Rola biura w kreowaniu wizerunku

Dobrze przemyślana aranżacja sprawia, że biuro jest czymś więcej niż miejscem pracy. Stylowo zaprojektowane wnętrze uprzyjemnia pracę i wspiera kulturę korporacyjną. Dodatkowo przyciąga klientów i atrakcyjnych kandydatów podczas rekrutacji na nowe stanowiska. Oto nasze wskazówki jak budować wizerunek firmy za pomocą wnętrz.

Pokaż oblicze firmy

Praca z domu kilka dni w tygodniu nie oznacza końca kultury biurowej. Wciąż potrzebne są fizyczne miejsca spotkań, aby przyjmować klientów w reprezentatywny sposób i wzmacniać kulturę firmy oraz współpracę między kolegami. Inwestycja we wnętrza biurowe jest nie do przecenienia zarówno dla biznesu, jak i dla pracowników.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, wnętrza powinny odzwierciedlać przesłanie firmy. Więc zanim cokolwiek zmienisz, musisz zadać sobie pytanie: jakim typem firmy jesteśmy i chcemy być? Idalej: jaki przekaz wizualny chcemy zaprezentować pracownikom i gościom?

Två personer står vi whiteboards som hänger på väggen

Wnętrza dopasowane do biznesu

Twoja firma jest zorientowana na kreatywność albo technologię? Zajmujesz się bezpieczeństwem, biznesem lub produkcją? Te przykłady przywołują obrazy pewnego rodzaju wnętrz, prawda? Zastanów się, co sprawia, że Twoja firma jest wyjątkowa, ale pamiętaj, że aby uzyskać najlepsze wyniki, niezbędna jest spójność.


Oto kilka wskazówek! Myślisz nieszablonowo? Zastosuj to również do wyposażenia. Wybierz kolorowe ściany albo kolorową podłogę, meble w ciekawych kształtach i otwarty plan z tablicami ogłoszeń lub tablicami, na których można wyeksponować aktualne projekty. Jeśli chcesz przekazać powagę i wzbudzić zaufanie, najlepiej sprawdzi się spokojna i stonowana kolorystyka. Dywany, zasłony i meble pokryte tkaninami zapewniają poczucie bezpieczeństwa i przytulności. A może chcesz, aby wnętrza odzwierciedlały starania o ochronę środowiska? Skup się na naturalnych materiałach, zielonych roślinach i meblach w duchu zrównoważonej produkcji - najlepiej z drugiej ręki.

Zobacz wszystkie nasze meble do stołówki tutaj.
Seria - VARIETY

Jednolity styl, zachęcające wnętrze

Masz profil graficzny z wytycznymi, jak firma powinna być reprezentowana w różnych miejscach, np. w materiałach drukowanych lub na stronie internetowej? To dobry punkt wyjścia również do wnętrz. Używając tego samego schematu kolorów i języka projektowania, stworzysz rozpoznawalność i spójność. Ogólnie rzecz biorąc, nie potrzeba niczego ekstrawaganckiego: jednolite meble i tekstylia, wygodne oświetlenie i żywe rośliny zapewniają dobre i zachęcające pierwsze wrażenie i tworzą środowisko, do którego chce się wracać.

6 porad, jak zrobić dobre wrażenie na odwiedzających

Postaw na dumę i ducha zespołu

Posiadanie biura, które robi wrażenie na klientach, jest dobre, ale najważniejsze jest stworzenie miejsca pracy, które sprzyja dobremu samopoczuciu pracowników. Środowisko fizyczne ma wpływ na ludzi, a dzięki świadomym wyborom w zakresie umeblowania można stworzyć warunki do efektywnej i przyjemnej pracy. Wnętrza, które wpisują się w charakter firmy, wzmagają jednocześnie poczucie dumy i ducha zespołu, co sprawia, że jeszcze więcej kompetentnych osób będzie chciało dla Ciebie pracować.


Dobre środowisko biurowe działa jak magnes, który przyciąga do firmy nowe talenty. Inwestowanie w biuro i pracowników się opłaca. Zawsze.