Błyskawiczny projekt dla CC Höganäs Kakel

Błyskawiczny projekt dla CC Höganäs Kakel

Kiedy Höganäs Kakel miała przekształcić pusty lokal w atrakcyjne i wydajne środowisko biurowe, mieli dwie możliwości: albo zrobić wszystko samodzielnie, równolegle z codzienną pracą, albo pozwolić zespołowi AJ Produkty zająć się całym procesem od planowania do realizacji. Firma Höganäs Kakel zdecydowała się skorzystać z naszej pomocy i otrzymała kompletne rozwiązanie, w którym w ciągu zaledwie jedenastu tygodni zapewniliśmy wszystko, od opracowania pomysłów na wystrój wnętrz po montaż mebli. Jakość i wygoda w ramach dostępnego budżetu.

 

 

 

Szwedzka firma Höganäs Kakel jest producentem wysokiej jakości płytek i należy do Ricchetti Group, jednej z wiodących europejskich grup w branży ceramiki budowlanej. Kiedy firma miała przenieść swoje biuro w dwóch etapach, najpierw z historycznego obiektu w Ekeby do wynajmowanego lokalu, a następnie do nowej, własnej nieruchomości w Helsingborgu, stanęła przed wyzwaniem: „Jak przy ograniczonym budżecie stworzyć dobre środowisko biurowe w tymczasowym lokalu, które możemy zabrać ze sobą i dalej rozwijać po ukończeniu nowego, stałego biura?”

 

 

W tej sytuacji zwrócili się do AJ z nadzieją na uzyskanie pomocy, zarówno z rozwiązaniem aranżacji wnętrza, jak i wszystkimi praktycznymi kwestiami, takimi jak wybór odpowiednich mebli i upewnienie się, że właściwe rzeczy na czas dotarły we właściwe miejsce.

 

 

WYZWANIE
Pusta przestrzeń w czterech ścianach miała zostać przekształcona w zachęcające i dobrze funkcjonujące środowisko biurowe. Zlecenie obejmowało umeblowanie i doposażenie różnych przestrzeni w nowoczesnym biurze: strefy wejściowej, indywidualnych stanowisk biurowych, głównej sali konferencyjnej i kilku sal dla grup, wspólnej jadalni, a także archiwum i drukarni.

 

 

ROZWIĄZANIE
Nasz zespół początkowo przeprowadził kilka rozmów z klientem, aby uzyskać obraz potrzeb i życzeń. Bazując na tej wiedzy, nasz projektant wnętrz wykonał szkice pomysłów z alternatywnymi planami pięter, różnymi propozycjami mebli i planami wnętrz w 3D, które jasno wizualizowały gotowe rozwiązanie. Gdy klient był zadowolony zarówno z propozycji, jak i kosztorysu, upewniliśmy się, że wszystkie elementy wyposażenia zostały zamówione, dostarczone i zamontowane na miejscu. A wszystko to zgodnie z harmonogramem!

 

 

Cztery wyzwania ...
1. Mieliśmy niecałe trzy miesiące na stworzenie propozycji rozwiązania, zamówienie, dostarczenie i złożenie mebli oraz wszystkich innych elementów wyposażenia.
2. Plan otwartego piętra. Wcześniej pracownicy mieli własne gabinety, które lubili. W nowym pomieszczeniu było niewiele ścian, co oznaczało, że musieli przystosować się do wspólnej pracy w otwartym środowisku.
3. Budżet. Ze starego biura nic nie zabrano, dlatego w naszej propozycji musiało znaleźć się sporo nowych mebli. Oprócz spełnienia wymagań finansowych i ergonomicznych, nowe wnętrze musiało być również zgodne z projektem korporacyjnym Höganäs Kakel.
4. Działanie dwuetapowe. Firma pozostanie w tymczasowej siedzibie tylko przez około dwa lata, po czym przejdzie do stałego rozwiązania w innej części Helsingborga. Dlatego ważne było, aby wybrać meble, które można łatwo transportować i wykorzystać do aranżacji kolejnego wnętrza.

 

 

... i cztery rozwiązania
1. Dzięki dobrze skoordynowanemu zespołowi projektowemu i efektywnemu łańcuchowi dostaw byliśmy w stanie szybko wyprodukować meble, których potrzebował klient. W tym przypadku nasza standardowa dostawa w ciągu 3-5 dni roboczych była wyjątkowo cenna.
2. Poszczególne działy (sprzedaż, obsługa klienta, finanse itp.) zostały pogrupowane osobno na otwartej przestrzeni, ale nadal blisko innych funkcji, aby uprościć komunikację. Dźwiękochłonne ścianki biurkowe i podłogowe zapewniły prywatność na każdym stanowisku, a wszystko to w celu promowania dobrego samopoczucia i spokoju podczas pracy.
3. Nasze serie mebli charakteryzują się nie tylko wysoką jakością i dobrym wzornictwem, ale także bardzo atrakcyjną ceną. Pakiet ten szybko spodobał się klientowi.
4. Zakres i jakość naszego asortymentu ułatwia znalezienie odpowiedniego produktu, zarówno pod względem kształtu, koloru, jak i rozmiaru. Ułatwia również stworzenie jednolitego stylu aranżacji, który może być dalej rozwijany.

 

 

Duch zespołu
Mniejsze przestrzenie biurowe zostały przekształcone w pokoje dla grup. Praktyczne rozwiązanie, aby pracownicy w razie potrzeby mogli odbierać indywidualne telefony, prowadzić spotkania wideo i współpracować w grupach, nie przeszkadzając nikomu innemu.

 

Oprócz braku własnych pomieszczeń biurowych, największą zmianą dla personelu jest wystrój jadalni. Wcześniej siedzieli przy mniejszych stolikach z najbliższymi kolegami i rzadko mieli kontakt z innymi. Zgodnie z nową strategią otwartości zaproponowaliśmy jeden, długi stół obiadowy z miejscem dla wszystkich pracowników. Stworzyło to warunki zarówno do zwiększonego kontaktu, jak i lepszego ducha w zespole.

 

 

Wszystkie fakty pod ręką
Osiągnęliśmy sukces, ponieważ zrozumieliśmy wyzwanie firmy, przedstawiliśmy propozycję, która spełniła wszystkie potrzeby i mogła zostać szybko dostarczona w ramach dostępnego czasu i budżetu. Udało nam się wykorzystać warunki lokalowe i stworzyć otwarte biuro, zapewniając jednocześnie prywatną przestrzeń dla pracowników. Ponadto odpowiedzieliśmy na życzenia kierownictwa dotyczące większego dialogu między działami w celu zapewnienia bardziej efektywnego sposobu pracy.

Wynik mówi sam za siebie. Wszyscy są zadowoleni zarówno z wnętrza, jak i z jakości produktów. Nowoczesny styl biura pokazuje, że Höganäs Kakel chce wyglądać profesjonalnie, gdy przychodzą klienci i dostawcy. Ponadto rozwiązanie można łatwo transportować i dalej rozwijać, gdy nadejdzie czas na kolejny etap.

Nowe artykuły prosto do Twojej skrzynki!

Kilka razy w miesiącu wysyłamy nasz newsletter z wartościowymi artykułami, przewodnikami po produktach, inspirującymi aranżacjami wnętrz oraz aktualnymi promocjami. Zapisz się już dziś!
Zapisz się tutaj!
Proszę czekać...
Klikając "Zapisz", potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności.