Airshoppen – magazyn optymalny

Airshoppen – magazyn optymalny

Od ponad 30 lat Airshoppen dostarcza towary wolnocłowe pasażerom lotów czarterowych. Zanim firma przeniosła się do nowego magazynu w Landskronie, zleciła nam optymalizację oraz wyposażenie budynku o powierzchni 12 000 metrów kwadratowych. W rezultacie Airshoppen ma teraz wydajne rozwiązanie magazynowe z 4300 miejscami paletowymi i zdolnością do pakowania 1 miliona przesyłek rocznie.
Rozwiązaliśmy wszystkie problemy, od optymalizacji planu po produkcję, dostawę i ostateczny montaż wszystkich regałów paletowych i stołów do pakowania
Armin Seceragic, projektingenjör på AJ Produkter

Maksymalna pojemność

Airshoppen jest częścią Nordic Leisure Travel Group i odpowiada za pakowanie i dystrybucję zamówionych w przedsprzedaży towarów bezcłowych pasażerom grupy na całym świecie. Firma oferuje około 1200 produktów wiodących marek w branży produktów do pielęgnacji skóry, perfum, biżuterii, okularów przeciwsłonecznych, słodyczy i alkoholi.
 
Decydując się na przeniesienie magazynu centralnego do nowego obiektu logistycznego w Landskronie w 2019 roku, firma zwróciła się do AJ Produkty z konkretnym zadaniem, które miało na celu maksymalizację pojemności magazynu w ustalonych ramach czasowych.

Długa lista wymagań

Nasz zespół sprzedaży projektowej, który specjalizuje się w rozwiązaniach magazynowych, kierował projektem mającym na celu stworzenie kompletnego rozwiązania spełniającego wymagania klienta. Oprócz wydajnego systemu przechowywania i wysokiej jakości wyposażenia, specyfikacja obejmowała również dobrą ergonomię, wydajne procedury kompletacji i wysoki poziom bezpieczeństwa.

„To było zadanie, które bardzo nam odpowiadało” – mówi Stefan Berg, Business Area Manager Industry & Warehouse w AJ Produkty. „- Dzięki naszej szerokiej gamie wyposażenia magazynów i naszemu bogatemu doświadczeniu w realizacji dużych projektów logistycznych, szybko byliśmy w stanie zaproponować atrakcyjną ofertę, która spełniała obecne i przyszłe potrzeby klienta”.

Kiedy kierownictwo Airshoppen zaakceptowało naszą propozycję, skoncentrowaliśmy się na kwestiach praktycznych.

Realizacja krok po kroku

Armin Seceragic, inżynier projektu w AJ Produkty, był początkowo odpowiedzialny za obliczenia techniczne i rysunki. Następnie pełnił rolę kierownika projektu.
„- Rozwiązaliśmy wszystkie problemy, od optymalizacji planu po produkcję, dostawę i ostateczny montaż wszystkich regałów paletowych i stołów do pakowania” - mówi Armin.
„- Codziennie rozmawialiśmy z klientem i wykonawcą robót budowlanych. Było wiele dodatkowych zamówień, które stopniowo realizowaliśmy, w tym zakup mebli biurowych. To był wspaniały projekt!" Warto dodać, że każdy towar, zarówno duży, jak i mały, dostarczyliśmy zgodnie z harmonogramem.

Nasze kompleksowe rozwiązanie

Projekt obejmował wszystko, od szkiców wystroju wnętrz po zarządzanie projektem i inspekcje. Ponadto dostarczyliśmy i zmontowaliśmy następujące produkty:
• Najwyższej jakości regały paletowe ULTIMATE z łącznie 4300 miejscami paletowymi, które są indywidualnie oznakowane.
• Około 1000 miejsc kompletacji na przenośnikach regałowych, które są zintegrowane z regałem paletowym dla najlepiej sprzedających się produktów.
• Wszystkie miejsca kompletacji wyposażone są w palety z obsługą od dłuższego boku, co zapewnia bardziej ergonomiczny proces kompletacji.
• Rozwiązania zabezpieczające, w tym ograniczniki palet, wzmocnienia pionowe, osłony przed kolizją i odbojniki.
• Dodatkowe wyposażenie magazynu, takie jak stoły do pakowania i wózki do konfekcjonowania oraz meble biurowe.

Dobre widoki na przyszłość

Airshoppen przeniósł się do nowego magazynu zgodnie z planem w drugim kwartale 2020 roku. Obecnie ma doskonałe widoki na przyszłość. Firma dysponuje wydajnym, bezpiecznym magazynem, w którym można spakować około 2 500 000 produktów i obsłużyć 1 milion przesyłek rocznie. Przez wiele lat.
Pallställ

Regały ULTIMATE, czyli magazyn optymalny

Seria ULTIMATE to innowacyjne regały paletowe wysokiego składowania stworzone przez AJ Produkty. System ma wiele praktycznych zalet, w tym dwa kluczowe rozwiązania oszczędzające miejsce. 1) Wysokość belek nośnych można regulować w odstępach 50 mm, co zwiększa pojemność regałów. 2) Węższe słupy w porównaniu z tradycyjnymi regałami oszczędzają miejsce na podłodze – powstałą przestrzeń można wykorzystać na kolejne regały lub na przejazdy dla wózków. Firma Airshoppen zdecydowała się na drugą opcję.

 

Chcesz poznać więcej rozwiązań logistycznych AJ? Skontaktuj się z naszymi ekspertami tutaj.

Nowe artykuły prosto do Twojej skrzynki!

Kilka razy w miesiącu wysyłamy nasz newsletter z wartościowymi artykułami, przewodnikami po produktach, inspirującymi aranżacjami wnętrz oraz aktualnymi promocjami. Zapisz się już dziś!
Zapisz się tutaj!
Klikając "Zapisz", potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności.