Biura hybrydowe zostaną z nami na dłużej

Po okresie pracy zdalnej stało się jasne, że biura hybrydowe zostaną z nami na dłużej. Nie tylko z powodu pandemii wiele firm postanowiło przyjrzeć się swoim metodom pracy i zaktualizować procedury, włączając tryb zdalny.
Cyfrowe spotkania i warsztaty, spacery i rozmowy online są teraz częścią codzienności większości pracowników biurowych. Pomieszczenia fizyczne zostały przekształcone w cyfrowe, miejsce pracy zostało przeniesione do środowiska domowego, a biura są często puste. Nagle stajemy przed nowym scenariuszem przyszłości – zmienioną kulturą i nieznanym do tej pory życiem zawodowym. Pojawiają się nowe technologie, centra pracy i inteligentne rozwiązania cyfrowe.

Dla wielu elastyczny sposób pracy oznacza mniej stresu i możliwość lepszego pogodzenia pracy z życiem prywatnym. Ale siedzenie w domu przez większą część dnia pracy może również zmniejszyć kreatywność i liczbę kontaktów towarzyskich. Istnieje ryzyko, że niektóre osoby w ogóle nie wyjdą z domu w dni robocze. Jakie jest rozwiązanie?
Czy zobaczymy rozwiązania VR i hologramy? A może będziemy pracować w cyfrowym świecie z wirtualnymi ubraniami i cyfrowymi walutami? Prawdopodobnie jeszcze nie teraz. Istnieje jednak potencjał rozwoju biur hybrydowych. Potencjalnym scenariuszem na przyszłość jest to, że w ramach nowego zdalnego życia zawodowego zobaczymy więcej ugruntowanych przestrzeni coworkingowych i centrów pracy. Jest to rozwiązanie długoterminowe, które oferuje przede wszystkim mieszkańcom stref podmiejskich alternatywne środowisko pracy w dni, kiedy nie mają możliwości pójścia do biura.

Przestrzenie coworkingowe i huby pracy to nie tylko większa swoboda i elastyczność dla pracowników – firmy stają się również bardziej atrakcyjne, zwiększają się możliwości rozbudowy sieci biznesowej, a koszty dojazdów do pracy zmniejszają się dla tych, którzy mieszkają dalej, co z kolei ma pozytywny wpływ na ich motywację. Ponadto firmy mogą oszczędzać, zmniejszając stanowiska i powierzchnię biur. Same zalety!

Biura hybrydowe poprawiają jakość życia zawodowego. Ale jak w przypadku wszystkich dobrych rzeczy, są też wyzwania. Co się stanie z pustymi biurami? Jaki wpływ ma nowy sposób pracy na projekty i współpracę między kolegami? Co z prywatnością i bezpieczeństwem? A przede wszystkim – jak bardzo chcemy się przystosować? Zobaczymy, jak będą się rozwijać biura hybrydowe, ale jedno jest pewne, zostaną.

Nowe artykuły prosto do Twojej skrzynki!

Kilka razy w miesiącu wysyłamy nasz newsletter z wartościowymi artykułami, przewodnikami po produktach, inspirującymi aranżacjami wnętrz oraz aktualnymi promocjami. Zapisz się już dziś!
Zapisz się tutaj!
Klikając "Zapisz", potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności.