Szkoła przyszłości

Szkoła przyszłości

Nie jest tajemnicą, że struktura umeblowania klas szkolnych przechodzi zmiany. Wraz z rozwojem technologii, metod nauczania nowymi trendami, zmienia się także wyposażenie klas lekcyjnych. Długopisy i zeszyty zostają zastąpione nowymi technologiami takimi jak laptopy czy tablety. Jak będzie wyglądać przyszła sala szkolna i jak ją wyposażyć, by była dopasowana do nowych metod nauczania?

Kerstin Metz, doradca klienta w AJ Produkty z 10 letnim doświadczeniem w wyposażaniu sektora  „szkoła i edukacja” tłumaczy, że znalezienie odpowiednich mebli szkolnych w dzisiejszych czasach nie jest łatwym zadaniem.
- Dzisiejsza sala lekcyjna zmienia się na naszych oczach. Nowe narzędzia zmieniające sposoby nauki wymagają odpowiednio dopasowanych mebli. Uczniowie dużo więcej czasu spędzają z komputerami i tabletami niż z klasycznymi książkami i zeszytami.  To wymaga innego typu mebli niż dotychczas.

Aktywne siedzenie
Więcej nauki przy komputerze wymaga adaptacji pozycji siedziska. Z kompleksowymi modelami mebli szkolnych łatwiej jest dostosować ergonomię siedzenia.
- Do siedzenia warto wykorzystać miękkie siedziska takie jak Fatboy lub absorbujące dźwięki sofy. Dostępne są także wygodne krzesła ergonomicznie, dopasowujące oparcie i umożliwiające odwrócenie się i wygodne oparcie brzucha o oparcie krzesła. To pozwala odciążyć i zrelaksować plecy – mówi Kerstin.
Wygodne dywany także zaczęły pojawiać się w jednostkach edukacyjnych. Dywan jest dobrą alternatywą, gdy po wielu godzinach siedzenia trzeba zmienić pozycję na leżącą, pozwalając odpocząć kręgosłupowi.

Kreatywne i elastyczne serie mebli
Nowe szkoły poświęcają większą przestrzeń na prace kreatywne. Najlepszym rozwiązaniem w takim miejscu są meble z szeroką możliwością regulacji.
- Ciekawym rozwiązaniem są krzesła ze specjalną regulacją, kołami oraz tacą  w części dolnej  do odkładania przyrządów lub materiałów. Inną opcja są krzesła z odchylanymi blatami do notowania w razie potrzeby. Tego typy umeblowanie tworzy szerokie możliwości zależne od potrzeby w danej chwili.

Przyszłościowe trendy
Nowe czasy także wymagają nowych rozwiązań – to oznacza wyjście z pomysłami poza standardy.
- Kreatywnym elementem umeblowania zasługującym ma uwagę są trybuny. Układanie siedzisk w kształt trybun pozwala grupom lekcyjnym zebrać się  i uczestniczyć w zajęciach w sposób bardziej przyjazny. Celem jest znajdowanie nowych obszarów wykorzystania produktów, które w tradycyjnych warunkach nie znalazłyby zastosowania w środowiskach szkolnych.
O dokładnym wyglądzie klas szkolnym można jedynie spekulować, jednak jesteśmy pewni, że nowe technologie pojawiające się wokół nas wymagać będą nowego środowiska szkoleniowego.
- Wydaje mi się, że przejdziemy z tradycyjnych klas szkolnych w coś zupełnie nowego. Co to będzie, dopiero się okaże – podsumowuje Kerstin.

Proszę czekać...