Pięć wskazówek dla powracających do pracy stacjonarnej

Pięć wskazówek dla powracających do pracy stacjonarnej

Jeśli przez dłuższy czas pracowaliście zdalnie lub w biurze hybrydowym i wracacie do biura stacjonarnego, warto pomyśleć o kilku rzeczach, takich jak stworzenie inspirującego środowiska biurowego na miarę nowych czasów. Oto kilka wskazówek, jak pomyślnie przejść tę drogę.

1. Zaplanuj integrację w kalendarzu

Cotygodniowe spotkanie towarzyskie w kalendarzu oznacza, że wydarzy się coś przyjemnego i będzie czas na przerwę, poznanie współpracowników i stworzenie poczucia wspólnoty. Zaplanowanie tego w kalendarzu sprawia, że jest to naturalna część tygodnia pracy.
 

2. Zmień meble na bardziej nowoczesne

Powrót do biura stacjonarnego może być wyzwaniem, bo potrzeby się zmieniły. Więcej sal konferencyjnych, miejsce kreatywnych spotkań i unowocześnione meble biurowe to tylko niektóre ze sposobów na zaspokojenie nowych potrzeb związanych z pracą zdalną. Jeśli nie ma wystarczająco dużo otwartej przestrzeni, inne rozwiązania, takie jak kompaktowe meble i ekrany akustyczne są doskonałym pomysłem na aranżację przestrzeni.

3. Postaw na elastyczność

Dużą zmianą związaną z powrotem do biura jest utrata elastyczności charakterystycznej dla pracy zdalnej. Zaoferowanie pracownikom większej elastyczności czasu pracy, aby mogli lepiej pogodzić życie zawodowe i osobiste, to jeden ze sposobów na rozwiązanie tego problemu. Pozwól pracownikom przyjść do pracy między 7:00 a 9:00 i skończyć po 8 godzinach, w zależności od czasu przybycia.
 

4. Ciągła ewaluacja

Zacznij monitorować środowisko pracy i zbierać refleksje od załogi. Rozsyłaj ankiety do swoich pracowników, aby lepiej zorientować się, czego im brakuje lub co doceniają, aby móc dostosować się i zaspokoić zarówno istniejące, jak i nowe potrzeby. Zorganizuj otoczenie tak, aby dać zespołowi przestrzeń na poczucie bezpieczeństwa, produktywność i dobre samopoczucie.
 

5. Styl współpracy i komunikacji

Stwórz jasne kody komunikacyjne i społecznościowe, których łatwo przestrzegać. Niezależnie od tego, czy chodzi o to, jak i kiedy pracować bez zakłóceń, czy o to, jak powinno przebiegać spotkanie, wytyczne są niezbędne, aby zapewnić przyjemne i zgodne warunki do działania.

Nowe artykuły prosto do Twojej skrzynki!

Kilka razy w miesiącu wysyłamy nasz newsletter z wartościowymi artykułami, przewodnikami po produktach, inspirującymi aranżacjami wnętrz oraz aktualnymi promocjami. Zapisz się już dziś!
Zapisz się tutaj!
Proszę czekać...
Klikając "Zapisz", potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności.