Polityka pracy zdalnej

Posiadając politykę pracy zdalnej, możesz stworzyć lepsze warunki i wytyczne dla swojej firmy oraz dostosować ją do trybu działania optymalnego dla twojego biznesu. Opracowaliśmy prosty szablon z krótkimi opisami, który można wypełnić lub użyć jako przewodnika przy tworzeniu własnych wytycznych.

Wstęp

Polityka pracy zdalnej to przewodnik, który stanowi podstawę tego, w jaki sposób firma odnosi się do możliwości pracy poza biurem. W tej sekcji należy określić, co dotyczy pracy zdalnej i kto podlega wytycznym.

Cele i zakres

W tym miejscu należy nakreślić cel i zakres polityki pracy zdalnej. Do czego ma służyć i po co. Niezbędne jest określenie wytycznych dotyczących sprzętu, wsparcia technicznego, spotkań itp.
 

Przedmiot

W tej sekcji powinno się znaleźć określenie przyczyn wprowadzenia polityki. Zmienione metody pracy po pandemii, nowy kierunek rozwoju itp.
 

Wytyczne i zalecenia w pracy zdalnej

Opisz zasady i wytyczne dotyczące pracy zdalnej w twojej firmie. Określ obowiązki i zakres odpowiedzialności osób pracujących zdalnie oraz ich menedżerów, w tym te dotyczące godzin pracy, procesów, spotkań, środowiska pracy, zdrowia i innych.
 

Ocena i doskonalenie

Opisz, jakie korzyści polityka przynosi firmie i pracownikom. Opisz, jak monitorować, oceniać i poprawiać politykę.
 

Wytyczne i zalecenia dotyczące bezpiecznego środowiska pracy

Co możesz zaoferować swoim pracownikom, aby zapewnić dobre środowisko i warunki podczas pracy zdalnej? Uwzględnij, gdzie wyznaczasz granicę między pracą a czasem wolnym i jak monitorować samopoczucie i wydajność pracowników.

Nowe artykuły prosto do Twojej skrzynki!

Kilka razy w miesiącu wysyłamy nasz newsletter z wartościowymi artykułami, przewodnikami po produktach, inspirującymi aranżacjami wnętrz oraz aktualnymi promocjami. Zapisz się już dziś!
Zapisz się tutaj!
Klikając "Zapisz", potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności.