Im więcej aktywności w szkole, tym lepiej

Wielogodzinne siedzenie ma negatywny wpływ na zdrowie i wyniki pracy. To dobrze znany fakt, który jest brany pod uwagę w aranżacji wnętrz większości miejsc pracy dla dorosłych. Ale my w AJ Produkty uważamy, że taką samą troskę należy okazywać naszym dzieciom w wieku szkolnym. Dlatego oferujemy meble szkolne, które zarówno ułatwiają zmianę pozycji pracy, jak i mają pozytywny wpływ na zdolność uczenia się.
Środowisko pracy w szkole powinno oczywiście być tak dobre, jak w nowoczesnym biurze. W końcu szkoła jest
miejscem pracy dzieci i mają takie samo prawo jak dorośli do pracy w ergonomicznym środowisku. Oznacza to przede wszystkim, że dzieci i młodzież muszą mieć możliwość zmiany pozycji pracy - co zapewnią odpowiednie meble i wyposażenie. Więcej o tym później, najpierw skupmy się na tym, dlaczego różnorodność jest dobra.

Każdy wygrywa w bardziej aktywnej szkole

Jako ludzie jesteśmy stworzeni do ruchu i wiele pozytywnych rzeczy dzieje się w nas, gdy jesteśmy aktywni. Zarówno w umyśle, jak i w ciele. Przyczynia się do tego zwiększone krążenie krwi, które sprawia że dostajemy więcej energii, stajemy się bardziej uważni i możemy się lepiej skoncentrować, ponadto stajemy się kreatywni i łatwiej nam współpracować. Ponadto powszechnie wiadomo, że ruch poprawia naszą zdolność uczenia się. Więc wszyscy wygrywają w bardziej aktywnej szkole!

Pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie


Kiedy się poruszamy, nasz szkielet i mięśnie się wzmacniają. Jest to szczególnie ważne dla dzieci, gdy ich ciała rosną. Ale wpływa również na nasze samopoczucie, zarówno w danej chwili, jak i później w życiu. Oprócz poprawy wydolności sercowo-naczyniowej, zwinności i koordynacji, aktywne życie codzienne pomaga zmniejszyć ryzyko cukrzycy typu 2 i otyłości. Naturalny wzorzec ruchu wpływa również na nasze zdrowie psychiczne i jest czynnikiem ochronnym zarówno przed stresem, jak i depresją.

Nowa ławka uczniowska z wieloma korzyściami


Dzieci i młodzież potrzebują więcej ruchu w życiu codziennym – dlatego stale rozwijamy naszą ofertę
aktywnych mebli szkolnych. Najnowszy produkt: Adjust - ławka uczniowska z regulacją wysokości, która zapewniaja mile widzianą różnorodność i pomaga uczniom pozostać skoncentrowanym przez długi czas w szkolne dni. Stół jest również łatwy w przenoszeniu i nie wymaga podłaczenia do gniazdka elektrycznego. Ale Twoje możliwości wyboru biurek szkolnych z regulacją wysokości kończą się nie ma Adjust: Arise i Ascend to dwie alternatywy, które mają ten sam korzystny wpływ na uczniów.
Elevbord Adjust1 565,-

Więcej mebli szkolnych, które aktywizują dzieci

Zmiana pozycji roboczej jest nie tylko dobra dla ciała, ale także zapewnia dodatkową energię.
Dlatego aktywne siedziska, takie jak stołki balansujące, piłki pilates i fotele siodłowe, są idealne na
długie lekcje. Dzięki wbudowanej niestabilności zmuszają organizm do dodatkowej pracy –
niezauważalny dla uczniów wysiłek. Wiele krzeseł studenckich ma również siedzisko, które pozwala
aby uczniowie mogli siedzieć na nich zarówno przodem, jak i tyłem, co również ułatwia zmianę pozycji.

Pierwszy krok w kierunku celu

Jakie warunki muszą mieć dzieci w Twojej szkole, aby zmieniać pozycję i zajmować stanowisko pracy?
Jeśli chcesz osiągnąć szybką zmianę, wskazówką może być wyposażenie sali w 2-3 biurka szkolne z regulacją wysokości i aktywne krzesła, a następnie pozwolenie uczniom na pracy przy nich na zmianę. To dobry początek w drodze do celu: zapewnieniu aktywnego dnia w szkole.
Czy potrzebujesz wskazówek, jak zapewnić uczniom jak najlepsze warunki?
Przeczytaj artykuł „Aktywna klasa to jest to!”