Team building i kontakty społeczne w pracy zdalnej

Tworzenie kultury firmy podczas pracy zdalnej może być wyzwaniem. Ale dzięki odpowiednim narzędziom i organizacji możesz pokonać największe przeszkody. Jak więc tworzyć społeczność i dbać o ducha zespołu, gdy pracownicy widują się tylko na ekranie?
Jako menedżer musisz zacząć od ustalenia jasnej struktury i zasad, które są łatwe do przestrzegania i satysfakcjonujące dla pracowników. Jednym ze sposobów może być zarezerwowanie spotkań towarzyskich, takich jak cyfrowa przerwa na kawę, wspólne warsztaty i obiady cyfrowe oraz inne spotkania istotne dla atmosfery w firmie. Kolejną dobrą wskazówką jest posiadanie kanału komunikacji wewnętrznej. Rozpocznij czat grupowy, w którym możesz nawiązywać kontakty towarzyskie ze swoimi kolegami i pracownikami. W ten sposób stworzysz przestrzeń na spotkania podobne do pogawędek na korytarzu lub przy ekspresie do kawy.


Stwórz zasady na wideokonferencje, aby każdy mógł uczestniczyć w nich na równych warunkach oraz czuć się widziany i słyszany. Dzięki zaplanowanym odprawom, takim jak wspólne rozpoczęcie dnia jako zespół, masz lepszy wgląd w samopoczucie swoich pracowników podczas pracy.
Rozplanuj spotkania i ustal harmonogram pracy ze stałymi godzinami, tak aby wszyscy byli dostępni w najważniejszych godzinach. Na przykład spożywanie lunchu w tym samym czasie oznacza również, że z góry wiadomo też, że nie dzwonicie i nie przeszkadzacie sobie nazwajem podczas przerwy obiadowej. Nie planujecie też spotkań w tym czasie.

Ważna jest również cyfrowa aktywność fizyczna na odległość. Zarezerwuj 10-minutowe przerwy, w których wszyscy się łączą i wykonują proste ćwiczenia rozciągające i ruchowe. Możecie sobie wzajemnie kibicować, pośmiać się i zrelaksować. Zakończ tydzień pracy czymś zabawnym, takim jak piątkowy quiz lub inna wirtualna aktywność, aby podnieść zaangażowanie i budować zespół!

Nowe artykuły prosto do Twojej skrzynki!

Kilka razy w miesiącu wysyłamy nasz newsletter z wartościowymi artykułami, przewodnikami po produktach, inspirującymi aranżacjami wnętrz oraz aktualnymi promocjami. Zapisz się już dziś!
Zapisz się tutaj!
Klikając "Zapisz", potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności.