Jak ułatwić segregację odpadów

Segregacja odpadów jest ważnym procesem, który można łatwo wprowadzić i dalej rozwijać. Dzięki wyraźnemu oznakowaniu pracownicy będą segregować bez wątpliwości. Tutaj znajdziesz wskazówki, co możesz zrobić, aby poprawić sortowanie odpadów w miejscu pracy.

 

 

Oszczędzaj energię i zasoby naturalne

Segregacja odpadów przynosi korzyści każdemu. Nie tylko baterie, ale również inne niebezpieczne odpady, mogą być utylizowane w bezpieczny sposób. Segregacja skutkuje też korzyściami dla środowiska na etapie produkcji. Ponieważ tworzenie nowego papieru z materiału pochodzącego z recyklingu jest bardziej energooszczędne i zasobooszczędne w porównaniu ze spalaniem starego papieru, a następnie wycinaniem kolejnych drzew, aby wykorzystać je jako surowiec do nowego papieru.

 

 

Najpierw te niebezpieczne

Jak więc zacząć? Dobra rada to zacząć od tego, co powoduje największe szkody: odpady niebezpieczne dla zdrowia i środowiska. Niektóre produkty zawierają substancje toksyczne, wybuchowe lub łatwopalne, a przez to szkodliwe dla ludzi i środowiska. Zużyte baterie, lampy energooszczędne, świetlówki, komputery i inne odpady elektryczne to przykłady odpadów, które należy segregować i pozostawić w punkcie selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w każdej gminie. Wystarczy umieścić niebezpieczne odpady w odpowiednich pojemnikach.

 

 

Łatwa segregacja w pracy

Im więcej recyklingu, tym lepiej dla środowiska. Dlatego ułatw pracownikom zadanie, umieszczając kosze do recyklingu w dogodnej odległości od ich stanowisk pracy. W środowiskach biurowych dobrym pomysłem jest posiadanie pojemnika na papier pod każdym biurkiem i w pomieszczeniu z drukarką. W warsztacie i magazynie stacje segregacji powinny być strategicznie rozmieszczone w pobliżu miejsc, w których powstają odpady. A jeśli chodzi o liczbę kontenerów, zasada jest taka: im więcej, tym lepiej - wtedy rośnie prawdopodobieństwo, że każdy przedmiot trafi we właściwe miejsce.

 

 

Wyraź to jasno w jadalni

Segregacja jest niezwykle istotna w stołówce. Oddzielanie opakowań plastikowych, szklanych i metalowych od innych odpadów jest bardzo korzystne - podobnie jak przekształcanie odpadów spożywczych w biogaz. Użyj wyraźnych etykiet lub pojemników z pokrywami w różnych kolorach, aby ułatwić proces segregacji. Dzięki zastosowaniu szafki do sortowania odpadów z kilkoma przegrodami segregacja nie będzie trudniejsza niż wrzucanie wszystkiego do tego samego pojemnika.

 

 

Rola klasycznego kosza

Pozostałe odpady powinny lądować w klasycznym pojemniku na śmieci, który można łatwo opróżnić i wyczyścić. Pojemniki są dostępne w kilku różnych rozmiarach, ale wszystkie są wykonane z wytrzymałego i odpornego na promieniowanie UV HDPE i mają duże koła, które ułatwiają przemieszczanie z miejsca na miejsce.

 

 

Większy gabaryt? Użyj kontenera!

Jeśli chodzi o segregację odpadów na większą skalę - z cięższych materiałów lub przy zbiórce wszelkiego rodzaju odpadów poprodukcyjnych w miejscu pracy – kontener wywrotka to doskonały wybór. Te solidne kontenery są dostępne w różnych rozmiarach i pojemnościach od 150 do 3000 litrów. Wszystkie zostały zaprojektowane do intensywnego użytkowania i transportu wózkami widłowymi. Są również dostępne w kilku różnych kolorach, aby ułatwić segregację. Dodaj pokrywy, koła, etykiety oraz inne funkcjonalne akcesoria, które ułatwią wykonanie zadania, nawet w przypadku najcięższych i najtrudniejszych odpadów.

 

 

4 wskazówki dotyczące segregacji odpadów:

1. Zacznij od niebezpiecznych odpadów – oddziel baterie, żarówki, odpady elektryczne itp. z reszty odpadów.

2. Wyjaśnij - używaj etykiet do recyklingu lub pojemników w różnych kolorach dla różnych rodzajów odpadów.

3. Wiele pojemników w jednym - jeśli jest miejsce, wybierz szafkę z kilkoma pojemnikami wewnętrznymi. W ten sposób segregacja i recykling stają się równie łatwe, jak w przypadku wyrzucania wszystkich odpadów do tego samego kosza.

4. Wiele punktów segregacji - upewnij się, że pracownicy zawsze mają łatwo dostępną stację segregacji w pobliżu stanowiska pracy, a także w recepcji i jadalni.

 

 


Chcesz więcej wskazówek? Skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta pod numerem 22 862 38 76

Nowe artykuły prosto do Twojej skrzynki!

Kilka razy w miesiącu wysyłamy nasz newsletter z wartościowymi artykułami, przewodnikami po produktach, inspirującymi aranżacjami wnętrz oraz aktualnymi promocjami. Zapisz się już dziś!
Zapisz się tutaj!
Klikając "Zapisz", potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności.