Ekspert AJ Produkty: inwestycja w jakość się opłaca!

Dłuższa żywotność, mniejszy wpływ na środowisko, wyższa wartość odsprzedaży i ładniejsze wykończenie… To tylko niektóre z powodów, dla których warto zainwestować w wysokiej jakości meble biurowe.
– Inwestowanie w produkty, które mają długą żywotność, jest po prostu opłacalne, mówi Jan Bengtsson, Inżynier ds. Rozwoju Produktu i Ekspert ds. Jakości w AJ Produkty.
Dla nas jakość to bezpieczeństwo. Klienci powinni zawsze móc ufać pierwszorzędnej obsłudze, a kupowany przez nich produkt ma mieć odpowiednią cenę, być bezpieczny i mieć długą żywotność.
Jan Bengtsson, ekspert ds. jakości w AJ Produkty
Jakość to słowo, z którym spotykamy się na co dzień. O jakości mówią wszyscy producenci, dlatego tak ważne jest, aby konsumenci rozumieli, co to dokładnie oznacza.

Według Jana Bengtssona, który pracuje w AJ Produkty od 25 lat, ocena jakości gołym okiem może być trudna. Jego rada to wypróbować, obejrzeć i dotknąć. Bywa to czasami trudne, ponieważ wiele zakupów odbywa się online.

– Dlatego ważne jest dla nas, aby klient miał pewność, że sprzedawane przez nas produkty są wysokiej jakości. Zapewniamy to, oferując przedsiębiorcom zakupy z możliwością zwrotu, długim okresem gwarancji oraz sprawną i szybką obsługą reklamacji w przypadku pojawienia się problemu.

Dział Jakości zatwierdza każdy produkt

Pojęcie jakości jest kluczowe dla AJ Produkty we wszystkich kontekstach - od projektowania po recykling. Własny dział projektowy i wysoki udział produkcji we własnych fabrykach to dwa ważne czynniki, które zapewniają pełną kontrolę nad procesem przy opracowywaniu zrównoważonych i funkcjonalnych mebli biurowych.
Każdy pojedynczy produkt musi być również zatwierdzony przez Dział Jakości AJ, aby mógł zostać włączony do asortymentu.
– Cały nasz asortyment jest sprawdzany i zatwierdzany pod wieloma względami, takimi jak bezpieczeństwo, stabilność, wytrzymałość, funkcjonalność i wygląd. W wielu przypadkach testy produktów są również przeprowadzane przez akredytowane instytuty, które sprawdzają jakość produktu zgodnie z normami europejskimi – mówi Jan Bengtsson.
Ale zapewnienie jakości nie kończy się na tym etapie:
– Na bieżąco śledzimy również wszelkie reklamacje i w razie potrzeby przeprowadzamy kontrole jakości w celu wykrycia ewentualnych uchybień. Statystyki z reklamacji często prowadzą do sugestii ulepszeń lub produkt jest usuwany z asortymentu, jeśli nie spełnia wymagań.


Jak firma AJ Produkty definiuje jakość?

– Dla nas jakość to bezpieczeństwo. Klienci powinni zawsze móc ufać pierwszorzędnej obsłudze, a kupowany przez nich produkt ma mieć odpowiednią cenę, być bezpieczny i mieć długą żywotność.

Duże wolumeny zakupowe

Jak połączyć wysoką jakość i dobre ceny?
– Większość naszych produktów pochodzi od dostawców europejskich, plus ok. 35% z naszych własnych fabryk, w których mamy pełną kontrolę kosztów. Kolejnym czynnikiem jest to, że dzięki własnemu magazynowi możemy osiągać wysokie wolumeny, co staje się bardziej opłacalne przy zachowaniu krótkich terminów dostaw do klienta.

Czy otrzymujesz od klientów informacje dotyczące jakości?
– Nieustannie analizujemy opinie naszych klientów, a jakość produktów to obszar, w którym zawsze otrzymujemy wysokie oceny. Ponadto jesteśmy dostawcą zamówień publicznych, co ma miejsce tylko wtedy, gdy firma spełnia najwyższe standardy. Kolejnym dowodem jest to, że mamy bardzo dużą grupę stałych klientów.

Czy jakość jest dziś dla klientów ważniejsza niż wcześniej?
– Większość ludzi zdaje sobie dziś sprawę, że musimy przejść od społeczeństwa konsumpcyjnego do myślenia bardziej cyrkularnego, jeśli mamy odnieść sukces w oszczędzaniu zasobów i ograniczaniu naszego śladu klimatycznego. Ważnym krokiem jest zatem sprawienie, aby wytwarzane produkty były wysokiej jakości i miały jak najdłuższą żywotność.

Nowe artykuły prosto do Twojej skrzynki!

Kilka razy w miesiącu wysyłamy nasz newsletter z wartościowymi artykułami, przewodnikami po produktach, inspirującymi aranżacjami wnętrz oraz aktualnymi promocjami. Zapisz się już dziś!
Zapisz się tutaj!
Klikając "Zapisz", potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności.