują i osiągają lepsze wyniki w nauce.

Atrakcyjne otoczenie

Szkoła ma około 190 uczniów w trzech rocznikach. Bazujemy na 6 programach nauczania: dzieci i rekreacja, ekonomia, elektryczność i energia, sztuka, nauki społeczne i technologia. Kalmar Fria Läroverk jest częścią organizacji Fria Läroverken, prowadzonej przez Watma Education. Szkoła ma duże ambicje:

„Zarówno w naszych programach akademickich, jak i zawodowych oferujemy nauczanie prowadzone przez nauczycieli w bezpiecznym i atrakcyjnym środowisku. Jeśli dodasz do tego zaangażowanych nauczycieli i sesje ćwiczeń fizycznych w ciągu dnia, okazuje się, że proponujemy uczniom warunki do jak najlepszego wykorzystania czasu w szkole średniej” – mówi Linda.

Meble tworzą atmosferę

Ambicje szkoły odzwierciedla wystrój wnętrz. Zanim szkoła przeniosła się do obecnej siedziby, dyrekcja utrzymywała bliski kontakt z zespołem projektowym AJ, zarówno na miejscu, jak i online. Wysłuchaliśmy wymagań szkoły, przygotowaliśmy propozycje aranżacji wnętrz i konsultowaliśmy się z dyrekcją w miarę postępu prac. Na początku semestru jesiennego 2021 wszystko było gotowe do użycia.

„Wybrane przez nas meble ułatwiają uczniom zmianę metod pracy i pozycji podczas nauki” – mówi Linda. „Stworzyliśmy również otwarte przestrzenie do nauki zamiast sal do zajęć grupowych. Pozwala to uczniom uczyć się i spotykać w mniejszych i większych grupach, co prowadzi do pozytywnej atmosfery w szkole”.

Elever som samlats och sitter på bänkar

Zadowolenie z rezultatów

Wszyscy czerpiemy korzyści z elastycznego wyposażenia. W salach lekcyjnych uczniowie mają możliwość przejścia z tradycyjnych niskich biurek i krzeseł na stoły i stołki o regulowanej wysokości. Różnorodność występuje również w otwartych przestrzeniach, gdzie wielopoziomowe siedziska są połączone ze stołami barowymi, ławkami, krzesłami i stacjonarnymi ławami. Przyjazna biblioteka szkolna posiada zarówno rowerki treningowe, jak i wygodne fotele.

Uczniowie, nauczyciele i pracownicy administracyjni uważają, że wyposażenie szkoły sprawdza się doskonale.

„W AJ Produkty uważnie wysłuchano, jakie mamy potrzeby. Konsultanci pomogli spełnić wszystkie życzenia. Jesteśmy bardzo zadowoleni z rezultatu” – mówi Linda Wolfgang.

Chcesz dowiedzieć się, co eksperci AJ mogą zrobić dla Twojej szkoły? Przeczytaj więcej tutaj.

Nowe artykuły prosto do Twojej skrzynki!

Kilka razy w miesiącu wysyłamy nasz newsletter z wartościowymi artykułami, przewodnikami po produktach, inspirującymi aranżacjami wnętrz oraz aktualnymi promocjami. Zapisz się już dziś!
Zapisz się tutaj!
Klikając "Zapisz", potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności.