Hybrydowe spotkania online

Jakie są wyzwania związane ze spotkaniami online w pracy hybrydowej? Część uczestników jest w biurze, a pozostali poza nim. Często generuje to problemy natury technicznej oraz przykre niespodzianki zakłócające przebieg konferencji.
Większość osób czuje się całkiem komfortowo, biorąc udział w spotkaniu hybrydowym online. Nie jest to już nowość, więc nietrudno się dostosowywać, nawet gdy technologia jest skomplikowana. Są jednak inne rzeczy, o których być może nie pomyślałeś, a które mogą być pomocne podczas prowadzenia spotkania. Prezentujemy praktyczne wskazówki, które pomogą poprawić ogólne wrażenia i jakość spotkań hybrydowych.
 
1. Przetestowanie z wyprzedzeniem technologii przed spotkaniem daje czas na rozwiązanie problemów technicznych. Upewnij się, że wszyscy uczestnicy zostali poinformowani, że muszą pobrać aplikację lub utworzyć konto.

2. Użyj jednego ekranu na uczestnika, jeśli w tym samym pomieszczeniu lub biurze siedzi kilka osób. W przeciwnym razie istnieje ryzyko, że uczestnicy, którzy siedzą dalej od ekranu, mogą doświadczyć poczucia wykluczenia i przegapić ważne informacje.
3. Jasno określ cel, program i oczekiwania wobec spotkania. Pamiętaj, aby utrzymywać kontakt wzrokowy z osobą, z którą rozmawiasz, tak jak podczas spotkania twarzą w twarz.

4. Zaplanuj czas na przerwę i przed spotkaniem jasno zakomunikuj to uczestnikom. Jeśli jest to dłuższe spotkanie, łatwo można się zmęczyć i stracić koncentrację, a tym samym stracić zainteresowanie tematem.

5. Upewnij się, że każdy ma dostęp do mikrofonu i korzystaj z funkcji czatu, aby uwzględnić i włączyć osoby, które mikrofonu nie mają lub chcą wziąć udział w rozmowie bez przerywania rozmówcy.

Nowe artykuły prosto do Twojej skrzynki!

Kilka razy w miesiącu wysyłamy nasz newsletter z wartościowymi artykułami, przewodnikami po produktach, inspirującymi aranżacjami wnętrz oraz aktualnymi promocjami. Zapisz się już dziś!
Zapisz się tutaj!
Klikając "Zapisz", potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności.